W promieniach szczęścia | Agata Przybyłek

Każdej, nawet największej miłości trzeba czasem pomóc.Każda powinna mieć swojego dobrego ducha.

W promieniach szczęścia

Agata Przybyłek
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom II)
Data wydania 04/07/2018
Liczba stron 384
Ocena 7/10

Kiedy Łucja znajduje porzucone dziecko, jej życie diametralnie się zmienia. Ponieważ dziewczynka jest chora i żadna rodzina nie decyduje się na adopcję, Łucja postanawia wziąć za nią odpowiedzialność. Niestety, otwierając się na miłość, musi porzucić swoje marzenia i plany. Czy będzie gotowa na tyle poświęceń?
Justyna leczy się z powodu depresji. W młodości podjęła niewłaściwe decyzje, przez które teraz nie potrafi w pełni cieszyć się życiem. Tkwi w marazmie i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zazna jeszcze miłości.
~~~

Do tej pory twórczość Agaty Przybyłek, znałam z komedii obyczajowych- serii siostrzanej, którą uwielbiam za lekkość i dużą dawkę humoru. Jednak postanowiłam w końcu sięgnąć po inną książkę Agaty. Mój wybór padł na W promieniach szczęścia i po jej przeczytaniu wiem, że muszę przeczytać resztę książek tej serii (którą swoją drogą, można czytać w dowolnej kolejności, ponieważ historie oraz bohaterowie nie są ze sobą powiązani). W promieniach szczęścia to książka słodko- gorzka, która opisuje losy, dwóch nieznanych sobie kobiet, jednak na zawsze połączonych przez los w nieco nietypowy sposób. Obie kobiety miały marzenia oraz pomysł na życie, jednak musiały w pewnym momencie podjąć decyzje, które odbiły się na ich przyszłości i wywróciły życie do góry nogami. Od pierwszych stron ta historia mnie mocno zaintrygowała, bo pomysł na fabułę jest nietuzinkowy, a główne bohaterki są bardzo dobrze wykreowane, wręcz z krwi i kości. Poza tym, Agata Przybyłek ma niebywałą zdolność do przepięknego opisywania miejsc w których rozgrywa się akcja. Nadmorska wieś w której mieszka Łucja ze swoją córeczką jest wręcz żywcem wsadzona do książki- szum fal i morska bryza po prostu bije z tej powieści. Zazwyczaj nie zachwycam się opisami miejsc czy natury w książkach, jednak w pozycjach napisanych przez Agatę po prostu uwielbiam! Ostatnio zachwyciła mnie Słoneczna Przystań, czyli miejsce w którym rozgrywała się akcja Kto by się spodziewał?, autorka tak opisała ten ośrodek, oraz otaczający go krajobraz, że aż miałam ochotę się tam znaleźć.

Każda książka Agaty Przybyłek, jaką miałam przyjemność przeczytać jest napisana w bardzo lekki i przystępny sposób. Jej powieści są idealne, gdy potrzebuję lektury przy której będę mogła się "wyłączyć" i odprężyć. Nawet, gdy historie przez nią stworzone, poruszają trudne tematy, całość jest napisana w przyjemny oraz nieprzytłaczający sposób.

Podsumowując, W promieniach słońca to książka opowiadająca życiu dwóch kobiet, które zostały połączone przez los. Decyzje przez nie podjęte,  wpłynęły na ich dalsze życie, z tym że jedna ma przy sobie największy skarb na świecie, a druga zmaga się demonami przeszłości oraz ogromnym poczuciem winy, które do końca życia będzie jej o sobie przypominać. Słodko- gorzka opowieść z nutką romansu w tle, która zachwyci niejedną czytelniczkę.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze

 1. Na razie mam za sobą jedynie "Siedem cudów" tej autorki, ale może kiedyś znajdę jeszcze czas na inną powieść Przybyłek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę jeszcze przeczytać pierwszy tom. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach książki z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki A. Przybyłek i tą również z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram