Speed Dating | Trefl Joker Line


Speed Dating

Wydawnictwo Trefl Joker Line

Liczba graczy 3-6
Wiek +18
Ocena 6/10

Wybierz się na szalony Speed Dating! Wyobraź sobie postać wyróżniającą się trzema zabawnymi i niecodziennymi cechami charakteru.
Przedstaw je najlepiej, jak potrafisz i daj się uwieść postaciom stworzonym przez innych graczy.
Biorąc udział w tej zakręconej zabawie, bądź przygotowany na mocne dyskusje, ciągłe improwizacje i… salwy śmiechu! Daj się porwać atmosferze!

Zawartość pudełka
- 181 kart kobiecych
- 181 kart męskich
- 30 kart punktów
- instrukcja

Zasady gry
Speed Dating ma bardzo proste zasady. Tasujemy karty zarówno męskie jak i damskie. Rozdajemy każdemu z graczy sześć kart kobiecych oraz sześć kart męskich. Następnie wybieramy Uwodziciela, który rozpocznie pierwszą rundę (w każdej kolejnej Uwodzicielem jest inny gracz, z tym że w następnych Uwodzicielami są gracze kolejno według wskazówki zegara). Uwodziciel spośród kart jakie ma na ręce musi stworzyć postać, wybierając tylko trzy karty żeńskie lub tylko karty męskie, w zależności jaką płeć wybierze. Nadaje swojej postaci imię i przedstawia ją, jak najlepiej potrafi, pozostałym graczom i kładzie karty na środku, tak by były dla wszystkich widoczne.
Następnie gracze kreują na tej samej zasadzie swoje postaci, które muszą jak najlepiej pasować do Uwodziciela. Wybierają trzy karty, opisujące charakter swojej postaci, kładą karty w miejscu widocznym dla wszystkich i przedstawiają swoją postać.
Gdy każdy wykona zadanie Uwodziciel musi wybrać jedną osobę z którą pójdzie na randkę.
Na umówiony sygnał, każdy z graczy pokazuję, kogo ich zdaniem wybierze Uwodziciel (który również w tym samym momencie wskazuje swoją wybrankę bądź wybranka).

Przyznawanie punktów
Jeśli gracz wskazał prawidłowo wybrańca dostaje kartę z 1 punktem. Gracz wybrany przez Uwodziciela dostaje jeden punkt.Jeśli natomiast gracz którego wybrał Uwodziciel wskazał na siebie dostaje kartę z 2 punktami.

Koniec gry
Gra kończy się, gdy każdy wcieli się w rolę Uwodziciela.

Cel gry
Wygrywa osoba, która uzyskała najwięcej punktów.
Moja opinia
Speed Dating jest grą dosyć specyficzną. Zdecydowanie osoby nieśmiałe będą miały z nią ogromny problem, bowiem kluczową kwestią jest przedstawianie swojej postaci w sposób niecodzienny, zabawny i zaskakujący. Osoby, które nie potrafią rozmawiać z innymi otwarcie na wszystkie tematy, też nie będą z tej gry zadowolone, ponieważ cechy charakteru są naprawdę różnorodne, a podczas gry może rozwinąć się dyskusja, która może wprowadzić gracza w zakłopotanie, a nie o to w grach przecież chodzi. Dlatego zdecydowanie polecam tę grę osobom otwartym, które nie krępują się "występować" przed innymi i które często puszczają wodze fantazji.
Ja się przy niej świetnie bawiłam, a momentami wybuchaliśmy takim śmiechem, że musieliśmy na jakiś czas przerywać grę. Była to głównie zasługa prezentacji wykreowanych przez nas postaci. Wymyślne imiona i nazwiska oraz cechy charakteru, które można śmiało rozbudowywać (nie trzeba, a nawet nie powinno się sztywno trzymać tylko tego co napisane jest na wybranych przez nas kartach) sprawiały, że każda kolejna runda była jeszcze ciekawsza. Moim zdaniem mimo wieku (+18) widniejącego na pudełku, w tę grę mogą grać śmiało osoby +16.
Podsumowując, Speed Dating świetnie sprawdzi się w gronie przyjaciół, na przykład podczas domówki. Bez wątpienia powstanie wiele ciekawych i zabawnych dyskusji, a prezentacja postaci wywoła napady śmiechu. Gra się nie nudzi, ponieważ kart jest tak dużo, że niemożliwe jest by podczas jednej rozgrywki cechy się powtórzyły.
Ładna szata graficzna, ciekawa rozgrywka, zgrabne pudełko i przyzwoita cena (w internecie ceny rozpoczynają się od 35 złotych), sprawiają, że Speed Dating powinien posiadać każdy imprezowicz.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Trefl Joker Line.


Komentarze

 1. Napisałaś że gra się nie nudzi na jedną rozgrywkę bo ma tak dużo kart? A potem, jak regrywalność? Ile gier odbyłaś z tą pozycją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grałam w nią cztery razy, z czego dwa razy były pod rząd tego samego dnia :)
   Nie nudzi się, bo mimo że początkowo mamy na ręce 12 kart (po sześć damskich i męskich) to finalnie wystawiamy tylko 3 na stół, a reszta idzie na stos kart odrzuconych. Plus każdy z graczy ma możliwość raz wymienić karty, które mu nie pasują.
   Kart jest łącznie prawie 400 i nie ma szans, żeby jakaś runda wyglądała dokładnie tak jak wcześniej :)

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram