Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera? | Tomasz Schmidt, Andrzej Wierzbicki

Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera?
Tomasz Schmidt,
Andrzej Wierzbicki

Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania 04/04/2018
Liczba stron 256
★★★★★

Ta książka pomoże ci zrozumieć kilka uniwersalnych prawd o twoim wyglądzie. To drogowskaz dla tych, którzy w dzisiejszym, zabieganym świecie, bombardującym nas nieustannie wzorcami urody z okładek kolorowych pism i czerwonych dywanów Hollywoodu, nie dają się zwariować. Dla tych, którzy chcą odnaleźć piękno w sobie i w swoim życiu.

Z tej książki dowiesz się:
- Jak powstał pomysł stworzenia programu TTV „Ostre cięcie”?
- Skąd wziął się trend na „natural look”?
- Czy długie włosy na pewno czynią kobietę bardziej atrakcyjną?
źródło 

Spodziewałam się czegoś innego. Byłam przekonana, że znajdę w tej pozycji jakieś wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów i przede wszystkim dowiem się kiedy powinnam zmienić fryzjera. Niestety nie znalazłam tu tych informacji. Jednak nie mogę powiedzieć, że żałuję czasu spędzonego z tą pozycją. Dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, obejrzałam zdjęcia, które w większości są bardzo ładne i nacieszyłam oko cudowną szatą graficzną książki.

A jak z treścią? Jest to po części autobiografia. Schmidt opowiedział jaką drogę musiał przebyć by znaleźć się w miejscu jakim jest aktualnie, jak zaczęła się jego przygoda z fryzjerstwem. Poświęcił również uwagę zabiegom medycyny estetycznej w które, swego czasu, brnął przekonany, że to przyniesie mu szczęście.

W tej pozycji znajdują się również tajemnice projektantów wizerunku. Dzięki Pod włos czytelnik dowie się na co projektanci zwracają uwagę przy doborze fryzury, koloru oraz makijażu. Autorzy sporą część książki poświęcają opisowi poszczególnych typów urody, wyróżniają ich cechy szczególne: skórę, oczy i włosy. Podpowiadają na co zwracać uwagę, np. jakich kolorów unikać. Wszystko opatrzone zdjęciami gwiazd. Tak naprawdę nie wiedziałam, że jest aż tyle typów urody: wiosna, lato, jesień, zima, typ urody celtycki (północny) oraz śródziemnomorski (południowy).

Książka nie jest poświęcona tylko włosom. Znajduje się tu również rozdział makijażowy, w którym mowa jest nie tylko o kosmetykach, ale również o pielęgnacji skóry. Miłym zaskoczeniem jest przepis na krem nawilżający i peeling kawowy do ciała.

Ta książka udowadnia, że każda kobieta jest piękna, trzeba po prostu uwydatnić swoje mocne strony i zalety. Ludzie zaproszeni do współtworzenia tej książki podzielili się przemyśleniami dotyczącymi wyglądu i podzielili się ciekawostkami, o których nie wszyscy z pewnością wiedzą. Lekki, przyjemny poradnik, po części motywujący. Jeśli w ten sposób podejdzie się do książki, to myślę, że czytelnik nie będzie zawiedziony. Jeśli jednak, tak jak ja, ktoś sięgnie po tę pozycję, by dowiedzieć się ciekawych informacji na temat włosów i ich pielęgnacji to będzie czuł lekki niedosyt. Jestem też rozczarowana, że mimo pojawienia się rozdziału "Kiedy zmienić fryzjera?" jego treść nie zawierała odpowiedzi na to pytanie. Ciekawa jednak okazała się historia powstania "Ostrego cięcia", która w szczególności zaciekawi fanów Schmidta i Wierzbickiego oraz ich programu.

Wielki plus za to, że część zysków ze sprzedaży książki zostanie przekazane na rzecz fundacji DRUŻYNA SZPIKU.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


Komentarze

  1. Szczytny cel, a ksiązka ciekawa, bo nie taka typowa. Poradnik, który przyda się wielu kobietom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tym razem, raczej nie dla mnie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram