Operacja Mumia | Jørn Lier Horst, Hans Jørgen SandnesOperacja Mumia
Jørn Lier Horst
Hans Jørgen Sandnes
Cykl Biuro detektywistyczne nr 2 (tom 14)
Tłumaczenie
Wydawnictwo Media Rodzina
Data wydania 28/02/2019
Liczba stron 102

Muzeum w Elvestad planuje wystawę o starożytnym Egipcie, której główną atrakcją ma być prastara mumia. Jednak podczas przygotowań dochodzi do kilku wypadków. Czy rzeczywiście - jak niesie wieść - na liczącej kilka tysięcy lat mumii spoczywa klątwa? A może ktoś próbuje przeszkodzić w organizacji wystawy? To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2!

Jeśli śledzicie mojego bloga od dłuższego czasu to wiecie, że seria Biuro Detektywistyczne nr 2 mnie zachwyciła. Operacja mumia to czternasty tom tego cyklu i równie ciekawy jak poprzednie książki, które miałam okazje przeczytać. Tym razem trójka naszych bohaterów musi stawić czoła dziwnym wypadkom, do których do chodzi w czasie przygotowań wystawy o starożytnym Egipicie. Oliver, Titil i ich pies Otto muszą sprawdzić czy powodem tych dziwnych wypadków jest stara mumia, która ma być główną atrakcją wystawy. Podobno ciąży na niej ogromna klątwa, ale czy na pewno? Oliver i Tiril, jak zawsze przeprowadzają rzetelne śledztwo, wykazując się tym samym sprytem, inteligencją oraz pomysłowością.

Plusem tej części są przemycone ciekawostki. Dzięki Operacji Mumia dzieci między innymi dowiedzą się w jaki sposób tworzy się mumie, poznają również hieroglify, które znajduje się na ostatniej stronie tej książki. Poza tym, mumia znajdująca się na okładce świeci w ciemności! Co na pewno zachwyci niejednego małego człowieczka. Dzieci mogą poczuć się małymi detektywami, obserwując poczynania bohaterów książki. Oliver i Tiril są świetni w swoim fachu, a do śledztwa podchodzą poważnie i na najwyższym poziomie. Są pomysłowi, dzięki czemu złapanie złoczyńców nie stanowi dla nich większego problemu. Cała seria bez wątpienia spodoba się maluchom, którym nie straszne zagadki, łamigłówki i szalone przygody. Historie Titil, Oliviera i Otto, są pięknie zilustrowane, a na końcu każdej części znajdują się zagadki. W dodatku ceny książek są bardzo korzystne, więc czego chcieć więcej? ☺️

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.
Komentarze

instagram