Ty będziesz następna | Jennifer Hillier

 Ktokolwiek powiedział, że trudno jest kłamać, mylił się. Kłamanie jest łatwe. Kłamstwo jest niczym gorący nóż krojący masło o pokojowej temperaturze. Kłamstwo to garść słów połączonych po to, by ktoś myślał, że wszystko jest w porządku. 
Mówienie prawdy natomiast jest niewykonalne. 


Ty będziesz następna

Ty będziesz następna

Jennifer Hillier 
Tłumaczenie Beata Słama
Wydawnictwo MUZA
Data wydania 14/04/2021
Liczba stron 416
Ocena 8/10

    Jak głęboko można pogrzebać tajemnice i ukrywać rozpacz? Jak długo można kłamać? Jak długo można z tym żyć?
    Kiedy szesnastoletnia Angela Wong, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, znika bez śladu, nikt z jej przyjaciół nie ma pojęcia, co się mogło stać – ani Georgina Shaw, jej najlepsza przyjaciółka, ani Kaiser Brody, który przyjaźnił się z obiema dziewczynami.
    Czternaście lat później szczątki Angeli zostają znalezione w lesie za domem, w którym wychowywała się Geo. A Kaiser – teraz detektyw policji w Seattle – wreszcie poznaje prawdę: Angela była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez policję Dusicielem ze Sweetbay. Tego samego człowieka, który zamordował trzy inne kobiety.
    Dla wymiaru sprawiedliwości Calvin jest seryjnym mordercą, lecz dla Georginy to ukochany mężczyzna. W czasach liceum był jej pierwszą miłością. Ich związek, burzliwy i pełen przemocy, graniczył z obsesją, od momentu gdy się spotkali, aż do nocy, w której Angela została brutalnie zabita. Przez czternaście lat Geo wiedziała, co stało się z Angelą, lecz nie powiedziała ani słowa. Trzymała to w tajemnicy aż do dnia, gdy została aresztowana i posłana do więzienia.

~~~

    Poprzednia książka Jennifer Hillier Małe sekrety bardzo mi się podobała, dlatego gdy dostałam propozycję zrecenzowania Ty będziesz następna, czyli najnowszej powieści autorki, od razu się zgodziłam. Po przeczytaniu poprzedniej książki Jennifer miałam ochotę na więcej, byłam pewna, że ta autorka jeszcze czymś mnie zaskoczy. Cóż... Nie myliłam się. ☺

    Uwielbiam powieści, w których jedna decyzja ciągnie za sobą lawinę trudnych do przewidzenia konsekwencji. Po przeczytaniu epilogu głowa mi parowała. Analizowałam wszystkie wydarzenia niemal rozdział po rozdziale i byłam zafascynowana tym, jak jedna decyzja zmieniła życie wielu ludzi. Ile tragedii można było uniknąć... Naprawdę, coś niesamowitego. Ty będziesz następna to kawał dobrej historii, która jeszcze długo po przeczytaniu żyje w głowie czytelnika, zachęcając go do analizowania wszystkich wydarzeń i zastanowienia się, jak decyzje, które podjęliśmy, wpłynęły na naszą teraźniejszość.

W każdej historii pojawia się bohater i łajdak. Czasem to jedna i ta sama osoba.

    Ta książka jest również wyjątkowa ze względu na sposób, w jaki została przedstawiona, poznajemy bowiem całą prawdę już na początku. Jennifer Hillier od pierwszych stron zabiera czytelnika w samo centrum wydarzeń - na rozprawę sądową, gdzie poznajemy szczegóły wydarzeń, przez które Geo, główna bohaterka, po latach trafi do więzienia na pięć lat. Tak że niby od samego początku wiemy wszystko, ale czuć w powietrzu, że coś tu mocno nie gra, że brakuje w tej historii kilku elementów, które rzuciłyby na tę sprawę nowe światło. Właśnie ta niewiedza jest tak cholernie intrygująca! Ty będziesz następna to jedna z tych książek, od których naprawdę trudno się oderwać, których nie chce się odkładać ani na minutę, dopóki na jaw nie wyjdą wszystkie tajemnice.

Ty będziesz następna

    W tej powieści zagrało wszystko - klimat, momentami mroczny i gęsty; ciekawa historia, którą do samego końca trudno przewidzieć; kreacja głównej bohaterki, która intryguje i zaskakuje jednocześnie; ładunek emocjonalny, który momentami przeraża, smuci i zachęca do refleksji nad tym, w jaki sposób nasze decyzje wpływają zarówno na nasze życie jak i innych ludzi oraz napięcie, które potęguje się z każdym kolejnym rozdziałem. Jeśli masz ochotę na świetny thriller, to koniecznie sięgnij po Ty będziesz następna.
Wow! Po prostu wow!


Recenzja powstała we współpracy z Wydawnicwem MUZA.


Komentarze

  1. Na dobry thriller zawsze jestem chętna i ten zapowiada się dobrze. Dzięki za ciekawą recenzję. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy post, chętnie przeczytam .

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapowiedzi i recenzja zdecydowanie zachęcające. Myślę, że się nie zawiodę. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram