Owce na manowce | Trefl Joker Line


Do mojej kolekcji dołączyła ostatnio kolejna świetna gra karciana - Owce na manowce. Jest to pozycja wręcz idealna dla małych dzieci, jednak dorosłym z pewnością również przypadnie do gustu.

Owce na manowce

Christian Giove
Wydawnictwo Trefl Joker Line
Czas gry 15 min.
Liczba graczy 2-4
Wiek 6+
Ocena 8/10

Wcielcie się w rolę pasterzy, którzy próbują zagonić zabłąkane owce do zagrody. Wierne owczarki na pewno Wam w tym pomogą!

Zawartość pudełka
- 16 kart psów czterech ras, po jednej dla każdego gracza,
- 100 kart owiec w pięciu rodzajach (każda z owiec występuje w dwóch kolorach - czarnym i białym)
- instrukcja

Cel gry
Przestawianie kart i zbieranie grup owiec tego samego rodzaju. Gracz, który w ten sposób zbierze największą liczbę punktów, wygrywa grę.

Przygotowanie gry
- Rozdzielcie karty psów i owiec. Każdy z graczy wybiera jedną rasę psa.
- Potasujcie talię owiec i połóżcie wszystkie karty obrazkami do dołu.
- Z talii owiec ułóżcie pole gry: 3 rzędy po 5 kart (rysunkami do góry). Jeśli 3 karty tego samego rodzaju leżą obok siebie pionowo lub poziomo, to odłóżcie je na bok a w ich miejsce wstawcie kolejne karty z talii.

Rozgrywka
Grę rozpoczyna gracz, który najlepiej naśladuje owcę.
Wybiera jedną z posiadanych kart psów i kładzie ją na środek, tak by wszyscy ją widzieli. Na każdej karcie pojawia się symbol i tyle razy ile on na danej karcie występuje, tyle razy gracz ma możliwość przestawiania kart.
Karty przestawia się, zamieniając miejscami dwie przylegające do siebie karty - pionowo lub poziomo.
Gdy wykonasz wskazaną na karcie psa liczbę akcji, koniecznie sprawdź czy w polu znajdują się przynajmniej trzy karty owiec tego samego rodzaju, ułożonych koło siebie pionowo lub poziomo. Jeśli tak, zbierz je wszystkie a w ich miejsce wstaw karty z talii owiec.

Zakończenie gry
Gra kończy się, gdy wszyscy gracze zużyją swoje cztery karty psów. 
Na koniec podlicza się punkty na podstawie zdobytych kart owiec. 1 punkt przyznaje się za białą owcę i 2 punkty za czarną. Wygrywa gracz z największą ilością punktów.

~~~~

Owce na manowce to gra przy której świetnie będą bawiły się zarówno dzieci jak i dorośli.  Jednak w szczególności maluchy będą czerpały z niej najwięcej przyjemności i warto sprezentować swojemu dziecku tę grę. Dlaczego?
👉Zasady są bardzo proste, dzięki czemu wystarczy kilka minut na objaśnienia i już można grać. W trakcie rozgrywki nie występują zgrzyty, bo zasady już od początku są proste do zapamiętania.
👉 Bez wątpienia trzeba uruchomić nieco swoje szare komórki, ale jednocześnie nie można tej gry nazwać bardzo wymagającej.
👉 Szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka, a wykonanie gry solidne, myślę, że słodziutkie owieczki zachęcą niejedno dziecko (i dorosłego) do gry.
👉 Rozgrywka jest bardzo szybka, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Dzieci zazwyczaj są niecierpliwe i bardziej angażujące gry, przy których trzeba spędzić więcej czasu mogą im się znudzić. Tutaj nie ma miejsca na nudę, rozgrywka jest dynamiczna i szybka.
👉 Przez zabawę dzieci mogą ćwiczyć strategiczne myślenie, spostrzegawczość oraz skupienie. Strategiczne myślenie i skupienie zawdzięczamy kartom z wizerunkami psów, ponieważ każda karta posiada różną ilość ruchów w danej rundzie przez co trzeba nieco pogłówkować i przeanalizować, wybór której karty będzie w danym momencie najodpowiedniejszy. 

Czy polecam? Oczywiście! Tak jak wspominałam wcześniej, w szczególności rodzice powinni się tą pozycją zainteresować, bo dla maluchów będzie to prawdziwa frajda! ☺️

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Trefl Joker Line.


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram