Najlepsza przyjaciółka | Izabela M. Krasińska

"Kiedy umiera nam ktoś bliski, wydaje nam się, że nie może nas już spotkać nic gorszego. Otóż nie. Najbardziej boli, gdy stracimy kogoś za jego życia. Ta osoba wciąż istnieje, ale już nie dla nas. A my musimy żyć z tą nieświadomością."


Najlepsza przyjaciółka
Izabela M. Krasińska
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania 27/02/2019
Liczba stron 364
Ocena 8/10

Asia i Kuba są szczęśliwą parą, która planuje wspólną przyszłość. On jest towarzyski i przebojowy, ona – raczej introwertyczna i skryta. Dlatego gdy dziewczyna na lekcjach francuskiego poznaje Elwirę, Jakub uznaje to za dobry znak. Kobiety szybko przypadają sobie do gustu i nawiązują głęboką relację pełną zaufania. Asia zaczyna spędzać z przyjaciółką coraz więcej czasu. Jednocześnie zauważa, że jej relacje z Jakubem są coraz bardziej napięte. Na szczęście kobieta ma bratnią duszę, która zawsze ją pocieszy i znajdzie rozwiązanie każdego problemu.

Bo przyjaciele zawsze chcą dla nas jak najlepiej.

Prawda?


~~~

Jak pewnie część z was już wie, rzadko czytam opis fabuły, który znajduje się na tylnej okładce książki. Uwielbiam sama poznawać, od pierwszej strony, historię, którą autor ma mi do zaoferowania. Tak samo było tym razem. Gdy ujrzałam tę przepiękną wiosenną okładkę, wiedziałam, że muszę poznać tę historię (tak, jestem okładkową sroką i często sięgam po powieści ze względu na ładną oprawę :) ). Po okładce spodziewałam się przyjemnej, lekkiej obyczajówki... Nic bardziej mylnego! Najlepsza przyjaciółka to jak najbardziej powieść obyczajowa, jednak tematyka jaka została w niej poruszona idealnie nadałaby się na trzymający w napięciu thriller. Mowa o toksycznej przyjaźni, która może zmienić życie... Niestety na gorsze. Ten motyw został w tej powieści nieco przygaszony tłem obyczajowym i bardzo dobrze, bo w końcu jest to powieść obyczajowa.

Pomysł na fabułę nie jest oryginalny, bo w wielu filmach i książkach został on już użyty, jednak książkę przeczytałam z ogromnym zaciekawieniem oraz wielką przyjemnością. Najbardziej spodobała mi się kreacja głównych bohaterów, zwłaszcza Elwiry, która na wskutek doświadczeń z dzieciństwa ma zachwianą psychikę. Akcja tej powieści toczy się na dwóch płaszczyznach - poznajemy wydarzenia mające miejsce w życiu Asi i Kuby, a przerywnikiem są wpisy z pamiętnika Elwiry, gdzie dzieli się otwarcie swoimi przemyśleniami. Bez wątpienia to dodało pazura całej tej historii.Najlepsza przyjaciółka to książka niepozorna. Porusza ważny temat jakim jest toksyczna przyjaźń, która może przytrafić się każdemu. Historia Joasi pokazuje jak łatwo można manipulować drugim człowiekiem, zwłaszcza gdy ten jest "szarą myszką" podatną na wpływy. Przeczytałam tę pozycję z wielką przyjemnością i wiem, że na pewno sięgnę po inne powieści, które wyszły spod pióra Izabeli M. Krasińskiej.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


Komentarze

  1. Lubię Krasińską. Chętnie w wolnej chwili sięgnę i po tą propozycję :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że spodoba Ci się tak jak mi <3

      Usuń

Prześlij komentarz

instagram