Zaufaj swoim marzeniom | Natalia Sońska

(...) nie ma nic gorszego niż szansa, której nie wykorzystałaś z obawy przed porażką. Nie jesteśmy jasnowidzami, nie przepowiadamy przyszłości, więc o tym, jak będzie, możemy przekonać się, tylko próbując.

Zaufaj swoim marzeniom

Zaufaj swoim marzeniom

Autorka: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 27/10/2021
Moja ocena: 7/10

    Gdy nadarza się okazja wspólnego wyjazdu do Zakopanego, w sercu Pauliny pojawia się iskierka nadziei. Uwielbia jeździć na nartach i od dawna tego nie robiła; co jednak ważniejsze, firma, w której pracuje wraz z partnerem, ma realizować duże zlecenie – kompleks hotelowy pod samymi Tatrami! Robert obiecuje zaangażować ją w projekt. To miła odmiana w ich życiu – Paulina ma już dość jego egoizmu i opryskliwości.
    Wkrótce kobieta przekona się, jak wiele może kosztować rezygnowanie z własnych marzeń.
    Czy magiczna, grudniowa atmosfera Zakopanego pomoże Paulinie uporządkować w głowie wszystkie sprawy? A może to dzięki nowemu przyjacielowi, z którym może rozmawiać o problemach, otworzy wreszcie oczy?

❄❄❄
    
    Zaufaj swoim marzeniom to szalenie klimatyczna zimowa powieść. Czytając ją, czuć mróz szczypiący w uszy, śnieg pod stopami, chłodne powietrze, a policzki rumienią się od chłodu. Jednak historia, którą w tym roku na święta zaserwowała nam Natalia Sońska to nie tylko cudowny zimowy klimat, przede wszystkim jest to opowieść o tym, że nie warto marzeń nieustannie odkładać na później.

    Paulinie, ambitnej architektce, brakuje asertywności, która bez wątpienia ułatwiłaby jej realizację swoich marzeń. Nie jest też do końca zadowolona ze swojego dotychczasowego życia. Gdy wyjeżdża do Zakopanego w sprawach zawodowych — ma być częścią dużego projektu — w odpowiednim momencie na jej drodze stają osoby, które pomagają kobiecie zawalczyć o swoje marzenia i wydostać się z potrzasku, jakim było jej dotychczasowe życie.

Zaufaj swoim marzeniom

    Bez wątpienia niezwykłego uroku całej tej opowieści dodaje przemiła pani Aniela, właścicielka klimatycznego pensjonatu. Ta przesympatyczna kobieta zawsze służy dobrą radą, wysłucha i otuli opieką każdego, kto tego potrzebuje. W dodatku nakarmi przepysznymi regionalnymi specjałami i nikomu nie pozwoli wyjść z jej pensjonatu z pustym żołądkiem. Natalia Sońska przelała na papier zimową atmosferę i oddała klimat gór do tego stopnia, że mam ochotę ponownie odwiedzić Zakopane i zatrzymać się u Pani Anieli, która zadba, bym czuła się u niej wyśmienicie i poczęstuje mnie kwaśnicą, na którą, podczas czytania tej powieści, nabrałam ogromnej ochoty!

    Zaufaj swoim marzeniom to opowieść o tym, by spełniać swoje marzenia, nie czekając na sprzyjające warunki, by nie bać się zmian, nadawać priorytet swojemu szczęściu i potrzebom oraz... zaufać swoim marzeniom ☺

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona.


Komentarze

 1. Bardzo chciałabym dotrzeć do tej nowości. Recenzja zachęcająca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie najbardziej przypadła do gustu książka tej autorki 'Tyle jeszcze przed nami' książka bardzo fajna, lekka, szybko i przyjemnie się ją czytało!

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być książka dla mnie :) Od siebie polecam "Kusicielkę". Interesująca książka o skomplikowanych relacjach uczuciowych. Idealna na długi wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się być przyjemną lekturą na długi wieczór. Dzięki za recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie, czy inni specjaliści podzielają Twoją opinię. Pierwszy raz się z nią spotykam, ale całość artykułu sprawia, że mnie przekonujesz :) Na pewno będę zaglądał tu częściej, Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram