"Ed Sheeran. Plusy i minusy" David Nolan

Znamię na twarzy, jąkanie, a także kiepski wzrok i słuch oraz rzucająca się w oczy ruda czupryna trapiły naszego bohatera, który później opisywał swoje dzieciństwo jako "trochę przygnębiające". Trudno zatem przecenić wsparcie, które otrzymywał od swojej artystycznej rodziny.


Ed Sheeran. Plusy i minusyDavid Nolan


Tłumaczenie Marek S. Fog
Wydawnictwo In Rock
Data wydania 31/01/2018
Liczba stron 292

★★★★★★★☆☆☆

Ed Sheeran rządzi światem. Sprzedaje miliony płyt, koncertuje na stadionach, występuje z największymi, zdobywa prestiżowe nagrody… A zaczynał od darmowych koncertów w pubach i sprzedawania płyt, które nosił w plecaku. W niniejszej biografii możemy prześledzić jego losy od początków w Yorkshire i Suffolk przez fascynację Damienem Rice’em i Nizlopi aż po wydanie bestsellerowego albumu „Divide”. Książka zawiera liczne wypowiedzi Eda Sheerana oraz jego przyjaciół, krewnych i współpracowników. To opis niezwykłej kariery, jaką zrobił ten „zwyczajny niezwyczajny” rudzielec, będący obecnie jednym z najsłynniejszych muzyków na świecie.


         Podejrzewam, że nie ma osoby, która nie słyszałaby jakiejkolwiek piosenki Eda Sheerana. Jego utwory puszczane są w radio na okrągło, a odtworzeń na YouTube ma miliardy. Przyznam szczerze, że jednokrotnie słuchając jego piosenek zastanawiałam się jak do tego wszystkiego doszedł. Oczywiście ma piękny głos, niesamowity talent, jednak ciekawiło mnie kto pomógł mu dojść tak daleko, kto go docenił i jaką drogę musiał przebyć. Wszystkie odpowiedzi na moje pytania znalazłam w książce. Mało tego, znalazłam o wiele więcej ciekawych informacji z życia Eda.

         Zastanawia mnie tylko dlaczego tej książce nigdzie nie widać? Tak naprawdę widziałam ją może dwa razy na instagramie.. Ta biografia jest naprawdę ciekawa, dlatego dziwi mnie zbyt małe nią zainteresowanie. Biorąc pod uwagę sławę Eda Sheerana i to jak przez wielu jest uwielbiany sądzę, że wiele osób skusiłoby się na sięgnięcie po tę pozycję i poznanie historii Eda Sheerana, gdyby tylko o istnieniu tej książki się dowiedzieli :)

         Jeśli chodzi o biografię, to bardzo dobrze się przy niej bawiłam. Chociaż przyznać muszę, że czytałam ją długo i równolegle z innymi pozycjami. Nie umiałabym przeczytać jej "na raz". Momentami przytłaczały mnie daty, na które później przestałam tak naprawdę zwracać uwagę. Przyznam szczerze, że daty nie były dla mnie ważne- i tak nie zapadłyby mi w pamięci. Zwracałam uwagę na to, w jakim wieku mniej więcej był Ed w opisywanych aktualnie wydarzeniach z jego życia.Podobało mi się, że autor nie przekazywał "suchych" faktów o muzyku, tylko wielokrotnie posługiwał się również fragmentami wywiadów jakich udzielał Ed oraz osoby z jego otoczenia. Szczegółowo zostało również opisane dzieciństwo Eda, głównie z tej artystycznej strony, które miało ogromne znaczenie na miejsce w jakim aktualnie się znajduje. Duże wsparcie Ed otrzymywał od swoich rodziców, którzy starali się ze wszystkich sił pomagać w rozwijaniu jego największej pasji.         "Ed Sheeran. Plusy i minusy" czytało mi się naprawdę przyjemnie. Ciekawym dodatkiem są zdjęcia piosenkarza, jednak moim zdaniem mogłoby być ich znacznie więcej. Ta biografia udowadnia, że każdy jest w stanie spełniać swoje marzenia, że ciężka praca popłaca. Trzeba "tylko" w siebie uwierzyć, mieć wsparcie bliskich i wiele samozaparcia. Wszystko jest możliwe, a marzenia są po to by je spełniać :)

A na koniec.. moja ulubiona piosenka Eda Sheerana ♥️


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu In Rock.
Komentarze

 1. Raczej nie sięgnę po tą książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba nie moja bajka jeśli chodzi o książki. Ale recenzja bardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio lubię czytać biografię, więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że i tę książkę przeczytam. Poza tym Ed jest dla mnie bardzo pozytywną osobą!

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie słucham Eda Sheerana i czytam twoją recenzję. Uwielbiam Eda i na pewno kiedyś chciałabym przeczytać jego biografię. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ed to świetny artysta! Mimo to do książki zbytnio mnie nie ciągnie... Ale może kiedyś spróbuję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze, nigdy nie interesowałam się tym piosenkarzem na tyle, żeby przeczytać książkę na jego temat. Mimo wszystko myślę, że jest to wyjątkowa gratka dla jego fanów!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie pierwszy raz widzę tę biografię. Uwielbiam twórczość Sheerana, więc może kiedyś skuszę się także na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram