Wyszczekana miłość | Joanna Szarańska

Marzeń nie można odkładać na potem, bo to "potem" może nigdy nie nadejść! To my decydujemy, kiedy przychodzi czas na ich spełnienie!


Wyszczekana miłość
Joanna Szarańska
Cykl: Na tropie miłości (tom I)
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania 20/05/2020
Liczba stron 328
Ocena 7/10

Pech od dawna prześladuje Piotra. Kiedy mężczyzna traci pracę i mieszkanie, decyduje się na desperacki krok " przeprowadzkę do ciotki. Na czas wyjazdu krewnej do sanatorium, zajmuje się jej ukochanym pieskiem, Terpentyną. Okazuje się to niemałym wyzwaniem, szczególnie że całą uwagę Piotra zaprząta płeć piękna. Gdy Terpentyna niespodziewanie znika, a ciotka zapowiada wcześniejszy powrót, mężczyzna musi szybko odnaleźć niesfornego czworonoga i sprowadzić go do domu. Wiele wskazuje, że za zniknięciem pieska stoi niedawno poznana artystka. Czy Piotrowi uda się oprzeć fascynacji śliczną Alicją" I jak odzyskać Terpentynę, która najwyraźniej uparła się przyłożyć do tej miłości... łapę" 

~~~

Nie ukrywam, że troszkę bałam się tej powieści, ponieważ główną rolę odgrywa tu przeuroczy piesek- Terpentyna. Lubię czworonogi, zwłaszcza psy, ale filmy i książki z ich udziałem (w roli głównej) nie do końca do mnie przemawiają... Wyjątkiem jest jedynie Mój przyjaciel Hachiko - uwielbiam ten film i zawsze się na nim wzruszam. Zdecydowałam się sięgnąć po Wyszczekaną miłość, bo autorką tej powieści jest niezastąpiona Asia Szarańska, której twórczość uwielbiam. To jest zdecydowanie jedna z moich ulubionych polskich pisarek, a jej książki zawsze poprawiają mi humor. Tym razem również się nie rozczarowałam. Najnowsza powieść Asi okazała się świetna, a Terpentyna skradła moje serce.

Wyszczekana miłość to jedna z tych pozycji, które dobitnie udowadniają, że relacja (nawet jeśli na początku nie miało się względem niej większych oczekiwań) budowana na kłamstwie  to nic dobrego i prędzej czy później będą z tego kłopoty. W przypadku tej pozycji kłopoty wiążą się przede wszystkim z dużą dawką humoru, a biorąc pod uwagę, że pech prześladuje Piotra na każdym kroku, podczas czytania tej książki co chwilę na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. 

Jeśli czasami nachodzi Cię chęć sięgnięcia po książkę lekką, przyjemną i niezobowiązującą to Wyszczekana miłość sprawdzi się idealnie. W moim odczuciu ta powieść to idealny poprawiacz humoru, zwłaszcza jeśli uwielbia się czworonogi. Jestem pewna, że Asia Szarańska na kartki tej uroczej powieści przelała swoje doświadczenia i uczucia związane z czworonogami i to właśnie z tego powodu czuć w tej historii wielką miłość do zwierząt. Ponadto autorka zabiera nas w tej powieści do malowniczego Krakowa i za sprawą Terpentyny oraz reszty bohaterów zwiedzamy to urokliwe miasto.

Na końcu muszę wspomnieć o przepięknej okładce, obok której nie da się przejść obojętnie! W środku oprócz przezabawnej historii na niektórych stronach znajdziecie urocze pieski, a każdy rozdział ma swój unikatowy i zabawny tytuł.
Wyszczekana miłość to pełna humoru książka, w której miłość do czworonogów czuć na każdej stronie.  Świetna komedia, przy której dobra zabawa i uśmiech od ucha do ucha jest gwarantowany.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.Komentarze

 1. fajna książka na prezent dla córki:) uwielbia zwierzaki, mam nadzieję ze trafie w 10tkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uwielbia zwierzaki to ta książka na pewno będzie strzałem w dziesiątkę :)

   Usuń
 2. Super tytuł ! Miałam okazję czytać na odpoczynku w trakcie wirusa :)) na pewno polecam wszystkich miłośnikom zwierzaków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Miłośnicy zwierząt na pewno będą usatysfakcjonowani :)

   Usuń
 3. Już sama okładka zachęca mnie do kupna. Uwielbiam psiaki!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram