Sein letzter Fall | Sandra Meyer, czyli genialna książka do nauki języka niemieckiego

Uczycie się języków obcych i czujecie, że "tradycyjne" metody zawodzą, a gramatyka i nowe słówka nie chcą Wam "wejść do głowy"? Czas na urozmaicenie nauki! W dzisiejszym poście opiszę Wam jak wygląda nauka języka niemieckiego z kryminałem "Sein letzter Fall" wydawnictwa EDGARD.

Sein letzter Fall

Sandra Meyer

Wydawnictwo EDGARD
Liczba stron 248
Poziom A1- A2
★★★★★★★★★

W tajemniczych okolicznościach ginie emerytowany członek zespołu policji kryminalnej. Szybko zamknięta sprawa nie daje spokoju młodej komisarz. Śledztwo na własną rękę doprowadzi ją do wydarzeń z czasów NRD...


Na polski rynku wydawniczym coraz częściej pojawiają się książki w różnych językach ze słowniczkiem na marginesie. Jednak "Sein letzter Fall" to coś innego niż książka ze słowniczkiem! Słowniczek oczywiście również jest, ale to co wyróżnia tę pozycje to samouczek i masa zadań, dzięki którym możemy sprawdzić swoją wiedzę. Dodatkowo dołączona jest płyta z audiobookiem czytanym przez profesjonalną lektorkę. Dzięki książce ćwiczy się pisownię, czytanie i utrwala gramatykę, a dzięki audiobookowi szlifuje się wymowę i rozumienie ze słuchu. Dodatkowo cena takiego pakietu jest naprawdę niska- można go kupić już za niewiele ponad 20 zł! Tutaj macie link, który przekieruje Was do ceneo. Naprawdę warto zaopatrzyć się w ten zestaw.


A teraz napiszę Wam jak dokładnie wygląda nauka z "Sein letzter Fall". Wydawca deklaruje, że ta pozycja jest dla osób na poziomie A1- A2 i ja jak najbardziej się z tym zgadzam. Jakiś czas temu sięgnęłam po książkę innego wydawnictwa, które również twierdziło, że wybrana przeze mnie książka jest na poziomie A1- A2. Jak się później okazało poziom tej pozycji to B1, jak nie B2. Także jeśli stawiacie pierwsze kroki w języku niemieckim to śmiało możecie sięgnąć po "Sein letezter Fall". Rozdziały są bardzo krótkie- mniej więcej dwie strony. Zdania są proste i skonstruowane tak, że nie miałam najmniejszego problemu ze zrozumieniem większości tekstu. W tekście podkreślone są trudne słowa, które chronologicznie wypisane są na marginesie. Znalazła się cała masa słówek których wcześniej nie znałam i słowniczek wielokrotnie mi pomógł. Najbardziej podoba mi się to, że nie musiałam się odrywać od lektury i szukać w słowniku interesujących mnie słówek, wszystko miałam podane pod nosem. Następnie po każdym rozdziale są dwa zadania, dzięki którym możemy sprawdzić, czy przeczytaliśmy dany rozdział ze zrozumieniem. Według mnie świetne rozwiązanie. Po zadaniach jest tabelka, w której wyszczególnione są wszystkie trudne słówka z tekstu. Kolejny plus- wszystko mamy w jednym miejscu.

Po każdym rozdziale pojawia się również gramatyka. Podstawy niemieckiego znam, ale powiem Wam szczerze, że o niektórych rzeczach nie miałam zielonego pojęcia, albo znałam dane zagadnienie, ale nie wiedziałam dlaczego mówi się akurat tak a nie inaczej. Dzięki tej książce wszystko stało się dla mnie jasne. Gramatyka niemiecka nie należy niestety do najłatwiejszej, ale uwierzcie mi na słowo, tutaj wszystko jest w bardzo prosty sposób wyjaśnione. Dodatkowo wszystko poparte jest przykładami. Następnie po teorii przychodzi czas na praktykę- po każdym rozdziale czekają na nas również trzy zadania z gramatyki. Oczywiście na ostatnich stronach tej pozycji znajduje się klucz odpowiedzi wszystkich zadań. Miłym zaskoczeniem okazał się również słowniczek, który zawiera wszystkie trudne słówka z książki. Jeśli natomiast chodzi o opowiadanie, to jak najbardziej mi się podobało. Napisane prosto, ale jednocześnie ciekawie. Byłam ogromnie zaintrygowana tą pozycją. Jak pewnie większość z Was wie, lubię zagadki, a kryminały i thrillery to moje ulubione gatunki, więc byłam ciekawa jak wypadnie ten kryminał, zwłaszcza, że napisany jest po niemiecku. Musze wspomnieć jeszcze o audiobooku, który okazał się świetnym uzupełnieniem książki. W gratisie jest również e-book, który można ściągnąć ze strony, także moi mili, nie ma żadnej wymówki- książkę, można zabrać ze sobą wszędzie ☺️

Plusów jest wiele, ale są również dwa minusy. Okładka moim zdaniem mogłaby być nieco "solidniejsza" i niestety książka jest za mocno sklejona co utrudnia swobodne jej otwieranie, zwłaszcza ostatnich stron. Jednak przyznać muszę, że te dwa minusy, a raczej minusiki przy takiej ilości plusów są raczej mało ważne. Muszę wspomnieć jeszcze o tym, że ucząc się z tą książką, w ogóle nie odbierałam tego jako naukę, a raczej rozrywkę, taką samą jaką jest czytanie książek w ojczystym języku ❤️Szybkie podsumowanie:
+ ciekawe opowiadanie
+ trudne słówka przetłumaczone na marginesie
+ podstawy gramatyki, które opisane są zwięźle, ale w sposób zrozumiały
+ ogrom zadań i ćwiczeń- blisko 140!
+ książka jest idealna dla osób początkujących
+ słowniczek na ostatnich stronach, w którym znajdują się wszystkie trudne słówka z książki
+ ciekawy sposób nauki
+ cena!
+ audiobook
+ darmowy e-book

- wydanie książki- okładka i klejenie. Natomiast do szaty graficznej i rozmieszczenia treści w środku nie mam zastrzeżeń- wszystko bardzo intuicyjnie jest rozmieszczone.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą wydawnictwa EDGARD, na ich stronie znajdziecie mnóstwo języków i wiele ciekawych form nauki- kursy, fiszki i książki (link).

Uczycie się jakiegoś języka obcego? Korzystacie z innych form nauki, czy raczej stawiacie na "tradycyjne" wkuwanie?

Za pakiet serdecznie dziękuję Wydawnictwu EDGARD.

Komentarze

  1. Uratowałaś mnie tą recenzją! Po wakacjach idę do nowej szkoły, gdzie jako drugi język chce kontynuować naukę niemieckiego. Uwielbiam ten język jednak z moją poprzednią nauczycielką nauczenie się go było nie lada wyzwaniem zwłaszcza, że często jej nie było. W drugiej klasie za cały rok szkolny potrafiła zrobić z nami tylko powtórzenie i nie przeszliśmy do dalszej części książki, a w 3 zrobiła z nami tylko kilka tematów, przez co mam duże zaległości. Książkę zamawiam od razu i zaczynam nadrabiać materiał :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram