"MADEMOISELLE OISEAU I LISTY Z PRZESZŁOŚCI" ANDREA DE LA BARRE DE NANTEUIL, LOVISA BURFITT

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości
Andrea de La Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt

Cykl: Mademoiselle Oiseau (tom II)
Wydawnictwo Literackie
Data wydania 23/11/2017
Liczba stron 132

Aleja Minionych Czasów w samym sercu Paryża. Minęło dokładnie pięćdziesiąt dziewięć dni od upalnego sierpniowego dnia, kiedy Mademoiselle Oiseau (czytaj "Łazo") usiadła na zielonym jedwabnym dywanie, uniosła się nad podłogą, po czym wyfrunęła przez balkon. Dziewięcioletnia Isabella została sama w mieszkaniu Mademoiselle.
Dziewczynka znajduje bardzo ciekawe i mocno zakurzone zdjęcie na którym znajdują się dwie dziewczynki. Isabella musi rozwikłać pewną zagadkę i ratować wigilijną tradycję o której Mademoiselle Oiseau najwyraźniej pragnie zapomnieć.

           Nie często zdarza mi się już na wstępie zachwalać wydanie książki. Ale w tym przypadku nie może być inaczej. "Mademoiselle Oiseau..." to cudowna powieść, przepełniona mnóstwem przepięknych ilustracji. Dodatkowo piękna, twarda oprawa dodaje książce uroku i sprawia, że nie można przejść obok  niej obojętnie.

          Jeśli chodzi o samą treść, to jest równie dobra jak wydanie tej książki. Historia jest nietuzinkowa, a postaci wielowymiarowe i bardzo barwne. Mademoiselle Oiseau jest postacią niezwykle oryginalną, ekscentryczną i zjawiskową. Nie sposób jej nie polubić.


           "Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości" to tom II. Jeśli już zdecydujecie się na kupno tej książki sobie, czy jakiejś małej księżniczce to zdecydowanie najlepiej będzie jeśli zakupicie obie części albo na początek pierwszą. Pierwszej części nie czytałam, ale ta historia tak mnie urzekła, że "Historia Mademoiselle Oiseau" powędrowała na listę "do kupienia" :)

          Śmiało powiem, że ta książka jest dla wszystkich! Nie tylko dla dzieci, chociaż to dziewczynki w szczególności będą tą pozycją zachwycone. Jestem niemal pewna, że rodzice również będą się świetnie bawili czytając tę książkę. "Mademoiselle Oiseau.." jest tak pięknie wydana, że będę do niej wracała bardzo często i nie tylko ze względu na urzekającą historię, ale również ze względu na cudowne, piękne i oryginalne ilustracje.

Urocza historia, koty, Paryż, moda, wielka przyjaźń, mnóstwo ciekawych przygód i magia.
Czego chcieć więcej? Polecam z całego serca ♥

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu. Komentarze

 1. Chętnie przeczytałabym tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie mój target wiekowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna okładka :) nie mój target wiekowy. Poczekam, az moja corka zacznie czytac. Chociaz... do tego czasu zapomnę o tej ksiazce xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi interesująco! Kot, Paryż, magia - już jestem na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo muszę zapamiętać sobie ten tytuł, bo brzmi bardzo interesująco!

  OdpowiedzUsuń
 6. Baardzo ta książka mi sie podobała jak widziałam ja w sklepie, ale nie miałam okazji dotykac pierwszej części. Druga za to jest piękna i te rysunki i faktura okładki <3 To dobrze ze tresc dorównuje oprawie.

  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram