KOMISARZ GORDON. PIERWSZA SPRAWA | ULF NILSSON


"Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa"
Ulf Nilsson

Cykl: Komisarz Gordon (tom I)
Wydawnictwo Literackie
Data wydania 17/01/2017
Liczba stron 100

Komisarz Gordon jest szefem policji i bardzo dobrze wszystkim znanym detektywem. Komisarz dba, by w lesie panował porządek i nikomu nie działa się krzywda. Dlatego, gdy przyszła do niego wiewiórka Waleria i zgłosiła kradzież, uwaga!!, 204 orzechów, Komisarz Gordon musiał wziąć sprawy w swoje ręce! Rozwikłać zagadkę pomaga mu jego asystentka Paddy. Niestety śledztwo nie jest łatwe, ponieważ podejrzanych jest wielu, a fałszywych tropów jeszcze więcej.

          "Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa" to szwedzka saga... kryminalna dla najmłodszych czytelników. Nie brakuję tu momentów pełnych napięcia, oczywiście biorąc pod uwagę kto jest odbiorcą tej książeczki, oraz momentów bardzo zabawnych, dzięki którym niejednokrotnie pojawił się uśmiech na mojej twarzy.

          Bohaterowie tej historii są bardzo barwni i ciekawi. Komisarz Gordon jest bardzo pozytywną postacią, jest uroczy i czasami sprawia wrażenie aż zanadto wygodnego. Jest również miłośnikiem herbaty i ciasteczek! Coś czuję, że szybko byśmy się polubili :) Porywcza wiewiórka Waleria za każdym razem gdy się pojawiała, poprawiała mi humor. Mogę śmiało powiedzieć, że jest nadpobudliwa, chociaż kto by nie był, gdyby ukradli mu tyle orzechów! A Paddy urzekła mnie swoją inteligencją, odwagą i pracowitością.

           Jeśli Wasze dzieci/ rodzeństwo lubią książki, a do tego uwielbiają rozwiązywać zagadki to "Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa" na pewno przypadnie im do gustu. Ta książka przepełniona jest przyjaźnią, miłością i udowadnia, że każdy zasługuje na drugą szansę, a na dodatek mały czytelnik ma możliwość rozwiązania zagadki kryminalnej.

          Ta książka naprawdę jest warta uwagi. Ja się przy niej dobrze bawiłam, a co dopiero dzieciaczki, do których skierowana jest ta pozycja. Coś czuję, że Komisarz Gordon zdobędzie nie jedno dziecięce serducho. Z niecierpliwością czekam na dalsze przygody leśnych bohaterów :)

          Muszę, po prostu muszę wspomnieć o cudownym wydaniu tej książki. Twarda oprawa, co  w książkach dla dzieci jest szczególnie ważne, piękna okładka, cudowne ilustracje i ciekawa historia. Czego chcieć więcej? ♥

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.


Komentarze

 1. Książeczka bardzo ciekawa. ;)

  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydanie piękne, no i fabuła dosyć nietypowa. Polecę koleżance, jej synkowi powinna przypaść do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że synek koleżanki będzie zadowolony :)

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram