☕ Niedzielna kawka #8

Dzień dobry ♡
Jak co tydzień, zapraszam na niedzielną kawkę ☕

Jeśli nie wiesz o co chodzi w tym cyklu to już tłumaczę- podczas niedzielnej kawki, dzielę się ciekawymi zdjęciami, linkami, książkami i filmami. Po prostu wszystkim co mnie w jakiś sposób zainteresowało. Co najważniejsze nie będą to rzeczy związane tylko z szeroko pojętą kulturą☺️
Poprzedni post znajduje się tutaj.

To co, kawka gotowa? Zaczynamy?

Ta książka bardzo podzieliła czytelników, jednym się podoba, drugim wręcz przeciwnie. Nie ukrywam, że moim zdaniem to pozycja ma kilka wad, jednak czytało mi się ją z ogromną przyjemnością. Klimat, główni bohaterowie, pomysł na fabułę.. Jak dla mnie rewelacja!


Akcja #UwolnijPegaza
O tym, że rok 2018 jet Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego większość z Was zapewne wie. Międzynarodowe Centrum Kultury zorganizowało konkurs #UwolnijPegaza, jego celem jest wzbudzenie zainteresowania dziedzictwem kulturowym jak największej ilości osób.  By wziąć udział w konkursie należy zaprojektować przedmiot codziennego użytku, wykorzystując jedną z postaci zaprojektowanych przez Krzysztofa Radoszka. Możecie zaprojektować notes, buty czy pościel. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Projekt przedmiotu wraz z imieniem i nazwiskiem należy wysłać do 31 października 2018 na pegaz@mck.krakow.plNajlepszy projekt zostanie wyprodukowany i zaprezentowany na oficjalniej gali rozdania nagród 17 listopada. Więcej o konkursie przeczytacie tutaj.

Mam dla Was kilka gadżetów ERDK, które będziecie mogli wygrać w trzech rozdaniach- na facebooku, instagramie i tu na blogu.
ROZDANIE 25/09/2018 - 30/08/2018
Do wygrania notes, dwie pocztówki, przypinka, ołówek i książka niespodzianka.
Rozdanie przeniosłam na facebooka, link tutaj.
Powodzenia ♡

"Kaleidos"
W swojej kolekcji mam trzy gry na spostrzegawczość: Sherlook i Pogromcy potworów, ale to Kaleidos zdobył moje serce. Jednocześnie jest to najbardziej wymagająca i najtrudniejsza gra z wcześniej wymienionych. Na czym polega gra? W określonym czasie, każdy z graczy musi znaleźć jak najwięcej obiektów rozpoczynającą się na wylosowaną wcześniej literę. Każdy z zawodników podczas każdej rundy ma taką samą planszę. Zadanie jest trudne, bo plansze są bardzo barwne, a obiekty wręcz się z nich wylewają. Dodatkowo, najwięcej punktów dostaje się za nazwy, których inni gracze nie podali.

19 września premierę miała rewelacyjna powieść młodzieżowa Sierota, bestia, szpieg. Ja co prawda miałam okazję przeczytać tę pozycję już miesiąc przed premierą, ale do tej pory głęboko siedzi mi w głowie i nie daje o sobie zapomnieć. Druga wojna światowa.  Niepokojący, ekscytujący klimat. Barwni, ciekawi i różnorodni bohaterowie. Ogrom poruszonych problemów. Zwroty akcji i ogromne napięcie. To wszystko znajdziecie w tej poruszającej książce. Mam nadzieję, że Was zachęciłam do sięgnięcia po tę pozycję. Uwierzcie mi na słowo, nie będziecie zawiedzeni!

Moondrive Shop i Sarah's Scribbles
Być może pamiętacie, że Moondrive jakiś czas temu zorganizowało akcję wydawniczą z komiksami Sarah's Scribbles. Akcja nie wypaliła, ale Moondrive i tak zdecydowało się je wydać, z czego ja ogromnie się cieszę. Od kilku dni można zamówić pierwszą część, drugą, bądź obie w zestawie z kubkiem. Ja zdecydowałam się oczywiście na największy zestaw. Dwa komiksy, kubek, pocztówki i naklejki, możecie kupić tutaj za 39,90zł. Czekam na premierę z niecierpliwością!
Kasia Gandor
Kanał Kasi uwielbiam, a większość z Was pewnie bardzo dobrze o tym wie. Dzisiaj chcę Wam polecić film Zdjęcia satelitarne, które mówią więcej niż myślisz. Dalej jestem w szoku, jak bardzo ludzie przyczynili (i niestety dalej się przyczyniają) do degradacji środowiska i jakie niesie to za sobą konsekwencje.


@tomesofjoy

Niedzielna kawka nie miałaby racji bytu, bez pięknego zdjęcia. Dzisiaj pragnę Was zaprosić do zapoznania się z profilem Agaty, którą sama dopiero jakiś czas temu odkryłam. Uwielbiam oglądać jej stories- Agata jest ciągle uśmiechnięta, pełna optymizmu i ma dużo do powiedzenia, w dodatku ma przepiękny profil! Czym prędzej do niej zajrzyjcie i zostańcie tam na dłużej ♡

Mark Foster
Na koniec zostawię Wam ulubioną piosenkę Lenki, do której ostatnio całymi dniami tańczy ☺️

Komentarze

 1. Jak zawsze prezentujesz świetne rzeczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Same ciekawe rzeczy w niedzielnej kawce, jak widzę, czyli tradycji stało się zadość :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Planszówki ostatnio przeżywają prawdziwy renesans 😊 nie słyszałam o "Kaleidos", ale Twoja opinia jest bardzo zachęcająca
  Mój e-mail gosia-77@wp.pl
  i czekam na przyszłotygodniową kawkę. Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram