"Polowanie na Escobara" Mark Bowden | Czytaj PL- największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce!

Czasami los całego narodu może zależeć od uczciwości jednego człowieka.

"Polowanie na Escobara" Mark Bowden | Czytaj PL- największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce!

Polowanie na Escobara

Mark Robert Bowden

Tłumaczenie Agnieszka Kalus
Wydawnictwo Poznańskie
Data wydania 09/11/2016
Liczba stron 448
Ocena 9/10

Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie.

Pablo Escobar – jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Rozpętał terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową. Jego sława wykroczyła daleko poza granice obu Ameryk. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu Narcos.


Dzięki akcji Czytaj PL miałam możliwość wysłuchania audiobooka Polowanie na Escobara. Życie Pablo Escobara, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, bardzo mnie interesuje. Nie mogę pojąć jak jedna osoba, była w stanie podporządkować sobie wszystko i wszystkich. Począwszy od rządu, wymiaru sprawiedliwości, na "zwykłych ludziach" kończąc. Musicie przyznać, że, by tego dokonać, trzeba mieć łeb na karku. Oczywiście nie pochwalam jego poczynań, jednak nie ukrywam, że historia jednego z najsłynniejszych baronów narkotykowych po prostu mnie ciekawi. Zwłaszcza, że, większości z Was zapewne już znany, serial "Narcos" bardzo przypadł mi do gustu.

Z tej książki dowiecie niemal wszystkiego na temat życia i poczynań Pablo Escobara. Autor skrupulatnie wszystko opisał, jednocześnie nie zanudzając. Uwielbiam literaturę faktu oraz popularnonaukową, jednak niestety często są napisane, po prostu nudno. W tej pozycji o nudzie nie ma mowy. Mimo że jest to historia na faktach, wielokrotnie czułam się jakbym czytała znakomity thriller. Dreszczyku dodaje fakt, że wszystko wydarzyło się naprawdę. Chociaż po obejrzeniu serialu, muszę przyznać, że w Narcos Pablo został przedstawiony zbyt delikatnie. Książka w pełni ukazuje okropieństwa jakich się dopuścił, a autor niczego nie koloryzuje, nie stara się go postawić w lepszym świetle.. i to mi się bardzo podoba! Ciekawym dodatkiem były również wywiady udzielone przez Escobara.Mark Bowden ukazał w tej pozycji jak rząd oraz organy ścigania próbowały poskromić kartel z Medelin. Jak potężnym i bezwzględnym człowiekiem był Pablo Escobar. Jak likwidował wrogów i jak korupcja zawładnęła Kolumbią. Autor skrupulatnie opisał życie jednego z najsłynniejszych baronów narkotykowych, jednocześnie przedstawiając jego historie w bardzo ciekawy sposób. Polowanie na Escobara wciąga od pierwszej strony, przyprawia o gęsią skórkę, wywołuje mnóstwo emocji i trzyma w napięciu do samego końca! Moim zdaniem każdy, kto interesuje się tą tematyką powinien sięgnąć po tę książkę. Jednocześnie jestem pewna, że fanom serialu, również ta pozycja przypadnie do gustu, jest bowiem świetnym uzupełnieniem historii przedstawionej w dwóch pierwszych sezonach "Narcos".

Musze wspomnieć jeszcze o świetnej akcji promującej czytelnictwo, która ruszyła w tym miesiącu. Mowa oczywiście o Czytaj PL
Przez cały listopad zupełnie za darmo każdy ma możliwość przeczytania lub wysłuchania 12 bestsellerów, biorących udział w akcji. UWAGA! Akcja trwa tylko do końca listopada.
Książki dostępne w ramach akcji Czytaj PL:
"Polowanie na Escobara" Mark Bowden | Czytaj PL- największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji?

Zainstalować aplikację Woblink, następnie zeskanować poniższy kod i ... Czytaj PL!


Wzięliście udział w akcji Czytaj PL, a możecie macie zamiar? 
Lubicie audiobooki, czy kompletnie do Was nie przemawiają? 
Dajcie znać w komentarzach ☺️


Polowanie na Wscobara wysłuchałam dzięki akcji Czytaj PL!


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram