Gdy Pola się zgubi | Gabriela Rzepecka- Weiss

Gdy Pola się zgubi

Gabriela Rzepecka- Weiss


Wydawnictwo Dwukropek
Liczba stron 32

Pola często się gubi dlatego rodzice stworzyli dla niej specjalny zestaw zasad dla zagubialskich. Pola zna je wszystkie na pamięć, ale czy poradzi sobie jeśli naprawdę się zgubi?
Przyznam szczerze, że strasznie się boję, że kiedyś moja córeczka może się zgubić. Bez wątpienia najważniejsza w takim momencie jest wiedza dziecka- musi wiedzieć, co ma zrobić w danej sytuacji. Jak się zachować, by jak najszybciej rodzice je znaleźli. Gdy Pola się zgubi to bardzo mądra książka, dzięki której dziecko może dowiedzieć się jak powinno postąpić, gdy się zgubi. Historia tytułowej Poli napisana jest przystępnym językiem, okraszona humorem przez co z pewnością przypadnie dzieciom do gustu. Ale oprócz zabawy ta książka zawiera ogromną dawkę wiedzy.

Pola, jak już wspomniałam wcześniej, często się gubi. Kodeks jaki rodzice dla niej wymyślili brzmi:
1. Nie szukam. Czekam.
2. Nie mogę wchodzić automatycznie w drogę!
3. Do pomocy gotowe służby mundurowe!
4. Ktoś nieznany? Nie ufamy!
5. W bucie schowany kontakt do mamy!
6. Mam być widziana, a nie schowana!
Rodzice wraz z tytułową Polą wyruszają na wakacje. Niestety kilkakrotnie dziewczynka się zgubiła, ale pamiętała o zasadach dla zagubialskich, dzięki czemu za każdym razem rodzice ją znaleźli. Myślę, że kodeks jest na tyle prosty i przede wszystkim przydatny, że warto się postarać, by dzieci nauczyły się go na pamięć. Bez wątpienia jego znajomość przyda się maluchom, gdy się zgubią.

Z tyłu książeczki znajduje się również informacja dla dzieci na temat obcych. Jeśli się zgubią, a ktoś do nich podejdzie i powie, że przysłali ją/ go rodzice, to dziecko ma w to nie wierzyć, chyba, że ta osoba powie tajne hasło jakie dziecko wcześniej ustaliło z rodzicami. Jeśli ta osoba zna tajne hasło, to wtedy maluch ma pewność, że na pewno to ktoś wysłany przez rodziców.☺️

W książeczce znajdują się również dwa zadania dla dzieci. Labirynt, w którym dziecko ma za zadanie znaleźć drogę łączącą Polę z rodzicami. Dodatkowo musi odpowiedzieć na pytanie: Kto powinien pójść tą drogą? Pola do mamy i taty, czy rodzice do Poli? Drugim zadaniem jest zaznaczenie na załączonym obrazku osób w mundurach, do których dziecko może się zgłosić w razie potrzeby.
Czy polecam? Oczywiście! Uważam, że każde małe dziecko powinno znać tę historię ☺️ Świetna edukacyjna historia, piękne ilustracje, ładne wydanie, zadania dla maluchów, twarda oprawa i niska cena. Czego chcieć więcej?

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dwukropek.


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram