Harry Potter. Podróż przez historię magii

A ten Kamień... cóż, to wcale nie była taka wspaniała rzecz. Sam pomyśl: tyle pieniędzy i lat życia, ile zechcesz! Dwie rzeczy, których ludzkie istoty pragną najbardziej... Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.

"Harry Potter. Podróż przez historię magii"
Harry Potter. Podróż przez historię magii
Wydawnictwo Media Rodzina
Tłumaczyli Małhorzata Hesko- Kołodzińska i Piotr Budkiewicz
Data wydania 15/02/2018
Liczba stron 144

★★★★★★★★★

Z okazji dwudziestej rocznicy Harrego Pottera i Kamienia Filozoficznego wydano Harry Potter. Podróż przez historię magii. Jest to zbiór ciekawostek, i niepublikowanych wcześniej odręcznych zapisków i ilustracji autorki. Znajduje się tu nawet opowieść Steva Klovesa, amerykańskiego scenarzysty i reżysera, który opowiada o tym jak zaczęła się jego historia z Harrym Potterem.


"Harry Potter. Podróż przez historię magii"
Harry Potter. Podróż przez historię magii to bogato ilustrowana skarbnica wiedzy na temat serii o słynnym, na całym świecie, czarodzieju. Znajdziecie tu wiele cytatów, ciekawostek z zakresu magii, astronomii, wróżbiarstwa czy botaniki. W książce jest również mnóstwo zadań, które można wykonać w domu- np. kwiaty, które zmieniają kolor lub sporządzenie wirującego, opalizującego eliksiru.

"Harry Potter. Podróż przez historię magii"

Wydanie tej książki jest rewelacyjne, chociaż ubolewam, że nie jest ono w twardej oprawie tak jak ilustrowane wydania Harrego Pottera. Jednak do całej reszty nie mam zastrzeżeń. Ilustracje Jima Kaya są przepiękne i przyznam szczerze, że wraz z masą ciekawych informacji na temat tej serii stanowią znakomitą całość. 

"Harry Potter. Podróż przez historię magii"
Jesteście ciekawi kiedy pomysł na napisanie książki o Harrym Potterze zrodził się w głowie J.K. Rowling? Jak wygląda szkic Hogwartu sporządzony przez autorkę? Jak wyglądały plany pisarskie do Zakonu Feniksa? To wszystko i wiele więcej znajdziecie w tej pozycji!
"Harry Potter. Podróż przez historię magii"
Dzięki tej książce przeniosłam się znowu do tego cudownego magicznego świata. Nabrałam ochoty na dokończenie tej serii. Filmy obejrzałam wszystkie i każdy z nich uwielbiam, jednak po książki sięgnęłam niedawno i wiecie co? Książki są milion razy lepsze niż filmy, chociaż i te są rewelacyjne. Swoją książkową przygodę skończyłam na drugiej części i dzięki Harry Potter. Podróż przez historię magii naszła mnie ogromna ochota na sięgnięcie po trzecią część. Mam przepiękną wersję ilustrowaną Więźnia Azkabanu, więc przyjemność z czytania będzie jeszcze większa.


"Harry Potter. Podróż przez historię magii"

"Harry Potter. Podróż przez historię magii"
Moja kolekcja Harrego Pottera♥️
Czy Harry Potter. Podróż przez historię magii jest książką, którą każdy powinien mieć? Nie.
Czy Harry Potter. Podróż przez historię magii jest książką, którą każdy miłośnik Harrego Pottera powinien mieć? Zdecydowanie tak!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


Komentarze

 1. Kolejna gratka dla fanów. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Już mam tyle potterowych (z ostatnich - te ilustrowane edycje), że na razie nie dokupuję :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam Wielką Księgę Wiedzy Czarodziejskiej i uwielbiam ją <3 Mam też te dwa dodatki "Quidditch przez wieki" i "Fantastyczne zwierzęta...". Jeśli gdzieś zobaczę tę, być może się skuszę, bo kocham HP <3 Choć najnowszej "części" nie zamierzam czytać xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeju, muszę koniecznie się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham tę serię książek i nie wyobrażam sobie mojego czytelniczego życia bez niej :) Koniecznie muszę dokupić i tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram