Hokus i Pokus | FoxGames

Komiksy paragrafowe uwielbiam, głównie ze względu na to, że bohaterem jest w nich czytelnik. Hokus i Pokus jest zdecydowanie jednym z lżejszych i przyjemniejszych komiksów z jakim miałam do tej pory do czynienia. Dlaczego? O tym niżej 👇

Hokus i Pokus

Manuro, Gorobei

Wydawnictwo FoxGames
Data wydania 28/11/2018
Liczba stron 144
Wiek 8+
Ocena 7/10

Domek z piernika, ubrana na czerwono dziewczynka, siedmioro dzieci, które zabłądziły w lesie. A jeśli te znane bajki skrywają tajemnice, które trzeba wyjaśnić?Hokus i Pokus to dwójka dzieci, w które będziesz mógł się wcielić i przeżyć niesamowitą przygodę. Wybierz swoje magiczne zwierzę, rozwiąż zagadki, zdobądź pożywienie dla bajkonów Postaraj się wykonać swoją misję: odnajdź dwoje zaginionych dzieci. Twój sukces zależeć będzie od decyzji, które podejmiesz, bo tutaj bohaterem jesteś Ty!


Na początku napiszę czym tak naprawdę są komiksy paragrafowe, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób nie miało z nimi nigdy do czynienia. Sama odkryłam je dopiero pod koniec zeszłego roku. Przede wszystkim różnią się one od tradycyjnych tym, że to my, czytelnicy, sterujemy rozgrywką i od nas zależy jak dana historia się potoczy. Wydawnictwo FoxGames ma w swojej ofercie wiele różnych komiksów paragrafowych, w jednych można grać w dwie osoby, w innych rozgrywka jest jednoosobowa. W niektórych czytelnik zadaje postaciom pytania, a w innych tak jak w Hokus i Pokus mknie po kolejnych kadrach tego komiksu i po drodze zdecydowanie mniej zadaje pytań, ale za to więcej rozwiązuje łamigłówek. Podczas zabawy zbiera się również przedmioty, za które na koniec można dostać punkty.

W Hokus i Pokus gracz może również wybrać sobie magiczne zwierzę, które niejednokrotnie może mu pomóc, gdy wpadnie w kłopoty. Jednak aby mógł to uczynić, trzeba dla niego zbierać ulubione przysmaki, które są ukryte w kadrach. Istnieje również kilka utrudnień, na przykład po drodze gubi się całe zebrane pożywienie- w tym momencie byłam naprawdę zła, bo próbowałam je "oszczędzać", by móc wykorzystać w sytuacji kryzysowej, a tymczasem wszystkie przepadły. Być może zastanawiacie się czemu użyłam słowa "rozgrywka" czy "grać", skoro mowa o komiksie. Jednak moim zdaniem komiksy paragrafowe to swego rodzaju wciągająca gra, z tym że nie potrzeba do niej prądu ani tym bardziej internetu. Wystarczy za to trochę wolnego czasu (osobiście ja nigdy nie umiem się od komiksów paragrafowych oderwać i zamykam książkę, dopiero w momencie, gdy rozwiąże zagadkę ☺ ), ołówek i nieco światła. Tutaj apel do rodziców! Jeśli macie dzieci w wieku 8+ to koniecznie zaopatrzcie ich w ten komiks! Jestem pewna, że szukanie jedzenia, korzystanie z pomocy magicznych zwierząt, łamigłówki i kierowanie akcji pochłonie ich bez reszty. Tak, tak... W dalszym ciągu piszę o komiksie, a nie o grze przygodowej ☺

Dlaczego moim zdaniem Hokus i Pokus jest jednym z lżejszych i przyjemniejszych komiksów z jakimi miałam do tej pory do czynienia? Głównie ze względu na to, że jest skierowany do młodych odbiorców. Zarówno ilustracje, treść, zagadki, jak i bohaterowie są wręcz idealnie stworzeni pod młodych odbiorów. Widać ogromną różnicę zarówno w kresce, fabule jak i bohaterach w porównaniu na przykład z Sherlockiem Holmesem w którym jest więcej brutalności, dialogi są poważniejsze i zdecydowanie więcej trzeba główkować oraz ważyć każde słowo. Jednak jeśli chodzi o dzieci i młodzież to Hokus i Pokus jest pozycją dla nich wręcz idealną. Gorąco polecam :)

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu FoxGames.


Znajdziesz mnie również tutaj:

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram