Zmuszona, by zabić | Rachel Abbott [PRZEDPREMIEROWO]

(...) trudno jest mi uwierzyć w połowę okrucieństw, które ludzie popełniają na tym świecie. Prawda jest taka (...), że niezależnie od tego, jak blisko kogoś żyjemy, nigdy tak naprawdę nie wiemy do końca, co ma w sercu.


Zmuszona, by zabić
Rachel Abbott
Tłumaczenie Adrian Napieralski
Wydawnictwo FILIA
Liczba stron 424
Data premiery 29/01/2020
Ocena 9/10

Tak to się musi skończyć… Któreś z nas musi umrzeć.
Mark i Evie mają burzliwy romans. Evie przywróciła wiarę w życie Marka po śmierci jego żony.
Kiedy jednak Evie odnosi różnego rodzaju obrażenia cielesne, jej przyjaciele zaczynają podejrzewać o to Marka. Czyżby namiętny romans przerodził się w piekło?
Wezwana w środku nocy do ich rezydencji sierżant Stephanie King, znajduje w łóżku dwa brutalnie zamordowane ciała, które trudno zidentyfikować.


~~~

Na temat twórczości Rachel Abbott słyszałam wiele dobrego, dlatego gdy nadarzyła się okazja, by przeczytać jej najnowszą książkę zatytułowaną Zmuszona, by zabić jeszcze przed premierą, bez zastanowienia się zgodziłam. Jestem świeżo po lekturze najnowszej powieści tej autorki i wiecie co? Koniecznie muszę zaopatrzyć się w resztę jej książek! Zmuszona, by zabić to świetny thriller psychologiczny, pełen mroku, tajemnic i sekretów. 

Zemsta to pragnienie, by ktoś cierpiał przez całe życie za to, czego się dopuścił. 

Zdecydowanie najbardziej zachwyciła mnie kreacja bohaterów. Wydają się oni do bólu prawdziwi. Posiadają wady, zalety i przede wszystkim ogromne bagaże doświadczeń, które wpłynęły na ich dorosłe życie i popchnęły do okrutnych czynów. W dodatku Rachel Abbott jest mistrzynią manipulacji. To, co zrobiła ze mną za sprawą tej książki jest wręcz niewyobrażalne. Autorka wodzi czytelnika za nos, podrzuca nieustannie mylne tropy, na przemian mieszane z faktami, przez co momentami miałam prawdziwy mętlik w głowie, a każdy bohater wydawał mi się podejrzany.Fizyczne cierpienie znika w ciągu kilku chwil, ale umysł przywołuje te odczucia i w kółko je odtwarza. 

Uwielbiam powieści od których nie da się oderwać i ten tytuł do tego typu książek się zalicza. Wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. W dodatku króciutkie rozdziały sprawiały, że stwierdzenie "Jeszcze tylko jeden rozdział" kończyło się na dziesięciu, bo każdy z nich kończył się w taki sposób, że musiałam wiedzieć co się dalej wydarzy. Zakończenie mnie zaskoczyło. Niby od początku wiadomo o co chodzi, jednak do samego końca tak naprawdę nie wiemy co się wydarzyło. Wszystkie wątki zaskakująco się ze sobą połączyły wprawiając mnie w lekkie osłupienie. Zachwyciło mnie to, jak Abbott udało się stworzyć tak wielowarstwową powieść z rewelacyjnie nakreślonymi profilami psychologicznymi bohaterów. 

Zmuszona, by zabić to świetny thriller psychologiczny w którym napięcie, gęsta i mroczna atmosfera oraz ciekawi bohaterowie, których raz się lubi, a raz nienawidzi nieustannie towarzyszą czytelnikowi podczas niesamowitej podróży, jaką jest lektura tej powieści. 

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu FILIA

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram