"Operacja Zjawa" Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

Operacja Zjawa
Jørn Lier Horst
Hans Jørgen Sandnes

Cykl Biuro Detektywistyczne nr 2
Tłumaczenie Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo Media Rodzina
Data wydania 20/02/2018

★★★★★★★★★

Naszych małych detektywów Tiril i Oliviera czeka nie lada wyzwanie. Muszą dowiedzieć się czy "Szara zjawa", która pokazuje się w oknie starego zamku łowieckiego na Dużej Górze to duch służącej, którą dawno temu więziono w zamkowym lochu.       Brzmi przerażająco? Spokojnie, to detektywistyczna książka dla dzieci, która tylko z opisu wydaje się przerażająca. Chociaż przyznać muszę, że z pewnością pojawi się dreszczyk emocji u młodych czytelników, podczas czytania "Operacji Zjawa". Dorośli miłośnicy thrillerów  dobrze znają to uczucie i wiedzą jakie jest przyjemne☺️


Seria Biuro Detektywistyczne nr 2 liczy 10 tomów, a 30/04/2018 będzie premiera tomu jedenastego- "Operacja Pirat". Na pewno skompletujemy całą kolekcję, chociaż jeszcze nie teraz, bo Lenka póki co jest za mała. Ale jak podrośnie to Biuro Detektywistyczne nr 2, będzie pięknie się prezentowało na jej biblioteczce.
Nie wiem czy w poprzednich częściach też tak jest, ale w tej na końcu książki są zadania skierowane do małych czytelników, dzięki którym mogą przejąć rolę detektywa. Z pewnością spodoba się to dzieciom w wieku +5 lat.

Wydanie tej książki jest rewelacyjne. Na początku znajduje się spis wszystkich bohaterów historii. Książka jest pełna pięknych ilustracji i co najważniejsze, jest w twardej oprawie, co w przypadku książek dla dzieci jest bardzo ważne. Historia szalenie ciekawa, bohaterowie barwni i cena bardzo niska. W niektórych księgarniach internetowych można ją kupić już za 12 zł. Przyznacie mi zapewne rację, gdy napiszę, że cena jest bardzo korzystna.


Piękne wydanie, cudowne ilustracje, twarda oprawa, ciekawi bohaterowie, intrygująca historia i niska cena. Czego chcieć więcej? ☺️
Gorąco polecam! Ta książka to nie lada gratka dla małych detektywów.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


Komentarze

  1. Będę pamiętać o tej książce na przyszłość. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet nie wiedziałam, że Horst posze też dla dzieci!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram