"Wirus", czyli najbardziej zaraźliwa gra na świecie | Trefl Joker Line

"Wirus", czyli najbardziej zaraźliwa gra na świecieWirus
Wydawnictwo Trefl Joker Line
Liczba graczy 2-6
Czas gry 20 min.
Wiek +8
W szpitalu w Leśnej Dziurze wybuchła panika, gdy laboranci odkryli, że pojemniki z próbkami są puste! Eksperymentalne hodowle wirusów, rozprzestrzeniły się po całym budynku i teraz tylko Wy możecie je powstrzymać. Waszym zadaniem będzie stawienie czoła epidemii i rywalizowanie o to, komu pierwszemu uda się zwalczyć wirusy, a do tego uratować świat przed pandemią. Będziecie musieli zbudować ludzkie ciało, jednocześnie bronić je przed zainfekowaniem, zniszczeniem lub kradzieżą organów przez zarażonych przeciwników.


CEL GRY
Skompletuj ciało jako pierwszy z graczy. Aby ciało było kompletne, należy zebrać 4 organy, każdy w innym kolorze. W momencie, gdy położysz przed sobą 4 różne zdrowe organy, wygrywasz!


ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

* 68 kart

* instrukcja

ROZGRYWKA
1. Potasuj talię i każdemu z graczy rozdaj po 3 karty. 
2. Pozostałą część talii położ rewersem do góry w miejscu dostępnym dla wszystkich graczy.
3. Wszyscy gracze na początku każdej rundy muszą mieć po 3 karty na ręce. Wolno wam wykonać tylko jedną akcję na rundę. Po każdej rundzie gracze dobierają karty z talii, aby uzupełnić rękę do 3 kart.
4. Zagrywaj karty każdego rodzaju przed sobą, aby budować swoje ciało lub zagrywaj je na karty przeciwników, aby powstrzymać ich przed skompletowaniem ciała przed Tobą.
5. Zwracaj uwagę na zagrania przeciwników, gdyż musisz ich powstrzymać przed skompletowaniem zdrowego ciała przed Tobą.

ZAKOŃCZENIE GRY
Gra kończy się, gdy któryś z graczy jako pierwszy skompletuje zdrowe ciało.

INFORMACJE DODATKOWE
Karty dzielą się na:
- 4 organy ( + 1 joker)
- 4 wirusy (+ 1 joker)
- 4 szczepionki (+1 joker)
- 5 terapii
- kilka czystych kart, gdyby gracze chcieli wymyślić własne zasady

- - - - - 

"Wirus", czyli najbardziej zaraźliwa gra na świecie
          Jakie są moje wrażenia po kilku rozgrywkach? Bardzo pozytywne! "Wirus" to najlepsza gra karciana w jaką do tej pory grałam. Chociaż przyznać muszę, że rozgrywka jest o wiele trudniejsza i jednocześnie wciągająca przy większej ilości osób. Gdy gra się w dwie osoby to rozgrywka trwa bardzo krótko (około 15 minut) i skompletowanie zdrowego ciała nie jest tak czasochłonne jak w przypadku rozgrywki w większym gronie. Zasady gry są bardzo proste, przez co nie traci się dużo czasu na wyjaśnianie zasad.

Rozgrywka tak jak wcześniej wspominałam jest bardzo dynamiczna i wciągająca. Mało tego.. podczas grania w "Wirus" uśmiech nie schodził nam z twarzy. Dzięki różnorodności kart gracze mają ogromne pole do popisu i krzyżowania ruchów swoich przeciwników. "Wirus" wydaje się grą lekką, ale warto wspomnieć, że tylko dzięki pełnemu skupieniu i dokładnemu rozplanowaniu swoich ruchów możemy wygrać. Tak naprawdę jedna karta naszego przeciwnika może diametralnie zmienić całą rozgrywkę, dlatego trzeba być bardzo czujnym.

"Wirus", czyli najbardziej zaraźliwa gra na świecieDużym plusem jest również cena gry. Można ją kupić już za 20 zł w sklepach internetowych. Wciągająca, dynamiczna i zajmująca mało miejsca gra i to za tak małe pieniądze. Czego chcieć więcej? ☺️
Gra wydana jest bardzo ładnie, a szata graficzna robi wrażenie. Podoba mi się również małe, poręczne opakowanie gry. Wcześniejsze gry karciane Wydawnictwa Trefl Joker Line zostały wydane, moim zdaniu, w za dużych pudełkach, przez co zajmują niepotrzebnie za dużo miejsca. Ten rozmiar jest idealny.

PLUSY
+ proste zasady
+ możliwość grania w większym gronie (aż 6 osób)
+ ładne wydanie i ciesząca oko szata graficzna
+ niska cena
+ dynamiczna, wciągająca rozgrywka
+ małe pudełko

Koniecznie obejrzyjcie ten filmik, jeśli jesteście ciekawi czy udało mi się rozbroić materiał zakaźny 💥

Czy polecam? Oczywiście! Ta pozycja świetnie sprawdzi się podczas 'luźnych' spotkań ze znajomymi oraz w rodzinnym gronie. Jestem niemal pewna, że "Wirus" spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Ale muszę Was ostrzec! Ta gra uzależnia ☺️


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Trefl Joker Line


Komentarze

  1. Bardzo zachęcająca promocje gry, gratuluję pomysłu. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się ciekawa i chyba nada się idealnie na wakacyjne wyjazdy z moim narzeczonym :)

    OdpowiedzUsuń
  3. jakiś miesiąc temu miałam okazję grać w tą grę. Jest genialna. Może w nią grać grupa dorosłych lub dzieci albo mieszane wiekowo towarzystwo. Nie jest skomplikowana, nie zabiera dużo miejsca, jest łatwa do przechowywania. Fajnie, że o niej wspomniałaś.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram