Siedmiu mężów Evelyn Hugo | Taylor Jenkins Reid

Wszyscy chyba zakładają, że w sytuacji życia i śmierci zaczną panikować. Ale prawie każdy, kto takiej sytuacji doświadczył, powie, że panika jest luksusem, na który cię nie stać. W danej chwili zachowujesz się instynktownie, robisz, co możesz, z informacjami, które są dostępne.Dopiero później, gdy jest po wszystkim, zaczynasz krzyczeć. I płakać. I zastanawiać się, jak udało ci się to przetrwać. Ponieważ w przypadku traumy twój mózg nie jest w stanie rejestrować wspomnień. Wygląda to tak, że kamera jest włączona, ale nikt nie nagrywa. Więc później, kiedy oglądasz taśmę, nic na niej nie ma.

Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Taylor Jenkins Reid
Tłumaczenie Agnieszka Kalus
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania 05/06/2019
Liczba stron 536
Ocena 10/10

Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze, skandale i blask reflektorów… W Hollywood nikt nie jest bez grzechu. Dlaczego Evelyn ma za sobą aż siedem małżeństw? Kogo kochała naprawdę? Jej życie kryje tajemnice, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet.

♢♢♢

Siedmiu mężów Evelyn Hugo- o co tyle szumu? Nudna, przegadana i... ha! Już myśleliście, że to będzie jedna z bardzo nielicznych negatywnych opinii na temat tej książki, prawda? Co tu dużo pisać, zdecydowanie należę do zwolenników tej powieści i po jej przeczytaniu rozumiem, dlaczego zbiera tak znakomite opinie. Teraz mam nie lada orzech do zgryzienia, bo muszę napisać o niej kilka słów a obawiam się, że żadne słowa nie oddadzą tego jak bardzo mi się podobała.

Ludziom wydaje się, że intymność dotyczy wyłącznie sfery seksu.
Intymność to mówienie prawdy.
Kiedy uświadamiasz sobie, że możesz powiedzieć komuś prawdę, kiedy możesz się przed tą osobą otworzyć, kiedy stajesz przed nią nago, a ona mówi: "Jesteś ze mną bezpieczna". To właśnie jest intymność.

Najbardziej zachwyciła mnie kreacja bohaterów, zwłaszcza tytułowej Evelyn Hugo. To właśnie ona wywołała u mnie wiele skrajnych emocji, jej decyzje często były kontrowersyjne, ale ja właśnie takich bohaterów uwielbiam- którzy podejmują decyzje dalekie od moich oczekiwań. Evelyn jest postacią wyrachowaną, odważną, twardo stąpającą po ziemi i za wszelką cenę dążącą do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Wydawać by się mogło, że ma wszystko- sławę, pieniądze, jest na językach wszystkich gazet w Hollywood, ale jaką cenę musiała zapłacić by wzbić się na szczyt i przede wszystkim, czy rzeczywiście jest szczęśliwa oraz ma wszystko czego potrzebuje?

Kiedy dostajesz możliwość zmiany swojego życia, bądź na to gotowa.
Świat niczego nie  daje, musisz sama po to sięgnąć.

Evelyn została tak znakomicie wykreowana, że czytając tę powieść czułam się jakbym pochłaniała biografię PRAWDZIWEJ hollywoodzkiej gwiazdy. Nie zliczę ile razy miałam ochotę obejrzeć film z jej udziałem, czy obejrzeć zdjęcia kreacji, które w tej pozycji są opisywane. Zachwyciło mnie w tej książce niemal wszystko- życie głównej bohaterki, klimat wykreowany przez autorkę, ilość trudnych tematów poruszonych w tej pozycji i cudowny Harry, wieloletni przyjaciel Evelyn, który niemal od razu zdobył moje serce.

Siedmiu mężów Evelyn Hugo to istna mieszanka wybuchowa! Znalazłam w tej powieści dosłownie wszystko - były miłosne uniesienia, skandale, sekrety, tajemnice, oszałamiająca sława, wzloty i upadki, trudne tematy, kontrowersje, a to wszystko podane w zaskakująco przystępnej formie. Siedmiu mężów Evelyn Hugo to książka absolutnie fenomenalna, skrupulatnie zaplanowana, zachwycająca, wciągająca od pierwszej strony, wręcz pozbawiona jakiejkolwiek skazy. Jeśli mielibyście w tym roku przeczytać TYLKO jedną powieść z mojego polecenia, to chciałabym aby było to Siedmiu mężów...

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram