Cenny motyw | Małgorzata Rogala


Cenny motyw
Małgorzata Rogala
Wydawnictwo Czwarta Strona
Cykl: Celina Stefańska (tom II)
Data wydania 05/06/2019
Liczba stron 330
Ocena 8/10

Aleksandra otrzymuje od swojego kochanka drogocenny pierścionek. Wkrótce zostaje zamordowana. Czy zbrodnia ma coś wspólnego z wyjątkową biżuterią? Celina Stefańska – prywatna detektyw, która przypadkowo trafia na miejsce morderstwa postanawia wszcząć dochodzenie.

Śledcza stawia przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie. Wobec nieudolności policji, postanawia odnaleźć morderców swoich rodziców i raz na zawsze zamknąć tę trudną sprawę. Czy Celinie uda się dotrzeć do bolesnej prawdy? Czy odkryje, kto stoi za traumą, z którą musi się borykać?

~~~

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać pierwszą część tego cyklu, czyli Kopię doskonałą, która okazała się lekkim, przyjemnym kryminałem. Jak wypadł Cenny motyw? W moim odczuciu jeszcze lepiej! Przeczuwałam, że Małgorzata Rogala, jeśli chodzi o tę serię, dopiero się rozkręca. Po przeczytaniu tego tomu mam nadzieję, że każdy kolejny będzie tak malowniczy jak poprzednie. W Kopii doskonałej przechadzałam się wraz z bohaterami alejkami pięknego Lyonu, natomiast za sprawą Cennego motywu zwiedziłam niesamowicie urokliwą Pragę. Mam ogromną nadzieję, że akcja kolejnych tomów będzie rozgrywała się w równie pięknych i ciekawych miejscach Europy.

Cenny motyw to kopalnia wiedzy na temat biżuterii antykwarycznej, dowiedziałam się wielu ciekawych informacji, o których wcześniej nie miałam zielonego pojęcia, przede wszystkim nie zdawałam sobie sprawy, że jest to tak ogromny i dochodowy biznes. Widać, że Małgorzata Rogala poświęciła mnóstwo czasu na poszerzenie swojej wiedzy w tym temacie, dzięki czemu my, czytelnicy, dostaliśmy skrupulatnie zaplanowaną fabułę naszpikowaną dużą dawką ciekawej wiedzy.

Cenny motyw to świetne połączenie kryminału z powieścią obyczajową, co bez wapienia dodaje lekkości tej książce. Najbardziej lubię w książkach Małgorzaty Rogali to, że każdy szczegół, każdy wątek jest skrupulatnie zaplanowany i doprowadzony do końca. W jej książkach nie ma miejsca na niedomówienia, jednak mimo wielowątkowości, każdą powieść wręcz pochłaniam, bo styl pisarki jest bardzo przyjemny. Cenny motyw przeczytałam w jeden dzień, niemal na raz. Seria z Celiną Stefańską jest lekka, jednocześnie wciągająca i ciekawa, wręcz idealna na wakacyjne upały.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


Komentarze

 1. Bardzo lubię połączenie gatunków występujące w książce. Myślę, że warto się skusić. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat tematyka tej książki nie leży w kręgu moich zainteresowań, ale na pewno chciałabym w końcu sięgnąć po twórczość Rogali.

  OdpowiedzUsuń
 3. Slyszalam o tej autorce. Jeszcze niestety nie miałam okazji poczytać żadnej książki. Ta mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem po lekturze tej książki i mogę z czystym sumieniem polecić!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram