"Zmorkowe Wojaże" Halina Matusik


Zmorkowe Wojaże
Warszawa
Trójmiasto
Łódź

Halina Matusik


Wydawnictwo Dlaczemu
Liczba stron 12
Rok wydania 2018


Seria "Zmorkowe Wojaże" to wiersze, które w ciekawy sposób pokazują młodym czytelnikom najciekawsze miejsca danego miasta. Wierszyki wpadają w ucho i dzięki nim maluchy mogą poznać zabytki czy ciekawe atrakcje turystyczne polskich miast. Książeczki choć krótkie to bogato ilustrowane i w zaledwie 12 stronach mieszczą się wszystkie ciekawe miejsca danego miasta. Zmorkowa seria się rozrasta! Do tej pory ukazała się Warszawa, Łódź, Trójmiasto i Białystok. Wkrótce pojawi się również Kraków oraz Wrocław. Dzieci wraz ze Zmorkiem będą mogły zwiedzić najciekawsze miejsca w Polsce.. nie wychodząc z domu :)


 Jak narysować Zmorka?
Wydawnictwo Dlaczemu
Rok wydania 2018
Liczba stron 20

Dla małych fanów Zmorka nie lada gratką będzie poradnik, dzięki któremu maluch krok po kroku nauczy się narysować sympatycznego smoka Zmorka. Z tyłu znajduję się wersja dla leniwych- wystarczy obrysować gotowy wzór i Zmorek gotowy ☺️ Myślę, że ten mini poradnik będzie świetnym dopełnieniem powyższych Zmorkowych Wojaży.


Świat według Zmorka
Prace konkursowe
Wydawnictwo Dlaczemu
Rok wydania 2018
Liczba stron 84

Na koniec zostawiłam świetny zbiór opowiadań napisanych przez.. małych czytelników. Książka ta została napisana dzięki niesamowitej dziecięcej wyobraźni. Opowiadania zamieszczone w tej książce zostały poddane wyłącznie minimalnej korekcie, bez ingerencji w oryginalną pisownię.Jedne prace są dłuższe, drugie krótsze, ale bez wątpienia każde opowiadanie jest wyjątkowe. Pięknie zdobią je ilustracje idealnie wpisujące się w klimat danej opowieści. W książce znajdziemy dzieła osiemnastu małych artystów i jestem pewna, że każde dziecko znajdzie tu swoje ulubione historie. Bowiem wiek małych autorów jest bardzo zróżnicowany- 7- 14 lat ☺️

Wszystkie wyżej książki są godne polecenia. Jednak ubolewam nad tym, że nie zostały wydane, zwłaszcza Świat według Zmorka, w twardej oprawie co w przypadku książek dla dzieci jest bardzo ważne.

Za książki dziękuję Wydawnictwu Dlaczemu.Komentarze

  1. Myślę, że podaruje te książki na Dzień Dziecka starszej części dzieci w mojej rodzinie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram