"Milenka" oczami najmłodszych | czytam dzieciom z maobmaze
Jak zapewne wiecie książki uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Są moją odskocznią od problemów, dzięki nim mogę wcielać się w różne postaci, doświadczać wielu emocji i odciąć się od codzienności. Czytanie relaksuje, rozwija wyobraźnie, poszerza zasób słów, z książek można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy co wpływa na zdobywanie wiedzy. Dlatego ważne jest żeby miłość do książek zaszczepić w dzieciach już od najmłodszych lat.
Jakiś czas temu wymyśliłam akcję czytam dzieciom z maobmaze, która tak naprawdę jest Book Tour'em z książkami dla dzieci i dorosłych. Celem zabawy jest, aby dziecko wspólnie z rodzicem poznało historie zapisaną na kartkach danej książki. Dodatkowo dzieciaczki przekazują sobie drobne upominki, na przykład batonika, który umili czas z książką. Do każdej bajki dołączony jest również zeszyt w którym dzieci wraz z pomocą rodziców mogą podzielić się swoją opinią po przeczytaniu książki i mogą również wyżyć się w nim artystycznie. 
O Milence pisałam tutaj. W skrócie- znakomita książka, która moim zdaniem jest pozycją obowiązkową każdej małej dziewczynki.
Wydawnictwo Media Rodzina zgodziło się przeznaczyć jeden egzemplarz książki dla dzieci i rodziców chętnych wziąć udział w zabawie czytam dzieciom z maobmaze. Książka ostatnio do mnie wróciła, więc czas podsumować tę odsłonę akcji i podzielić się z wami opiniami najmłodszych recenzentów ♡

Bardzo fajna książka z morałem. Córce się bardzo spodobała. 
Magdalena R. i Oliwka, 4 latka


Świetna książka dla małych czytelników, nie tylko dziewczynek. Milenka to prosta bajka, ale ze świetnym zakończeniem. Idealnie wpasowuje się w dzisiejsze realia, gdzie dzieci chcą upodabniać do swoich ulubionych postaci i bohaterów. Na pewno zaopatrzymy się we własny egzemplarz książki w niedalekiej przyszłości.
Agnieszka P. i Alan, 6 lat


Super książeczka nie tylko dla dziewczynek ☺️ Moim chłopakom bardzo się podobała. Z morałem: trzeba uważać na wypowiadane na głos marzenia, bo niektóre z tych marzeń mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Jednak Milenka musiała się o tym przekonać na własnej skórze. Bądź dzieckiem jak najdłużej, nie musisz być taka jak inni, bądź sobą i pamiętaj o swojej Rodzinie.
Magdalena M., Maks, Miłek, Marcel i Mikołaj


Książka Milenka bardzo podobała się moim dzieciom, a szczególnie Amelce, która ma także prawie 9 lat. Książka ukazuje, że każdy, i dziecko i dorosły ma marzenia, które chciałby, aby się spełniły. Książka jest ciekawa, kolorowa, napisana w taki sposób, że każde dziecko słuchając jej lub czytając angażuje się i jest ciekawe co będzie dalej. W książce jest także zawarta nauka, że nie zawsze to o czym marzymy jest dobre, że wygląd nie jest najważniejszy oraz że marzenia trzeba spełniać powoli dążąc do celu, że po to mamy dany czas, aby nacieszyć się z bycia dzieckiem i że najważniejsza jest rodzina, miłość oraz zdrowie.
Anna F., Amelka 9 lat i Mateusz 5 lat


Czytaliśmy Milenkę we troje: mama Basia lat 38, córka Hania lat 4, syn Dominik lat 10 i prawdę mówiąc, ciężko stwierdzić komu podobała się najbardziej ☺️ Czekaliśmy z zapartym tchem na rozwiązanie zagadki: co będzie dalej, jak rozwiąże się sytuacja. Świetna książka, z morałem. Zabawna, błyskotliwa. Otwiera nam oczy na to, że nie zawsze to co wydaje się nam być super, takim właśnie jest. Polecamy, z całych naszych rozkochanych w Milence, serduchach ☺️
Basia, Hania 4 latka i Dominik 10 lat


Przygody Milenki poznawaliśmy we troje- mama Beata lat 36, Filip lat 4 i Kamil lat 2,5. Chociaż książeczka przedstawia perypetie dziewczynki, posiada uniwersalny życiowy morał. Myślę, że Milenka napisana jest dla dzieci troszkę starsze niż moje, jednak czasu poświęconego na czytanie nie uważam za stracony. Jeśli nam się uda, myślę, że w przyszłości wrócimy do niej z przyjemnością.
Beata, Filip lat 4,5 i Kamil lat 2,5

Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w Booktour z Milenką. Dzieciom książeczka bardzo przypadła do gustu, szczególnie Amelce, która była jak zahipnotyzowana podczas czytania. Niestety żadne nie chciało nic narysować. Czekamy na kolejne książki ☺️
Kasia, Bartek 5,5 lat i Amelka 2,5 latka

Książeczka bardzo przyjemnie napisana, dzieciom od razu przypadła do gustu. Świetne zakończenie, książka dużo nas uczy.
Niestety nie wiem kto jest autorem opinii, ponieważ się nie podpisał ☺️

To pierwszy booktour mojej Córki i była zachwycona! Wiedziała, że książka była wcześniej u innych dzieci, że też ją czytały i potem wysłały ją do niej. Po kilka razy dziennie musiałam jej czytać u kogo była wcześniej ☺️Co do samej książki to powiem szczerze, że byłam zaskoczona bo myślałam, że to po prostu kolejna książeczka z krótkimi przygodami dziewczynki, a dostałam zachwycającą historię z morałem, która totalnie mnie oczarowała ♡ Świetnie opowiedziana, wszystko zgrabnie wytłumaczone bez jakiegoś krytykowania czy ośmieszania. REWELACJA!
Moja 3-latka jednak trochę za mała żeby skupić się na słuchaniu tej historii więćczakończyło się na tym, że pierwsza wszystko przeczytałam ja, a później oglądałyśmy ilustracje i opowiadałam jej o przygodzie Milenki. Baaardzo jej się podobała ale nie mogła zrozumieć jak główna bohaterka mogła chcieć stać się lalką, bo moja Córka to chłopczyca, która lalek nie lubi tylko samochody i chce być strażakiem.
Ja książkę na pewno kupię na przyszłość bo jestem pewna, że jeszcze się nam przyda. I będę kupować na prezent wszystkim dziewczynkom w rodzinie ♡ Dzięki niej uświadamiamy sobie, że wygląd to nie wszystko, a my kobiety (dziewczynki) możemy rozwijać się przez całe życie, spełniać swoje marzenia i zmieniać świat. Najważniejsze żeby być sobą!
Dorota S. (@coffee.books.chocolate) i Maja, 3 latkaDziękuję wszystkim uczestnikom za piękne rysunki oraz opinie. Cieszę się, że postanowiliście wziąć z dziećmi udział w zabawie i spędziliście z nimi czas w cudowny sposób- wspólnie czytając ♡
Z tego miejsca pragnę również podziękować Wydawnictwu Media Rodzina, a konkretniej Karolinie, dzięki której akcja czytam dzieciom z maobmaze może ciągle trwać, ponieważ dostaje egzemplarze książek przeznaczone na tę zabawę ♡
Wkrótce pojawią się kolejne podsumowania książek, które do mnie wróciły ♡

Komentarze

instagram