Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego | Pani Bukowa

Gdyby sarkazm spalał kalorie,
byłabym modelką.


Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwą nie robiąc niczego

Pani Bukowa

Wydawnictwo flow books
Data wydania 02/10/2017
Liczba stron 304

Wielki Ogarniacz Życia to książka idealna na ponure dni i złe samopoczucie. Sięgnęłam po nią, bo kilka razy rzuciła  mi się na instagramie w oczy. Kupiłam e-book'a, ale ta książka tak mi się spodobała, że w najbliższym czasie kupię na pewno papierowe wydanie.

           Pani Bukowa ma wielki dystans do siebie i bardzo luźne podejście do wielu spraw. Kilkakrotnie (w tajemnicy wam powiem, że nieudolnie) próbowała wziąć życie w swoje ręce, pragnęła ogarnąć bajzel, który zawładnął jej życiem. Próbowała regularnie biegać, związać się z kimś na stałe czy przejść na dietę. Wszystko kończyło się fiaskiem, chociaż może nie koniecznie. W końcu z lampką wina (czytaj butelką :)) i pizzą też można być szczęśliwym.

           Rady Pani Bukowej oczywiście trzeba brać z przymrużeniem oka. Żaden człowiek nie mógłby normalnie funkcjonować, gdyby prowadził taki styl życia jak ona. Ale bez wątpienia ta pozycja pokazuje jak ważne jest czasami "wrzucenie na luz". Pokazuje, że nie można ślepo gonić za modą i nie trzeba być taką jak wszyscy. Na dodatek wszystko opisane jest w prześmiewczy sposób, pełen ironii, sarkazmu i humoru. Oj humoru tu jest pod dostatkiem.

"Nigdy nie odkładaj niczego na jutro.
Odkładaj na wczoraj.
Wczoraj nigdy nie nastąpi."

           Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, ale ja ją sobie "dozowałam". Nie chciałam się rozstawać z Panią Bukową. Nie mogłam się wręcz doczekać aż sięgnę po czytnik, by przeczytać jeden, a czasami kilka rozdziałów, które są krótkie, ale przy których niejednokrotnie zaśmiewałam się do łez. Każdy rozdział rozpoczynał się śmieszną ilustracją czy "cytatami z internetów".

           Z całego serca polecam tę książkę wszystkim, z naciskiem na kobiety. Babciom, żonom czy nastolatkom. Osoby, które mają chociaż trochę poczucia humoru i nie mają tzw. kija w ... dobrze wiecie gdzie, będą tą książką zachwycone! Ta pozycja jest świetnym poprawiaczem humoru, ubaw po pachy gwarantowany! :)

Czytaliście "Wielki ogarniacz życia"? Jeśli tak to podobała Wam się ta książka? A może znacie inną pozycję, która rozbawia do łez? Dajcie znać w komentarzach ☺️Komentarze

 1. Widziałam również ilustracje z tej książki i są świetne ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha widziałam ostatnio konto Pani Bukowej na Instagramie i byłam zachwycona! Jej teksty są bardzo w moim stylu, więc książka jest moim 'must read'. I to jak najszybciej!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę zakupić swój egzemplarz, jak na razie pozostaje mi śledzenie Pani Bukowej na facebooku :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą pozycją, a fajnie oderwać się czasem od kryminałów :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kojarzę książki, która rozbawia do łez... Pomimo tego, że kilka takowych czytałam :D Żaden tytuł nie wpisał się w moją pamięć. "Ogród małych kroków" jest bardzo przyjemny pod tym względem :) Mam nadzieję, że też Ci się spodoba :) A Bukowa to już kultowa postać ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. To ci muszę polecić autorkę komiksów internetowych w takim razie :). Wyszukaj sobie: chatolandia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę mieć tą książkę!!😘

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram