"GWIAZDKA Z NIEBA" KATARZYNA MICHALAK

"Niektórzy ludzie , choćby mieli wszystko, nigdy nie będą szczęśliwi.
Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem."

"Gwiazdka z nieba"
Katarzyna Michalak
Seria mazurska (tom I)
Wydawnictwo Znak Literanova
Data wydania 06/11/2017
Liczba stron 316

Nataniel jest nieco poturbowany przez życie- stracił nie tylko bliskich, ale i dach nad głową. Musiał zacząć radzić sobie sam, ruszając w nieznane. Trafił do Sennej- wioski na Mazurach, która miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Czy los w końcu uśmiechnie się do Nataniela? Czy nagrodzi dobre serce i szlachetną duszę?

           "Gwiazdka z nieba" to pierwsza książka Katarzyny Michalak jaką czytałam i nie jestem pewna czy sięgnę po inne. Chociaż jestem trochę ciekawa drugiego tomu tej serii, czyli " Promyk słońca". Ale czy po nią sięgnę to się dopiero okaże. Przyznam szczerze, że do niedawna w ogóle nie interesowałam się książkami polskich autorów i byłam w szoku, że ta autorka napisała ponad trzydzieści książek.

"Bóg stworzył innych ludzi nie tylko po to, by cię krzywdzili,
lecz przede wszystkim po to, by ci pomogli.
Byli przy tobie w takiej chwili jak ta. Pustej i samotnej."

           Mimo, że książka okazała się w końcowym rozrachunku przyjemną pozycją to przeszkadzało mi kilka rzeczy, przede wszystkim sceny erotyczne, które według mnie są tu zbędne, tak jakby wepchnięte na siłę. Dużo opisów, a co za tym idzie mało dialogów. Przeszkadzało mi też mnóstwo dziwnych zbiegów okoliczności. Przeczytałam tę książkę po świętach, ale osoby które chciałyby po nią sięgnąć w okresie świątecznym, by wczuć się w atmosferę mogą być rozczarowane. Okładka jest bardzo świąteczna, zimowa.. ale święta są tu może przez 10 stron.

"(...) w miłości nie ma miejsca na żadne "ale".
Albo jest bezwarunkowa, albo to nie miłość."

           Bohaterów polubiłam, chociaż niejednokrotnie chciałam nimi potrząsnąć, by wzięli się w garść, bo to co wyprawiali przechodziło ludzkie pojęcie. Naiwność głównego bohatera też zwalała z nóg. Nie można jednak powiedzieć, że postaci są bez wyrazu.

           W tej książce jest wszystko: miłość, namiętność, samotność, smutek, znęcanie się nad zwierzętami, zdrada, przyjaźń i "gangsterka".. Zapomniałam jeszcze o kilku stronach świąt. Czyli tak naprawdę jest tu wszystko i nic. "Gwiazdka z nieba" jest pozycją, która nadaje się jako "przerywnik" między książkami bardziej wymagającymi. Jednak jestem w szoku, że ta książka została nominowana do bestsellerów Empiku. W zeszłym roku wyszło naprawdę wiele dobrych książek i z pewnością lepszych niż ta, więc jestem zdziwiona, że właśnie ta pozycja dostała nominację.

Podsumowując "Gwiazdka z nieba" jest książką lekką, którą czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jednak kilka razy pojawiły się momenty, które były nudne i męczące. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni internetowej dadada.pl


Komentarze

 1. Różne opinie słyszy się o tej autorce. Sama nie wiem, może kiedyś sięgnę z ciekawości po tę książkę, ale teraz mnie jakoś nieszczególnie kusi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki tej autorki. Ta jeszcze czeka na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na temat tej autorki slyszalam wiele opinii i to niepochlebnych :) a jak trafilam na fragmenty jej twórczości, to się opiniom nie dziwię :D jednak muszę w końcu przeczytać jakąś jej książkę od początku do końca, żeby wyrobić sobie pełny obraz.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam wiele książek K. Michalak, które podobały mi się. Jednakże "Gwiazdka z nieba" rozczarowała mnie o czym piszę na www.czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Może jak już nie będę miała czego czytać to się skuszę, Ale na razie mnie do niej jakoś nie ciągnie 😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. O autorce było głośno na niektórych grupach książkowych i ten szum mnie zniechęcił do czytania jej książek.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej jednak nie jestem zainteresowany. Nie miałem okazji czytać żadnej jej książki, jednak ta seria gdzie jest noc Kupały? To bardzo chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś czytałam książkę tej autorki i jestem zdecydowanie na nie.

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. nie, nie, podziękuję. Ksiązki które mają w sobie wszystkiego po trochu to takie książki byle napisać. bo ani to nie jest romansidło, ani obyczajówka, ani sensacja. Takie nijakie książki omijam z daleka.

  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przed przystąpieniem do lektury nie wiedziałam, że w tej książce będzie taki misz masz :D

   Usuń
 10. Czytałam serię kwiatową tej autorki - dokladnie, to taki przerywnik między ambitniejsxymi lekturami

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka jak dla mnie bardzo ładna! Co do treści, to książka z tych zimowo - świątecznych, które najlepiej czyta się w grudniu, dlategfo już raczej po nią nie sięgnę :)

  Pozdrawiam,
  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież w recenzji napisałam, że święta są dosłownie na 10 stronach. W żaden sposób ta książka nie wprowadza czytelnika w świąteczną atmosferę, więc śmiało można ją czytać również w inne miesiące ;)

   Usuń
  2. Zgadza się, ale ja tak już mam, że po wszelkie tego typu książki sięgam właśnie w grudniu :)

   Usuń
 12. Nie wiem jak to się stało, ale nie przeczytałam jeszcze żadnej książki Pani Michalak, może kiedyś, przy okazji się skuszę...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

instagram