📝 WYWIAD Z SYLWIĄ TROJANOWSKĄ

Dzień dobry! ♡
Mam nadzieję, że Sylwii Trojanowskiej nikomu przedstawiać nie muszę. Moja przygoda z jej twórczością zaczęła się od rewelacyjnej książki Sekrety i kłamstwa- gorąco polecam Wam tę pozycję. Moją opinię możecie przeczytać tutaj. A w kolejce na przeczytanie czeka A gdyby tak..., powiem jedno- nie mogę się doczekać, aż w końcu po nią sięgnę ♡

fot. Łukasz Wit

Sylwia Trojanowska - optymistka, pasjonatka pozytywnego myślenia i cieszenia się każdą chwilą. Wielbicielka podróży dalekich i tych całkiem bliskich. Uwielbia góry, obcowanie z przyrodą, muzykę filmową i dobrą herbatę (w dużych ilościach!). Kiedy nie pisze, spełnia się jako trener biznesu i coach. Wraz z mężem Tomaszem i synem Alanem mieszka w ukochanym Szczecinie, na skraju Puszczy Bukowej.

↠ ↞

Dlaczego postanowiłaś pisać książki? Co lub kto zmotywował Cię do napisania pierwszej książki?

Do pisania książek zmotywował, a raczej sprowokował mnie mój syn, Alan ☺️ Brzmi dość nietypowo, ale tak właśnie było. Kiedy miał około 4 lat, zażyczył sobie, bym zamiast czytania bajek, wymyśliła mu opowieść o przygodach chłopca, który nosiłby takie samo imię jak on. Ponieważ zawsze lubiłam fantazjować, bez problemu stworzyłam opowieść o Alanie, który przeżywał niesamowite przygody w wyimaginowanym świecie. Później zaczęłam te przygody spisywać i tak powstały „Tajemnice Krainy Lunitów”. Jeszcze nie zostały wydane, ale wierzę, że niedługo pojawią się na rynku wydawniczym ☺️

Czy tworząc bohaterów wzorujesz się na znanych Ci osobach?


Oczywiście ☺️ Ludzie, których spotykam na swojej drodze są dla mnie niekończącą się inspiracją. Lubię się im przyglądać i przysłuchiwać, wyłapuję ciekawe gesty, charakterystyczne słowa, intrygujące niedoskonałości. A później obdarowuję nimi moich bohaterów ☺️

Który z bohaterów Twoich książek jest Twoim ulubionym?Och, nie ma takiego! Każdego z bohaterów za coś cenię, nawet za sam fakt, że pojawił się w mojej głowie i pozwolił na zaglądnięcie do jego duszy.
Lubię postaci silnych kobiet i takich, które na kartach moich powieści stają się silnymi. To ogromnie inspirujące, również dla mnie ;)

Z której swojej książki jesteś najbardziej dumna?


To trudne pytanie. Chyba z tej, która jeszcze przede mną ;)


Czy pisanie jest dla Ciebie pasją? A może pracą? 


Pisanie to przede wszystkim pasja, ale wiem, że z łatwością mogłabym zacząć traktować ją jako pracę – fascynująca pracę.

Piszesz aktualnie jakąś książkę?

Oczywiście! Obecnie piszę drugą część losów Ludwika Starkowskiegio i Magdaleny Ossolińskiej, bohaterów „Sekretów i kłamstw”.

Spotkałaś się z negatywnymi opiniami na temat Twojej twórczości? Jeśli tak, to bierzesz je pod uwagę przy pisaniu kolejnych pozycji?

Negatywnych opinii na temat moich powieści jest niewiele, ale dobrze, że są. Przecież my też jesteśmy różni, mamy różne gusta. Nie ma możliwości, aby wszystkim wszystko się podobało.

Jaki jest Twój ulubiony autor bądź autorka?


Nie mam jednego ulubionego autora lub autorki. Cenię każdego, który w przemyślany sposób przelewa na papier swoje myśli, bo zdaję sobie sprawę z wysiłku, jaki musiał w to włożyć.

Gdzie lubisz pisać najbardziej?


Tam, gdzie jest mój komputer ☺️


Skąd czerpiesz pomysły na fabułę?


Zdecydowanie z życia i dlatego właśnie staram się z niego korzystać najobficiej jak tylko potrafię.
fot. Łukasz Wit

Sylwię znajdziecie tutaj:
instagram - sylwiatrojanowska
facebook - Sylwia Trojanowska pisarka


Koniecznie dajcie znać, czy wywiad Wam się podobał i czy znacie twórczość Sylwii Trojanowskiej ♡1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 maobmaze by Magdalena Zeist , Blogger