Podniebny | Kerstin Gier [PRZEDPREMIEROWO]

(...) nikt nie może odebrać człowiekowi domu, jeśli dom nosimy w sobie. (...) każdy nosi w sobie wszystko, co potrzebne, aby wszędzie móc być szczęśliwym.

Podniebny

Kerstin Gier

Tłumaczenie Elżbieta Ptaszyńska- Sadowska
Wydawnictwo Media Rodzina
Liczba stron 440
Ocena 8/10
Premiera 05/09/2018

Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po... właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!), oraz znaleźć pomysł na życie, a może nawet miłość...

Już jutro premiera najnowszej książki Kerstin Gier, autorki takich serii jak "Silver" i "Trylogia Czasu". Podniebny to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i z pewnością nie ostatnie! Urzekła mnie swoim stylem, pomysłem na fabułę, kreacją bohaterów i cudownym klimatem książki. Po raz kolejny ubolewam, że gdy ja byłam nastolatką, w moje ręce nie trafiały takie świetne powieści...

Hotel Podniebny jest miejscem wręcz magicznym, a autorce udało się stworzyć cudowną jego aurę i w pełni oddać niesamowity klimat tego miejsca. Kerstin Gier czaruje słowem do tego stopnia, że moja wyobraźnia działała na najwyższych obrotach, a ja wręcz się przenosiłam do opisywanych przez nią zakamarków tego klimatycznego hotelu. Bohaterowie są bardzo ciekawi, począwszy od obsługi Podniebnego, na jego gościach kończąc. Moje serce w szczególności zdobyła główna bohaterka Fanny oraz Tristian i Ben. Fanny jest niesamowitą nastolatką ze świetnym poczuciem humoru. Bardzo inteligenta, ciekawska i odważna. Ma niewątpliwe szczęście do pakowania się w tarapaty. Męska część moich ulubieńców jest nieco tajemnicza, zwłaszcza Tristian. Im również nie brakuje poczucia humoru i oboje zawsze są chętni do pomocy. Na tym chyba kończą się ich wspólne cechy. Nie mniej jednak, mimo że różni, oboje zdobyli moje serce i do samego końca nie wiedziałam, komu kibicuje w zdobyciu serca głównej bohaterki.

Może on wcale nie zauważył, że podarowałaś mu swoje serce.
Bo cichutko i po kryjomu położyłaś je za nim, zamiast z czułością włożyć mu je do rąk.

Zagadka kryminalna w tej książce jest ciekawa i nietuzinkowa. Autorce udało się mnie naprawdę zaskoczyć, a w pewnym momencie tak zainteresować, że nie umiałam się oderwać od tej pozycji. Ostatnie sto stron przeczytałam jak w transie, będąc jednocześnie bardzo podekscytowan. Samo zakończenie było takie... miłe i przyjemne. Nie potrafię tego opisać, ale ostatnie +/- pięć stron przeczytałam z ogromnym "rogalem" od ucha do ucha. W pełni mnie usatysfakcjonowało!

Niestety jeszcze nie widziałam finalnego egzemplarza Podniebnego, ale wiem, że będzie wydana cudownie. Cudowna okładka idealnie oddająca klimat książki i piękne zdobienia w środku, na pewno niejednemu czytelnikowi umilą czas z tą powieścią. Dodatkowym plusem jest spis wszystkich bohaterów, który znajduje się z tyłu. W pewnym momencie postaci naprawdę przewija się dużo, więc z pewnością będzie to ułatwienie. Znalazł się również słowniczek, w którym zostały wytłumaczone trudniejsze słowa, których, przyznam szczerze sama nie znałam, np.: portiera, Hotentoci, jajko onsen czy humidor.

Podsumowując, Podniebny to niebanalna historia, trzymająca w napięciu i przenosząca czytelnika w sam środek bardzo magicznego i klimatycznego hotelu. Gwarantuję, że niektórzy bohaterowie skradną wasze serca, a inni zaskoczą, zszokują i nieźle zdenerwują! Ta pozycja to kawał dobrej młodzieżówki! ♡

Za możliwość przeczytania tej książki przed premierą dziękuję serdecznie Wydawnictwu Media Rodzina.


Komentarze

  1. Jeszcze się zastanowię. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam dzisiaj tę książkę na żywo w Empiku... Jest przepiękna :D Nienawidzę koloru różowego, a właśnie w takim kolorze jest okładka, ale i tak mi się podobała :) A sam opis z okładki bardzo mnie zaciekawił i widzę po Twojej recenzji, że treść jest równie dobra ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Trylogia czasu" bardzo mi się podobała, więc bardzo ciekawa jestem innych książek tej Autorki!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram