"W Robaczkowie" Katarzyna Biegańska

"W Robaczkowie" Katarzyna Biegańska

W Robaczkowie

Katarzyna Biegańska


Wydawnictwo Dwukropek
Ilustracje Monika Suska
Liczba stron 64

Wielkimi krokami zbliża się ogromne wydarzenie w Robaczkowie- Dzień Łąki. Z tej okazji dzieci dostały ważne zadanie : przygotowanie dla wszystkich mieszkańców miasteczka przedstawienia, w którym główną rolę będą grały skarby łąki.
Jednak, jak się później okazało, łąka przepełniona jest wieloma rzeczami, które skarbami nie są... 

Jestem zachwycona tą pozycją, zarówno historią w niej zawartą jak i wydaniem. Piękne ilustracje zdobią wszystkie strony, a format książki jest ogromny! Książeczka skierowana jest do dzieci w wieku 6 lat. Jednak moja półtoraroczna córeczka jest nią oczarowana i uwielbia ją przeglądać. Zapewne głównie ze względu na duże i kolorowe ilustracje. 

"W Robaczkowie" Katarzyna BiegańskaDzieci, gdy wyruszyły na poszukiwania skarbów, oczywiście je znalazły, bo łąka przecież jest pełna skarbów natury. Jednak wśród nich były śmieci. Na przykład w piasku Glinik i Chruścik znaleźli starą puszkę, przez którą Chruścik skaleczył sobie czułek. Muchówki znalazły piękne niezapominajki, w których leżał tłusty papier o który Koziułka otarła się skrzydełkami i nie mogła dalej lecieć. Oczywiście skarbów jak i śmieci w książeczce znajduje się więcej. Od tłustego papierka zaczynając, a na rozbitym słoiku kończąc. 

Treść książki jest ciekawa i niesie za sobą mądre przesłanie. Uświadamia dzieciom, że śmiecenie jest złe i przynosi samą szkodę. Moim zdaniem temat dbania o środowisko jest bardzo ważny i powinniśmy dzieciom wpajać wartości już od najmłodszych lat. Z pomocą przychodzą wtedy takie książki jak "W Robaczkowie"- mądre i w łatwy sposób uświadamiające najmłodszym czytelnikom co jest dobre, a co złe. Co najważniejsze, ta pozycja napisana jest naprawdę prostym i zrozumiałym językiem. Dzieci nie będą miały żadnego problemu z jej zrozumieniem i przyswojeniem.

Myślę, że ta pozycja spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Dlatego jeśli macie w planach obdarować jakieś dziecko, to pamiętajcie o "W Robaczkowie". Zachwyt dziecka gwarantowany :)

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dwukropek.Komentarze

  1. Widać po okładce że książka jest urocza :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój chrześniak byłby zachwycony. W lipcu ma urodziny, więc dołączę tę książeczkę do prezentu.:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram