Wilk | Katarzyna Berenika Miszczuk

Twórczość Katarzyny Bereniki Miszczuk jest mi całkiem dobrze znana. Do tej pory przeczytałam całą serię Kwiat paproci, Obsesję oraz Paranoję. Dlatego oczywistym dla mnie było, że wcześniej czy później sięgnę również po debiutancką książkę tej autorki.

Wilk

Katarzyna Berenika Miszczuk

Wydawnictwo W.A.B.
Data wydania 22/08/2018
Liczba stron 320
Ocena 7/10

Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone’a.

Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...

Musicie wiedzieć, że Katarzyna Miszczuk napisała tę książkę w wieku 15 lat, także nie możecie oczekiwać literatury wysokich lotów. Poza tym jest to debiutancka powieść, a ja do takich podchodzę zawsze nieco łagodniej. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że autorce w tak młodym wieku, udało napisać się tak przyjemną w odbiorze książkę. 

Nie da się ukryć, że Wilk jest podobny do słynnej bestsellerowej serii Zmierzch. Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie! Swego czasu z wypiekami na twarzy śledziłam losy Belli, Edwarda i Jacoba. Jako że swoje lata już mam, Wilk nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak kilka lat temu Zmierzch, ale jestem pewna, że nastolatkom ta powieść się spodoba. Ja się przy niej świetnie bawiłam i przeczytałam ją w ekspresowym tempie. Musicie wiedzieć, że styl autorki jest bardzo lekki i przyjemny. W książkach Katarzyny Miszczuk nie znajdziecie długich i nudnych opisów, co bardzo sobie cenię.

Główna bohaterka Wilka jest nastolatką i czuć to w narracji. Niektóre jej zachowania, dla nas, dorosłych, mogą wydawać się lekkomyślne, jednak z drugiej strony nie da się ukryć, że w pewnych kwestiach jest rozważna. Wiem, że niektórych czytelników główna bohaterka irytuje, ale ja zawsze staram się zachowanie bohaterów przypasować do wieku i Margo jest wypisz, wymaluj, pod każdym względem, nastolatką. Pomysł na fabułę również jest ciekawy i jestem pewna, że młodzież bardzo polubi tę historię. Jest tu trochę fantastyki, kryminału, romansu, a wszystko podane w przystępnej formie.
Jestem pewna, że większa część dorosłych może być zawiedziona tą książką, zwłaszcza jeśli młodzieżówek nie lubią. Jednak nastolatkowie, myślę, że powinni być z niej zadowoleni. Moja mama, tak jak i ja, przeczytała tę pozycję z przyjemnością. Także, dorosłe osoby, czytające chętnie powieści młodzieżowe i lubiące lekkie powieści z fantastyką w tle, moim zdaniem, powinni po nią sięgnąć.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B.


Komentarze

 1. Bardzo lubię twórczość tej autorki :)
  Tą pozycję mam już dawno za sobą i bardzo miło ją wspominam. Teraz czeka na mnie seria "Kwiat paproci" i "Obsesja" :)

  Pozdrawiam serdecznie
  Taki entuzjazm płynie z Twojej recenzji, że aż nabrałam wielkiej ochoty by ją przeczytać :D
  Chyba się skuszę po tak pochlebnej ocenie!

  Pozdrawiam serdecznie :)
  Taki entuzjazm płynie z Twojej recenzji, że aż nabrałam wielkiej ochoty by ją przeczytać :D
  Chyba się skuszę po tak pochlebnej ocenie!

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś mi internet namieszał z tym komentarzem haha 😂
   Ale głupio 😊
   Pierwsza część odnosi się do Twojej recenzji tylko!

   Usuń
 2. Muszę w końcu poznać twórczość tej Autorki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam,bardzo mi się podobały obie części. Na pewno przeczytam kolejne pozycje tej autorki 📕

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram