EFEKTY UBOCZNE | MICHAEL PALMER

"-(...) człowiek budzi się rano, ubiera, wychodzi z domu, by podjąć kolejną próbę w bitwie, jaką jest życie. Zależy mu tylko na tym, by się rozwijać i złapać po drodze odrobinę spokoju i zadowolenia. (...) Robimy to co dzień i co dzień uważamy, że wszyscy inni postępują dokładnie tak samo.. próbują złapać odrobinę szczęścia. Wydaje się to jak najbardziej logiczne.
-(...) To, co wydaje się sensowne, rzadko się pokrywa z rzeczywistością. Danie, które opisałaś, byłoby bardzo smaczne, brak mu jednak sosu realności... chciwości, zawiści, dwulicowości, niepewności... nie wspominając o odwiecznym, dobry, zawsze gotowym do akcji szaleństwie. Nieważne, kim jesteś, nieważne, jak bardzo starasz się o swój ogródek, nieważne, jak bardzo próbujesz być grzeczna wobec bliźnich... zawsze pojawi się ktoś, kto będzie próbował podstawić ci nogę."

Efekty uboczne
Michael Palmer
Wydawnictwo Replika
Data wydania 26/09/2017
Liczba stron 384

Kate Bennet, doświadczona patolog, prowadzi szczęśliwe życie. Ma świetną pracę, kochającego męża, jednak to wszystko może się zmienić.. Jej życie wywraca się do góry nogami- dwie pacjentki umierają z powodu tajemniczej choroby, na którą zapada również jej przyjaciółka. Kate nie spocznie do póki nie pozna prawdy, co może być niebezpieczne. Jej małżeństwo, kariera, zdrowie psychiczne oraz życie zawisną na włosku...

          Uwielbiam thrillery medyczne, "Efekty uboczne" to druga książka Palmera jaką przeczytałam ale z pewnością nie ostatnia. Co prawda "Trauma" według mnie była lepsza, ale to nie oznacza, że ta książka nie jest godna polecenia. "Efekty uboczne" to świetnie skonstruowany thriller. Odważna, mądra i twardo stąpająca po ziemi bohaterka, świetna intryga, dużo zagadnień medycznych, które wyjaśnione są w przystępny sposób i lekki styl autora, dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie.

"(...) prawdziwy seksapil nie polega na tym, co mężczyzna może zrobić Z nią, ale DLA niej."

          Czego w takim razie mi tu brakowało? Napięcia, i zaskakujących, nagłych zwrotów akcji. Chociaż napięcie było, ale dopiero pod koniec książki. Prolog, tak naprawdę dużo zdradza, dzięki czemu jestem niemal pewna, że większość czytelników będzie w stanie przewidzieć niektóre wydarzenia, a być może również zakończenie tej historii.

"Nigdy nie podnoś lewej nogi, dopóki prawa nie stoi pewnie."

          Ta pozycja bardzo dobrze ukazuje jak bezwzględni i bezduszni mogą być ludzie, gdy czegoś bardzo pragną, oraz gdy (dosłownie!) idą po trupach do celu... Zwłaszcza, gdy mają mnóstwo pieniędzy i mogą zapewnić sobie wszystko i.. wszystkich. Mając pieniądze, praktycznie bez wysiłku można zniszczyć komuś życie, by tylko dopiąć swego. Smutne.. ale niestety bardzo prawdziwe.

          Podsumowując, jeśli chcecie przeczytać świetny thriller medyczny, z ciekawą fabułą to bez wątpienia będziecie zadowoleni. Jednak, nie nastawiajcie się na niewyobrażalne napięcie. Swoją drogą.. czy wszystkie książki muszą takie być? Według mnie nie.. Gdyby tak było, to przy takiej ilości książek jakie czytam, szybko padłoby mi serce 😂

"(...) najtrudniejszą rzeczą w miłości to pozwalać kochanej osobie na to, by mogła sama decydować o tym, co jest dla niej najlepsze."

Za egzemplarz serdeczne dziękuję Wydawnictwu Replika.

Komentarze

 1. Mam ją już na swojej liście i sięgnę po nią, ale już raczej w nowym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za tym gatunkiem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła rzeczywiście jest intrygująca. Zapiszę sobie tytuł tej książki. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu :)

   Usuń
 4. to może zacznę od innej książki Palmera (w domu czekają siostrzyczki, o ile dobrze pamiętam) :D To już któraś recenzja, z której dowiaduje się, że książka była nieco przewidywalna, ale nie ukrywam - cytaty mnie kupiły! Szczególnie pierwszy i ten o seksapilu <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam takie same odczucia po przeczytaniu tej powieści. Była ciekawa i wciągająca, ale nie powodowała szybszej akcji serca ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była na tyle ciekawa, że chętnie sięgnę po inne książki Palmera :)

   Usuń
 6. Bardzo mi się podobała książka i napewno przeczytam inne tego autora☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z Tobą :) Czytałam dwie książki Palmera i jeszcze żadna z nich mnie w pełni nie zachwyciła. Czegoś im brakowało... Traumy nie czytałam - będę musiała po nią sięgnąć w przyszłości. Może to będzie tytuł, który w końcu przekona mnie do twórczości Palmera? :)


  Pozdrawiam, Natalia

  OdpowiedzUsuń
 8. Będzie to moje pierwsze spotkanie z Palmerem i już nie mogę się doczekać, kiedy książka trafi w moje ręce 😍

  she__vvolf ❄️🐺

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram