"Deutsch Aktuell", czyli ciekawa metoda nauki języka niemieckiego

Cześć!

Dzisiaj przychodzę do Was z ciekawą metodą nauki języka niemieckiego. Na wstępie muszę zaznaczyć, że wydawnictwo Colorful Media oferuje magazyny w wielu językach: angielski, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski i oczywiście niemiecki.


Wydawnictwo Colorful Media

Deutsch Aktuell

Numer 88
Wydanie maj- czerwiec 2018
Liczba stron
Cena 11,90 zł

Wydanie specjalne Berlin Entdecken

Numer 3/ 2017
Liczba stron 62
Cena 19,90 zł


To teraz przejdźmy do rzeczy. O co chodzi w magazynach Colorful Media? Te dwumiesięczniki są świetną metodą nauki danego języka. Dzięki nim uczymy się wielu nowych słów, ćwiczymy gramatykę i poprawną wymowę. Tak, dobrze przeczytaliście- poprawną wymowę. Zdecydowana większość artykułów posiada kod QR, dzięki któremu mamy dostęp do plików mp3.  Colorful Media oferuje nie tylko magazyn, ale również kilka darmowych dodatków do pobrania z ich strony internetowej. Tak jak wspomniałam, są to nagrania mp3, ale również słowniczek w formie pdf, który składa się ze wszystkich trudnych wyrazów użytych w danym numerze i materiały dla nauczycieli języka niemieckiego. Dostępny jest również qiuz, który nie powinien sprawić problemów, jeśli przeczytało się dany numer od A do Z. Pewnie jesteście ciekawi jak wygląda nauka języka z pomocą tego magazynu? Już spieszę z odpowiedzią i zdjęciami, żebyście mieli wszystko pięknie zobrazowane.

To co wyróżnia te magazyny to liczne, bardzo ciekawe artykuły, z których można dowiedzieć się wielu przydatnych i interesujących rzeczy oraz pogłębić wiedzę na temat życia w Niemczech. Wszystkie artykuły napisane są po niemiecku, ale (!) trudniejsze słowa są podkreślone, a w kolumnach obok są one wytłumaczone. Nie bójcie się, że nic nie zrozumiecie. Znam podstawy niemieckiego ale swobodne i przede wszystkich poprane gramatycznie rozmowy z Niemcami sprawiają mi ogromną trudność. Jednak słów podkreślonych w tekście jest naprawdę dużo, dzięki czemu w większości artykułów nie miałam większych problemów ze zrozumieniem czytanego tekstu. Dużym ułatwieniem jest również numeracja kolumn, dzięki czemu szybko można odnaleźć interesujące nas słówko.

Jakie artykuły znalazły się w numerze który posiadam (88/2018 maj- czerwiec)? Ciekawostki- aktualności, kartka z kalendarza- czyli wyszczególnione ważne daty, w tym przypadku maja i czerwca, oraz ich krótki opis, np. dzień mamy czy dzień dziecka. W każdym numerze znajduje się również artykuł polecający książkę, film oraz muzykę. W numerze 88/2018 jeden artykuł został poświęcony Frankowi Steinmeierowi- politykowi z wielkim sercem. Poznałam również ciekawe muzeum Urban Nation w Berlinie oraz przeczytałam ciekawy artykuł dotyczący instagrama.

Jeśli chodzi o wydanie specjalne Deutsch Aktuell- Berlin Entdecken, to jest to egzemplarz droższy, ale... o wiele grubszy, a co za tym idzie jest więcej materiału do nauki. W Berlin Entdecken znajdziecie, jak pewnie się domyślacie, potężną dawkę wiedzy na temat Berlina. Przeczytacie m.in. o bramie Brandenburskiej, berlińskich specjalnościach- currywurst i jarmarku świątecznym. Odkryjecie berliński dialekt, oraz poznacie ciekawe miejsca w Berlinie, które warto odwiedzić z rodziną. Zasada ta sama co w dwumiesięcznikach- artykuły napisane są po niemiecku, jednak na każdej stronie znajduje się słowniczek z trudnymi słowami. Na stronie Colorful Media można ściągnąć arkusz ze słówkami z tego numeru oraz plan Berlina.

Czy polecam? Oczywiście! Jest to ciekawa forma nauki języka, która mi osobiście przypadła do gustu. Tak naprawdę, czytając powyższe magazyny wcale nie czułam jakbym się uczyła, a i tak sporo słówek, wyrażeń i ciekawych informacji zostało w mojej głowie. Być może ciekawi Was czy w magazynach występują reklamy. Tak, jednak nie jest ich zbyt dużo i co najważniejsze, dotyczą tylko nauki języków obcych. Więc na pewno Waszym oczom nie ukaże się reklama proszku do prania czy czekolady. Co oczywiście jest na plus. Z niecierpliwością czekam na najnowszy numer Deutsch Aktuell.

Przypomnę jeszcze, że Colorful Media oferuje magazyny w wielu językach: angielski, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski i oczywiście niemiecki. Tutaj natomiast możecie ściągnąć sobie darmowy e- Magazyn wybranego przez Was dwumiesięcznika.


Za magazyny serdecznie dziękuję Colorful Media.Komentarze

Prześlij komentarz

instagram