Big Fat Burger | Trefl Joker Line

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją gry "Big Fat Burger" oraz z trzema rozdaniami! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Trefl Joker Line mam dla Was 6 gier! :)
"Big Fat Burger" x2 do wygrania na moim instagram'ie, link TUTAJ.
"Bystre główki" x2 do wygrania na facebook'u, link TUTAJ.
"Duże i włochate" x2, do wygrania będzie tutaj, na blogu. Więcej informacji znajdziecie na dole. Jeśli jesteście ciekawi mojej opinii na temat tej gry to zapraszam Was TUTAJ.


Big Fat Burger
Wydawnictwo Trefl Joker Line
Autorzy: Mikołaj Białko, Michał Dzięgiel, Michał Ociepka
Czas gry 30 min.
Wiek +8
Liczba graczy 2-5

"Czy jesteś wystarczająco szybki, aby zostać mistrzem? Gra "Big Fat Burger" przenosi nas do kultowej burgerowni. Gracze wcielają się w speców od grillowania, którzy walczą o prymat w najlepszej knajpie w mieście. Ich zadaniem jest zrealizowanie jak największej liczby zamówień na burgery oraz zadbanie o żołądki i dobre samopoczucie klientów. Rywalizacja jest bezpardonowa. Żaden z uczestników nie cofnie się przed niczym, aby wykosić konkurencję i osiągnąć tytuł mistrza burgerów."


"Big Fat Burger" to gra karciana, w której gracze wcielają się w pracowników burgerowni. To co, rozkładamy obrus i gramy? Nie, nie pomyliłam się. Zamiast tradycyjnej planszy w tej grze jest obrus. Przyznam szczerze, że po rozpakowaniu zawartości pudełka bardzo się zdziwiłam gdy wzięłam go do ręki. Co prawda, okazało się, że jest on zbędny, spokojnie można grać bez jego użycia, ale po co? Skoro tak bardzo cieszy oko :)

CEL GRY
Zrealizowanie jak największej liczby zamówień na burgery.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
* 85 kart zamówień/ składników
* 24 karty specjalne
* karta pierwszego gracza
* 5 kart postaci
* 5 kart pomocy
* 5 kart bonusów
* 4 karty torów
* 10 żetonów gracz
* obrus do gry

ROZGRYWKA
1. Gracze rozkładają obrus, na którym powinno się znaleźć 9 kart- 4 karty torów u góry i 5 kart bonusów po lewej stronie.
2. Wybieramy pracownika burgerowni jakim chcemy grać i pobieramy kartę oraz dwa żetony z jego podobizną.
3. Należy potasować karty zamówień/ składników i położyć karty zamówienia na pierwszym polu każdego toru.
Każdy gracz dostaje 1 kartę ze składnikiem oraz dwie karty specjalne. Jeden z uczestników dostaje kartę pierwszego gracza, co oznacza, że zaczyna rozgrywkę.
4. Karty specjalne należy ułożyć w pobliżu graczy.
5. Na pierwszym polu każdego toru należy położyć po jednej karcie zamówień z wcześniej potasowanego stosu. Pozostałe karty układamy w trzy mniej więcej równe stosy i umieszczamy tuż obok obrusu.
6. Gracze wykonują swoje rundy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, począwszy od gracza, który posiada kartę pierwszeństwa. Na początku każdej rundy (jeśli mamy wolny żeton gracza) należy zarezerwować jedno z dostępnych zamówień na stole. Jeśli wolne zamówienie pojawi się podczas tury, rezerwacja jest dobrowolna.
7. Podczas swojej rundy gracze mogą wykonać dwie z trzech akcji (przy czym żadnej dwa razy w jednej rundzie):
* dobrać dwa składniki
* pociągnięcie jednej karty specjalnej
* zrealizować jedno z zajętych przez gracza zamówień

Jak wygląda realizacja zamówienia? Gracz odrzuca wskazane wskazane na karcie zamówienie karty składników i pobiera ze stosu tyle kart ile było warte jego zamówienie. Musi również pobrać napiwek zależny od tego, w którym rzędzie znajdowała się akurat karta realizowanego zamówienia.

8. Na koniec swojej tury gracz musi przesunąć dowolne zamówienie o jedną pozycję w dół toru, jednak nie można przesunąć zamówienia, jeżeli pole pod nim jest zajęte innym zamówieniem. Jeśli zamówienie opuści tor, to gracz, który posiadał na niej swój żeton musi oddać ze swojej puli jednego dolara. Jeśli nie można w danej chwili odliczyć jednego dolara, to należy zapisać brakującą kwotę na kartce.
Jeżeli na koniec rundy gracz posiada więcej niż 5 kart składników, to nadmiarowe karty musi rozdać innym graczom.

ZAKOŃCZENIE GRY
Gdy tylko jeden z rzędów kart składników/ zamówień skończy się, wtedy gra dobiega końca. Aktywny gracz może dokończyć swoją rundę, a po nim swoje rundy wykonują pozostali gracze zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż do gracza na prawo od rozpoczynającego. Osoba, która zebrała największą liczbę kart (dolarów)- zostaje mistrzem burgerów!

Jak uzupełniać tory z kartami zamówień? W dowolnym momencie gry, gdy tylko zostanie odkryta karta ze składnikiem i widoczną na niej cyfrą, to należy sprawdzić, czy tor o tym samym numerze nie zawiera karty zamówienia w pierwszym rzędzie. Jeśli pole jest zajęte, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast pole to jest puste to należy wybrać jedną z trzech odkrytych kart składników i umieścić ją na stronie zamówienia w odpowiednim torze.


***

Przyznam szczerze, że na początku gra wydawała mi się bardzo skomplikowana. Okazało się, że gra sama w sobie jest bardzo prosta, jednak instrukcja nie jest dopracowana. Zdecydowanie mogłaby być "jaśniej" opisana, ułatwiłoby to na pewno pierwsze rundy.

Jakie są moje wrażenia po rozegranych kilku rundach? Bardzo pozytywne! Mimo początkowych niejasności gra jest bardzo prosta, a rozgrywka szybka. Różnorodność kart gwarantuje, że każda runda będzie inna, nie ma mowy o monotonności. Karty specjalne są "wisienką na torcie". Dzięki nim można krzyżować plany innych graczy.
W "Big Fat Burger" lepiej się gra w większym gronie, wtedy wyczuwalna jest większa rywalizacja. Niestety w dwie osoby nie ma takich emocji jak w przypadku większej ilości graczy.

Nie mogę przejść obojętnie obok wydania tej gry. Obrus jak już wspomniałam wcześniej jest ciekawym zamiennikiem tradycyjnej planszy. Do tego jakość wykonania jest naprawdę wysoka, a grafiki są bardzo ładne. Całość jednak mogłaby być schowana w mniejszym kartonie, wtedy zajmowałaby o wiele mniej miejsca. Jednak jest to najmniejszy problem :)

PLUSY
+ proste zasady
+ możliwość grania w większym gronie
+ szybka rozgrywka
+ piękne wydanie

MINUSY
- niedopracowana instrukcja
- za duże pudełko

Ogólna ocena 6,5/10

"Big Fat Burger" świetnie sprawdzi się w rodzinnym gronie,
ale również podczas spotkań ze znajomymi. Gra jest odpowiednia zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Trefl Joker Line


ROZDANIE
Jak wspomniałam na początku dzięki uprzejmości Wydawnictwa Joker Line mam dla Was kilka gier. Dwa rozdania podałam Wam już na początku posta, teraz czas na trzecie. Do wygrania 2x "Duże i włochate". 
Co trzeba zrobić by wziąć udział?
W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału w rozdaniu.

Puść wodze fantazji! :) 

UWAGA! Jeśli chcecie wysłać zdjęcie/ grafikę lub cokolwiek innego co w komentarzu zamieścić nie możecie to wyślijcie swoje zgłoszenie na mojego e-maila: magdalena.zeist@gmail.com, w tytule wpiszcie "DUŻE I WŁOCHATE". Jeśli zdecydujecie się na wysłanie e-maila to proszę, żebyście zostawili pod tym postem w komentarzu informację, że zgłoszenie zostało wysłane meilem i z jakiego konta skomentowaliście post :)

Będzie mi miło jeśli polubisz moje profile na facebooku oraz instagramie, oraz profil Trefl Joker Line.


*Rozdanie trwa od 06.01.2018 do 13.01.2018

*Wygrywają dwie osoby

*Zwycięzców wybiorę najpóźniej 15.01.2018 i wygrane osoby zostaną podane w komentarzu pod tym postem. Jeśli chcecie możecie zostawić w komentarzu meila, wtedy w przypadku wygranej wyślę Wam meila.

*Zwycięzcy mają 24h na podanie adresu do wysyłki, jeśli ten czas minie, a któryś ze zwycięzców się nie zgłosi, wybiorę następną osobę. Adres proszę wysłać na magdalena.zeist@gmail.com w tytule wpisać WYGRANA W KONKURSIE "DUŻE I WŁOCHATE".

*Sponsorem gier jest Trefl Joker Line
*Organizatorem konkursu jest strona www.maobmaze.pl
*Za wysyłkę jednego egzemplarza odpowiada Trefl Joker Line, a za wysyłkę drugiego maobmaze
Powodzenia Kochani! 💞

Komentarze

 1. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom doznań.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam grać w gry planszowe, więc się zgłaszam 🍀

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie duże i włochate to Yeti. Tak sobie wyobrażam tego legendarnego stwora 🐾❄

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak dawno nie sięgałam po planszówki... Chyba czas to zmienić :) Pomyślę nad zgłoszeniem, jak coś ciekawego wpadnie mi do głowy wezmę udział :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się! Gdyby gra nazywała się "Małe i wlochate" to bym Ci wysłała zdjęcie kreatywne swojego psa, ale z "Dużym i wlochatym" nie kojarzy mi się zupełnie nic... 😊😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamakamaczyta7/1/18 20:21

  Zgłaszam się! Ja kudlata i włochata zgarniam nagrodę i lecę do mojego wariata!��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamakamaczyta8/1/18 17:14

   Mój email ffreya@wp.pl

   Usuń
 7. Gra z burgerami musi być naprawdę fantastyczna, a ten post przypomniał mi, że dawno w żadną planszówkę nie grałam, co powinnam nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Biorę udział ponieważ gry to świetna alternatywa niż telewizor i oglądanie telewizji z rodziną.;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój mail : madzik021@gmail.com (ten przeglądam codziennie) lub @madzik.reads@gmail.com 💕

  OdpowiedzUsuń
 10. Oooo jak fajnie było by zagrać ze znajomymi :). Zgłaszam się : *

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wielką przyjemnością biorę udział i dla siebie i dla dzieciaków i dla jeszcze jednego pewnego dużego i włochatego ;).Przed chwilą wysłałam zgłoszenie mailem. Post komentuję pod swoim imieniem i nazwiskiem czyli Monika Godlewska Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję! Jeden egzemplarz "Duże i włochate" powędruję właśnie do Ciebie! :)
   Wysłałam do Ciebie meila, czekam na adres do wysyłki :)

   Usuń
  2. dziękuję :) radość w domu :)

   Usuń
 12. Anonimowy9/1/18 13:12

  "Duże i Wlochate" wygrać chcemy
  I z góry za nie dziękujemy.
  Całą rodziną grać będziemy,
  A jakie wrażenia opiszemy ☺

  P.S. wszystkie profile polubione.
  Mój adres @ dagmarasucha(małpka) gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdyby gra „Duże i włochate” stała się moich córek własnością
  Byłyby najszczęśliwszymi osobami pod słońcem z pewnością
  Gry wszelakie to zabawa na długie wieczory, daleka od banału
  Na przegonienie deszczowej i zimowej nudy wprost bliska ideału
  Gry bez wyjątku me trzy córki od dzieciństwa uszczęśliwiają
  Są one jak magia świąt, w zaczarowaną krainę zaprowadzają
  Moje córki zasiadają przy stole w napoje i przekąski zaopatrzone
  I przeżywają szalone przygody -one i postaci z gier wymyślone
  Zapominają one wtedy o świecie całym, o płynącym czasie
  I podróżują po świece lub szukają w dżungli drogi na kompasie
  Gry uczą logicznego myślenia, wspaniale rozwijają wyobraźnię
  Ćwiczą refleks, pomagają przyrodę poznać, czas wyjaśnią jaśniej
  Nadają się ona równie wspaniale jako towarzysz podróży,
  Wówczas żadna przydługa wakacyjna podróż nikogo nie znuży
  Z grą na stole czy w plecaku każdy wypoczynek jest udany
  Milion razy lepszy niż migający telewizora ekran szklany
  marzenagr@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję! Jeden egzemplarz "Duże i włochate" powędruję właśnie do Ciebie! :)
   Wysłałam do Ciebie meila, czekam na adres do wysyłki :)

   Usuń
 14. "Duże i włochate" są dobre na dni smarkate
  każdy dzień jest teraz szary
  czas z grą się wziąć za bary
  dobra to rozgrywka dla takiego jak ja leniwka :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dopiero wstępuję do świata planszówek z moją rodziną dlatego bardzo chciałabym zwiększyć swoją kolekcję o fantastyczne gry :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak czuję,że gra planszowa może zbliżyć do siebie mamę i jej dwoje niepokornych nastolatków")

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak czuję,że gra planszowa może zbliżyć do siebie mamęi jej dwoje niepokornych nastolatków:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram