Dotyk ciemności | C. J. Roberts

(...) bezpieczeństwo - jak światło -to tylko fasada. Pod spodem cały świat skąpany jest w mroku.

Dotyk ciemności

C. J. Roberts

Cykl: The Dark Duet (tom I)
Wydawnictwo Czwarta Strona
Liczba stron 328
Ocena 7/10

Caleb, człowiek o tragicznej przeszłości, która pozbawiła go ludzkich odruchów, uprowadza osiemnastoletnią Livvie i szkoli ją na seksualną niewolnicę. Ma stać się narzędziem zemsty, która pozwoli Calebowi rozliczyć się z przeszłością. Mężczyzna rozpoczyna tresurę Livvie, a ona, wciągnięta w niebezpieczną grę, całkowicie podporządkowuje się swojemu oprawcy. Caleb nie przewidział jednak, że między nim a dziewczyną pojawi się uczucie. Czy jednak relacja zrodzona z przemocy ma szansę przetrwać?

Trudno mi napisać, że ta książka mi się podobała, w końcu mamy tu do czynienia ze znęcaniem się, wyrządzaniem krzywdy drugiemu człowiekowi i ogromną brutalnością. Jednak część z Was z pewnością wie, że uwielbiam thrillery i kryminały - im bardziej krwawe i brutalne tym bardziej mi się podobają. W przypadku emocjonujących, mocnych i brutalnych kryminałów nie mam żadnych oporów przy napisaniu 'ale to było dobre!'. To że takie książki mi się podobają, nie znaczy, że popieram zachowanie psychopatów i morderców. Lubię je głównie dlatego, że dla mnie są to całkowicie obce sytuacje, których mam nadzieję, nie poznam na własnej skórze. Na okładce możemy przeczytać, że "to nie [jest] książka o perwersjach, które chcielibyście powtórzyć w zaciszu własnej sypialni. To książka o tym, czego na pewno nie chcielibyście doświadczyć. Bezwzględnie penetruje najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki i stawia pytania o granicę między nienawiścią a oddaniem, między oprawcą a ofiarą." i ja całkowicie się z tym zgadzam! Jednocześnie czuję, że seria The Dark Duet będzie jedną z moich ulubionych serii erotycznych, głównie ze względu na fabułę, która w moim odczuciu wyróżnia się na tle innych tego typu pozycji. Uważam, że Dotyk ciemności to bardzo dobra książka, mimo że wydarzenia jakie miały miejsce w tej pozycji niejednokrotnie mnie irytowały, smuciły, wnerwiały i szokowały. Podejrzewam, że to właśnie dlatego tak bardzo przypadła mi do gustu.

Wspomniałam wcześniej o negatywnych emocjach jakie wzbudził we mnie Dotyk ciemności, nie ukrywam jednak, że pojawiły się momenty, które dalekie były od poniżenia i znęcania się, z czym czytelnik ma do czynienia na początku tej historii. W pewnym momencie pojawia się trudne do opisania uczucie między oprawcą a ofiarą i obustronna namiętność. Te skrajne emocje są kolejnym plusem tej pozycji. Sceny erotyczne zostały opisane w ciekawy i wyważony sposób. Bohaterowie są naprawdę świetnie wykreowani, a sam pomysł na fabułę jest rewelacyjny. Ogromnie się cieszę, że miałam możliwość sięgnąć po tę pozycję i nie mogę się doczekać, aż przeczytam dwie kolejne książki z tej serii. Czuję, że Dotyk ciemności to mały przedsmak, a dopiero w kolejnych częściach autorka pokaże na co ją stać ☺️

Podsumowując, Dotyk ciemności to ciekawa pozycja, która wzbudza ogrom skrajnych emocji. Czytelnik podczas lektury tej powieści będzie smutny, wkurzony, ale momentami zadowolony z obrotu spraw, mimo że cała sytuacja w jakiej znaleźli się bohaterowie jest, delikatnie mówiąc, chora. Jeśli lubicie powieści erotyczne, to myślę, że będziecie z tej pozycji zadowoleni, jednak zanim po nią sięgniecie to przygotujcie się na coś innego, zdecydowanie wyróżniającego się na tle innych tego typu powieści.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze

 1. Skoro się wyróżnia, to będę miała ją na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałam się nad tą pozycją, ale chyba jednak sobie odpuszczę. Obawiam się, że mogę się przy niej męczyć ze względu na wątek znęcania się.

  Pozdrawiam,
  Zaczytana Anielka
  www.zaczytanaanielka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram