Uwolnij mnie | Daria Skiba [PATRONAT]

Książki są niesamowite, dają nam kolejne życia, za którymi tęsknimy i do których wciąż uciekamy, by zawsze na końcu pokazać nam, że najważniejsze i najpiękniejsze jest nasze własne.

Uwolnij mnie

Daria Skiba

Wydawnictwo Vectra
Oficjalna premiera 18/05/2018

Diana ze wszystkich sił pragnie uwolnić się od Patryka- mężczyzny, który miał ją kochać i uszczęśliwiać. Jak jest naprawdę? Patryk jest bezwzględny, pozbawiony uczuć i nie ma za gorsz szacunku do Diany. Ile dziewczyna musiała znieść, by w końcu wyrwać się z objęć szaleńca?

Diana pragnie ułożyć sobie życie na nowo i przede wszystkim u boku kogoś innego. Czy jej się to uda? W końcu przeszłość lubi wracać w najmniej oczekiwanym momencie..


"Uwolnij mnie" to książka o traumatycznych i trudnych przeżyciach Diany. Jest to pozycja bardzo życiowa i przede wszystkim chwytająca za serce. Momentami wywołała u mnie uśmiech, ale również złość czy smutek. Autorka poruszyła w tej pozycji bardzo ważny temat jakim jest przemoc domowa, zarówna psychiczna jak i fizyczna. Warto o tym mówić, pisać, czytać.. Bo ten temat często jest zamiatany pod dywan, a niestety w dalszym ciągu dotyczy on wielu rodzin. Kto wie, być może dzięki poruszaniu takich trudnych tematów w książkach, czytelniczki, które zmagają się z tym problem znajdą w sobie siłę i zawalczą o siebie tak jak zrobiła to główna bohaterka tej powieści? Dlatego też uwielbiam książki poruszające trudne, ale jakże ważne tematy.

Daria ma bardzo lekkie pióro, a fabułę bardzo dobrze i dokładnie zaplanowała. Bohaterowie są ciekawi i przede wszystkim prawdziwi. Czarny charakter, którym w tym przypadku jest Patryk, wywoływał u mnie za każdym razem negatywne emocje. Diana świetnie maskowała to co działo się w domu. Dla otoczenia była twardą i szczęśliwą kobietą, jednak tak naprawdę w środku była poraniona, skrzywdzona i nieszczęśliwa. Na szczęście na jej drodze pojawił się ktoś, kto dał jej kopa do działania i pomógł jej uwolnić się z objęć szaleńca. Tak naprawdę ta osoba była w ciągłej gotowości do pomocy, jednak to Diana musiała znaleźć w sobie siłę, by poprosić o wsparcie. 


"Uwolnij mnie" to świetna książka, z którą miło spędziłam czas, jednak po przeczytaniu jej czuje lekki niedosyt. Spodziewałam się nieco innego zakończenia, bardziej zaskakującego.. Jestem miłośniczką thrillerów i kryminałów, przez co ciągle węszę intrygę i uwielbiam mocne zakończenia. Jednak jak wspominałam wcześniej jest to powieść obyczajowa, więc zakończenie tej książki nie jest minusem. Mam wielką nadzieję, że Daria postanowi kontynuować tę historię, bo jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy głównych bohaterów.

Jeśli lubicie powieści obyczajowe, w których poruszone są trudne tematy to "Uwolnij mnie" z pewnością Wam się spodoba!

Za zaufanie i egzemplarz powieści serdecznie dziękuję Wydawnictwu Vectra oraz Autorce.

Komentarze

 1. Mam wielką ochotę przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mowie nie. Przyjrze się jej jeszcze i może po nią sięgnę. Gratuluje kolejnego patronatu 😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa, jakie wrażenie wywarłaby na mnie ta historia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również jestem ciekawa czy historia, by Ci się spodobała i jakie wywarła na Ciebie wrażenie :)

   Usuń
 4. Bardzo dziękuję za piękną opinię i wszelką pomoc :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie :) Również dziękuję :)

   Usuń
 5. Już wpisałem ją na listę książek do przeczytania przeze mnie i moją dziewczynę! Na pewno nam się spodoba :D
  Pozdrawiam!

  https://sambor-opowiada.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, no muszę przyznać, że bardzo mnie ta książka ciekawi! :) A ten cytat z samego początku - CUDO!
  Ściskam!
  Monia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się spodoba, jeśli zdecydujesz się po nią sięgnąć :)

   Usuń
 7. Tematyka toksycznej miłości mnie przekonuje, dawno nie czytałam takiej pozycji, mam nadzieję, że znajdę dla niej czas :) I jeszcze raz gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :) Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz :)

   Usuń
 8. Pomysł ciekawy i na pewno książka wzbudza wiele emocji...

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w planie przeczytać. Okładka jest super :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię powieści obyczajowe z wyrazistymi postaciami - przeczytanie tej książki mam w planach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram