Operacja Pirat | Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

Operacja Pirat
Jørn Lier Horst
Hans Jørgen Sandnes

Cykl Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 11)
Tłumaczenie Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo Media Rodzina
Data wydania 30/04/2018
Liczba stron 112

★★★★★★★★★

Tiril i Oliver mają małe zlecenie do wykonania na plaży, podczas jego realizacji znajdują zakopany w piasku dziwny, stary talerz. Jak się później okazuje, należał on do sławnego pirata Timiana Blesta. Kilka dni później ktoś wkradł się do ich Biura i przywłaszczył znaleziony talerz. Kim jest złodziej? I w co wplątali się Tiril i Oliver? Tego dowiecie się z najnowszej części cyklu Biuro Detektywistyczne nr 2.


Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać Operację Zjawę, która bardzo mi się podobała. Autorzy i tym razem stworzyli świetny kryminał dla najmłodszych- pełen tajemnic i przede wszystkim bardzo ciekawy. Przed naszymi małymi bohaterami czeka nie lada wyzwanie, muszę odnaleźć skradziony im talerz, bo jest on kluczem do odnalezienia skarbu  sławnego pirata Timiana Blesta. Lepiej żeby ten skarb nie wpadł w niepowołane ręce. Pomaga im oczywiście ich niezastąpiony czworonożny przyjaciel Otto.

Bardzo podoba mi się, że książka zaczyna się najpierw od przedstawienia bohaterów. Znajduje się tam kilka słów na temat Tiril, Olivera i Otto, w każdej części opisani są również bohaterowie drugoplanowi. W tej części jest ich aż osiem. To jest z pewnością duże ułatwienie dla maluchów. Następnie jest pięknie ilustrowana historia, a na końcu zadania dla małych czytelników. Dobry detektyw musi umieć znaleźć szczegóły, których na pierwszy rzut oka nie widać, dlatego też zadaniem w tej części jest odnalezienie na stronach tej pozycji sześciu zgubionych przedmiotów.

Po raz kolejny jestem zachwycona książką tych autorów. Ostatnio dowiedziałam się, że  Jørn Lier Horst napisał kilka bardzo dobrych książek dla dorosłych. Z przyjemnością je przeczytam :)
Jeśli natomiast chodzi o Operację Pirat to jak najbardziej polecam. Ciekawa zagadka, świetni bohaterowie, piękne ilustracje, twarda okładka i niska cena. Czego chcieć więcej? :)


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


Komentarze

 1. Maluchy będą zadowolone. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie i chętnie przeczytałabym ją ze swoim dzieckiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy tytuł, dla dzieci to będzie idealna książka :)A ,że akurat mam córę to myślę, że niebawem po nią sięgnę.

  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/06/kirke-madeline-miller.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, a nawet nie wiedziałam, że Horst pisze także dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram