Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają! |Justyna Bednarek


Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!
Justyna Bednarek
Wydawnictwo Poradnia K
Data wydania 03/04/2019
Liczba stron 168
Ocena 7/10

Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie zdobywa niewielką szalupę, którą zamierza opłynąć świat. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…

~~~

Skarpetki powracają! Tym razem Justyna Bednarek postanowiła nieco inaczej przedstawić wymyśloną przez siebie historię. W dwóch pierwszych częściach każdy rozdział był o innej skarpetce, jednak w trzeciej części mamy jedną, pełnowymiarową historię, w której, owszem, pojawiają się różne skarpetki, ale jedna jest zdecydowanie główną bohaterką, mowa o Czarnej Frotté!

Pomysł na jedną, rozbudowaną historię jest jak najbardziej trafiony, jednak coś mi w tej historii nie pasowało. W moim odczuciu przygody Czarnej Frotte nie były aż tak ciekawe jak poprzednie i tak jak od tamtych nie mogłam się oderwać, tak ta kilka razy mnie po prostu nudziła. Brakowało mi również dużej dawki humoru z poprzednich części. Owszem, były zabawne momenty, ale było ich zdecydowanie mniej. A szkoda... Aksamitną skarpetkę ze wzmacnianą piętą oraz skarpetkę w czerwone groszki z Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek do teraz dobrze pamiętam, mimo że tę książkę czytałam w zeszłym roku, w przypadku Bandy czarnej frotté jestem pewna, że nie zapadnie mi na długo w pamięci.

Jednak nie chcę was zniechęcać, bo podejrzewam, że mali czytelnicy kochający przygody skarpetek będą z tej części zadowoleni. Przeczytałam kilka opinii na ich temat i są zdecydowanie pochlebne, także myślę, że warto się jej przyjrzeć jeśli poprzednie części wam i waszym maluchom się spodobały. W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem jak wielką wyobraźnię ma Justyna Bednarek. Autorka tworzy bardzo ciekawe, nietuzinkowe i zabawne historie, które sprawiają, że wyobraźnia działa na najwyższych obrotach, dlatego nie dziwie się, że ta seria szturmem zdobyła serca maluchów. W dodatku wydania tych książek zachwycają - twarda oprawa, piękne ilustracje, wyróżniające się na tle innych bajek dla dzieci są idealnym dopełnieniem treści.

Podsumowując, jak najbardziej polecam tę część, zwłaszcza tym z was, którzy poprzednie przygody skarpetek znają i uwielbiają. Natomiast jeśli ta seria jest wam nieznana, to zachęcam abyście w pierwszej kolejności przeczytali Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, bo to właśnie ta część, według mnie, jest najlepsza i najzabawniejsza. Jeśli macie w swoim najbliższym otoczeniu maluchy, które nie znają twórczości Justyny Bednarek to koniecznie zaopatrzcie je w jej książki. Ta autorka ma ogromną wyobraźnie i znakomite poczucie humoru, które zachwyci niejednego czytelnika. Zarówno tego małego jak i dużego ☺️


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Poradnia K.


Komentarze

instagram