Chłopiec, kret, lis i koń | Charlie Mackesy

Łzy płyną nie bez powodu i świadczą o twojej sile, nie słabości.


Chłopie, kret, lis i koń
Charlie Mackesy
Tłumaczenie Magdalena Słysz
Wydawnictwo Albatros
Data wydania 13/11/2019
Liczba stron 128
Ocena 10/10 ♥

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.
Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy.
Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej!

~~~

Chłopiec, kret, lis i koń to jedna z najpiękniejszych książek przeczytanych przeze mnie w zeszłym roku. Autor udowodnił, że nie potrzeba setek zapisanych stron i rozbudowanej fabuły, by zachwycić czytelników i zdobyć ich serca. Pochłonięcie tej pozycji zajmuje niecałe pół godziny, jednak warto się nad nią nieco bardziej pochylić, poświęcić jej więcej czasu, zastanowić się, znaleźć drugie dno w tych z pozoru prostych zdaniach i dialogach. Wtedy otrzyma się cały wachlarz pięknych przemyśleń i refleksji.

Prosząc o pomoc, wcale się nie poddajesz. Przeciwnie, pokazujesz, że nie chcesz się poddać.

Ta książka jest jak ciepły, otulający kocyk w mroźne dni- przynosi ukojenie. Jestem nią zachwycona, bo Chłopiec, kret, lis i koń jest pozycją przepiękną w swojej prostocie. Dodaje otuchy i sprawia, że nagle dostrzega się odpowiedzi i rozwiązania na wiele osobistych pytań, spraw i problemów. Myślę, że każdy odbierze tę książkę na swój sposób, bo jest to pozycja niezwykle uniwersalna i czytelnik wyciągnie za każdym razem z niej coś innego, a to wszystko będzie zależało w jakiej życiowej sytuacji się znalazł.

- Czy twoja szklanka jest do połowy pusta, czy do połowy pełna? - zapytał kret.
- Chyba jestem wdzięczny, że w ogóle ją mam - odpowiedział chłopiec.

Wydanie tej książki wprawia w zachwyt! Połączenie przepięknej okładki i cudownych, nieco chaotycznych oraz pełnych emocji ilustracji zachwyca na każdym kroku! Chłopiec, kret, lis i koń to książka, którą będę wspominała z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercu. Wiem, że sięgnę po nią jeszcze wiele razy. Będzie mi towarzyszyć w gorszych chwilach, bo to właśnie wtedy potrzebuję otulających i podnoszących na duchu książek, a Chłopiec, kret, lis i koń jest właśnie taką pozycją.

- Co robimy, kiedy nasze serca cierpią? - spytał chłopiec.
- Otulamy je w przyjaźń, dzielimy łzy i wspólny czas, aż obudzą się na nowo, znowu radosne.

Podsumowując, ta książka uczy wrażliwości i udowadnia, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Podnosi na duchu, pozwala odkryć w sobie ogromne pokłady wiary w siebie, wartościowa, piękna w swej prostocie, a jednocześnie trudna, bo przesłanie tych aforyzmów jest głębokie i budujące, trzeba jedynie się na nie otworzyć i chłonąć je całym sobą. Każdy czytelnik będzie miał inne przemyślenia po przeczytaniu tej książki, inne emocje będą się w nim kotłowały i różne myśli zaprzątały głowę i to jest w tej pozycji najpiękniejsze. Znajdziecie w niej to, czego aktualnie potrzebujecie ♥

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Albatros.

Komentarze

  1. Cieszę się, że tak wartościowe książki trafiają na nasz rynek wydawniczy. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. To przepiękna książka, do której na pewno jeszcze wiele razy powrócę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przyjemnością sięgnęłabym po ten tytuł. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram