"GWIAZDKA Z NIEBA" KATARZYNA MICHALAK

"Niektórzy ludzie , choćby mieli wszystko, nigdy nie będą szczęśliwi.
Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem."

"Gwiazdka z nieba"
Katarzyna Michalak
Seria mazurska (tom I)
Wydawnictwo Znak Literanova
Data wydania 06/11/2017
Liczba stron 316

Nataniel jest nieco poturbowany przez życie- stracił nie tylko bliskich, ale i dach nad głową. Musiał zacząć radzić sobie sam, ruszając w nieznane. Trafił do Sennej- wioski na Mazurach, która miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Czy los w końcu uśmiechnie się do Nataniela? Czy nagrodzi dobre serce i szlachetną duszę?

           "Gwiazdka z nieba" to pierwsza książka Katarzyny Michalak jaką czytałam i nie jestem pewna czy sięgnę po inne. Chociaż jestem trochę ciekawa drugiego tomu tej serii, czyli " Promyk słońca". Ale czy po nią sięgnę to się dopiero okaże. Przyznam szczerze, że do niedawna w ogóle nie interesowałam się książkami polskich autorów i byłam w szoku, że ta autorka napisała ponad trzydzieści książek.

"Bóg stworzył innych ludzi nie tylko po to, by cię krzywdzili,
lecz przede wszystkim po to, by ci pomogli.
Byli przy tobie w takiej chwili jak ta. Pustej i samotnej."

           Mimo, że książka okazała się w końcowym rozrachunku przyjemną pozycją to przeszkadzało mi kilka rzeczy, przede wszystkim sceny erotyczne, które według mnie są tu zbędne, tak jakby wepchnięte na siłę. Dużo opisów, a co za tym idzie mało dialogów. Przeszkadzało mi też mnóstwo dziwnych zbiegów okoliczności. Przeczytałam tę książkę po świętach, ale osoby które chciałyby po nią sięgnąć w okresie świątecznym, by wczuć się w atmosferę mogą być rozczarowane. Okładka jest bardzo świąteczna, zimowa.. ale święta są tu może przez 10 stron.

"(...) w miłości nie ma miejsca na żadne "ale".
Albo jest bezwarunkowa, albo to nie miłość."

           Bohaterów polubiłam, chociaż niejednokrotnie chciałam nimi potrząsnąć, by wzięli się w garść, bo to co wyprawiali przechodziło ludzkie pojęcie. Naiwność głównego bohatera też zwalała z nóg. Nie można jednak powiedzieć, że postaci są bez wyrazu.

           W tej książce jest wszystko: miłość, namiętność, samotność, smutek, znęcanie się nad zwierzętami, zdrada, przyjaźń i "gangsterka".. Zapomniałam jeszcze o kilku stronach świąt. Czyli tak naprawdę jest tu wszystko i nic. "Gwiazdka z nieba" jest pozycją, która nadaje się jako "przerywnik" między książkami bardziej wymagającymi. Jednak jestem w szoku, że ta książka została nominowana do bestsellerów Empiku. W zeszłym roku wyszło naprawdę wiele dobrych książek i z pewnością lepszych niż ta, więc jestem zdziwiona, że właśnie ta pozycja dostała nominację.

Podsumowując "Gwiazdka z nieba" jest książką lekką, którą czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jednak kilka razy pojawiły się momenty, które były nudne i męczące. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni internetowej dadada.pl


Komentarze

 1. Różne opinie słyszy się o tej autorce. Sama nie wiem, może kiedyś sięgnę z ciekawości po tę książkę, ale teraz mnie jakoś nieszczególnie kusi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki tej autorki. Ta jeszcze czeka na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na temat tej autorki slyszalam wiele opinii i to niepochlebnych :) a jak trafilam na fragmenty jej twórczości, to się opiniom nie dziwię :D jednak muszę w końcu przeczytać jakąś jej książkę od początku do końca, żeby wyrobić sobie pełny obraz.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam wiele książek K. Michalak, które podobały mi się. Jednakże "Gwiazdka z nieba" rozczarowała mnie o czym piszę na www.czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Może jak już nie będę miała czego czytać to się skuszę, Ale na razie mnie do niej jakoś nie ciągnie 😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. O autorce było głośno na niektórych grupach książkowych i ten szum mnie zniechęcił do czytania jej książek.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy23/1/18 15:33

  Raczej jednak nie jestem zainteresowany. Nie miałem okazji czytać żadnej jej książki, jednak ta seria gdzie jest noc Kupały? To bardzo chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś czytałam książkę tej autorki i jestem zdecydowanie na nie.

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. nie, nie, podziękuję. Ksiązki które mają w sobie wszystkiego po trochu to takie książki byle napisać. bo ani to nie jest romansidło, ani obyczajówka, ani sensacja. Takie nijakie książki omijam z daleka.

  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przed przystąpieniem do lektury nie wiedziałam, że w tej książce będzie taki misz masz :D

   Usuń
 10. Czytałam serię kwiatową tej autorki - dokladnie, to taki przerywnik między ambitniejsxymi lekturami

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka jak dla mnie bardzo ładna! Co do treści, to książka z tych zimowo - świątecznych, które najlepiej czyta się w grudniu, dlategfo już raczej po nią nie sięgnę :)

  Pozdrawiam,
  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież w recenzji napisałam, że święta są dosłownie na 10 stronach. W żaden sposób ta książka nie wprowadza czytelnika w świąteczną atmosferę, więc śmiało można ją czytać również w inne miesiące ;)

   Usuń
  2. Zgadza się, ale ja tak już mam, że po wszelkie tego typu książki sięgam właśnie w grudniu :)

   Usuń
 12. Nie wiem jak to się stało, ale nie przeczytałam jeszcze żadnej książki Pani Michalak, może kiedyś, przy okazji się skuszę...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram