Test na miłość | Helen Hoang

Naprawdę żyję, kiedy grozi mi śmierć.


Test na miłość
Helen Hoang
Tłumaczenie Paweł Wolak
Wydawnictwo Muza
Data wydania 25/03/2020
Liczba stron 448
Ocena 8/10

Dwudziestosześcioletni Khai cierpi na zaburzenia autystyczne. Jego głównym problemem jest brak zdolności do odczuwania głębszych emocji. Mama chłopaka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć synowi idealną kandydatkę na żonę. Wkrótce na swojej drodze dość przypadkowo spotyka Esme, której proponuje zostanie „próbną” narzeczoną jej syna. Dziewczyna początkowo się waha, ale w końcu uznaje, że to dla niej jedyna szansa na lepszą przyszłość.

Uwiedzenie Khaia okazuje się jednak nie lada wyzwaniem. Starania Esme nie przynoszą pożądanych efektów, a chłopak wydaje się nieczuły na jej zaloty. Khai ceni sobie rutynę i ustalony porządek, a narzucona przez matkę narzeczona wprowadza w jego życie niepotrzebny chaos. Chłopak nie ma wiele czasu, żeby wreszcie zrozumieć, jak działa jego serce. Inaczej Esme wróci do domu na drugi koniec świata. Czy dwoje nieznajomych może stworzyć udany związek? Czy małżeństwo aranżowane okaże się receptą na szczęście? Jak zachowa się Khai, gdy pozna sekret, którego strzeże dziewczyna?

♥️♥️♥️

Być może twórczość Helen Hoang jest Ci znana. W zeszłym roku debiutancka powieść tej Autorki (Więcej niż pocałunek) zbierała bardzo dobre opinie, a przez pewien czas tę okładkę widziałam dosłownie wszędzie. Nie miałam okazji przeczytać poprzedniej książki Helen Hoang, ale po przeczytaniu Testu na miłość doszłam do wniosku, że czym prędzej muszę nadrobić zaległości, bo jestem zakochana w piórze Autorki. Test na miłość to urocza powieść, która sprawi, że niejeden czytelnik zarwie dla niej noc! Mam nadzieję, że do tego grona dołączysz i Ty. ☺

Zespół Aspergera...
Największym plusem tej pozycji jest według mnie, umiejętnie wpleciony wątek Zespołu Aspergera. Autorka wzorując się na własnych doświadczeniach, stworzyła Khaia- mężczyznę, który zmaga się z zaburzeniami autystycznymi. Czytelnik, za sprawą tej powieści, dowiaduje się z jakimi przeszkodami w budowaniu głębszych relacji, borykają się na co dzień osoby z tego typu zaburzeniami. Ta historia od pierwszych stron jest wyjątkowa i przede wszystkim wyróżnia się na tle innych tego typu powieści. Książek o szalonych mamuśkach próbujących swatać swoje dziecko, na rynku jest wiele. Natomiast historii o aranżowanym związku oraz zaplanowanym przez rodzica ślubie, raczej na rynku nie doświadczymy. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że dziecko wspomnianej wcześniej swatki zmaga się z zaburzeniami autystycznymi, które uniemożliwiają przeżywanie głębszych emocji. Czy da się rozkochać w sobie osobę, która ma problem z emocjami i która jest święcie przekonana, że nie potrafi kochać? Mama Khaia właśnie tego oczekiwała od Esme... Nie chciała, by do ślubu doszło za wszelką cenę. Po prostu pragnęła, by jej syn w końcu był szczęśliwy i na własnej skórze przekonał się czym jest miłość.

Powieść idealna...
W tym trudnym i przygnębiającym okresie, jakim jest trwająca na całym świecie pandemia, potrzebowałam właśnie takiej książki. Test na miłość to pozycja idealna na gorszy dzień, czy złe samopoczucie. Helen Hoang umiejętnie odwraca uwagę czytelnika od zaprzątających jego głowę zmartwień i problemów. Historia Emse i Khaia wciąga bez reszty, porusza, bawi i podnosi na duchu, co czyni ją powieścią idealną dla osób, które potrzebują odskoczni od codziennego życia. 

Podsumowując...
Test na miłość to powieść, która za sprawą piętrzących się nieporozumień i odmiennych oczekiwań głównych bohaterów, z rozdziału na rozdział nabiera rumieńców. Sięgając po tę książkę, przygotuj się na skrajne emocje, które najprawdopodobniej będą Tobą targały... Od rozbawienia zaczynając, na wzruszeniu kończąc. Historia Esme i Khaia jest poruszająca, piękna i przede wszystkim wyjątkowa. Musisz ją przeczytać!

Na moim instagramie trwa rozdanie, w którym masz szansę wygrać Test na miłość. Zachęcam do wzięcia udziału! ♥️


Za możliwość przeczytania tej książki, dziękuję Wydawnictwu Muza.
Komentarze

Prześlij komentarz

instagram