Ta chwila jest nasza | Agata Przybyłek

Dotarło do niej, że życie nie zawsze jest takie, jakiego by się chciało. Że niektóre osoby łamią innym serca. Że nie wszystkie egzaminy się zdaje. Że nie ma w życiu tylko łatwych decyzji i że czasami, gdy kogoś uszczęśliwiamy, to innego ranimy. Już zrozumiała, dlaczego ludzie porównują swoją egzystencję do długiej wędrówki. Początek podróży zawsze był piękny — człowiek nie odczuwał jeszcze zmęczenia, wszystko było dla niego nowe i wszystkim dokoła się zachwycał. Ale potem pewne widoki mu powszechniały, na stopach pojawiały się pęcherze oraz otarcia. Czasami aż musiał przystanąć, odpocząć albo nawet i sobie popłakać, bo nie dawał rady. Po przerwie przychodziła nowa energia, lecz później pojawiały się kolejne problemy — i tak aż do końca trasy: chwile radości i szczęścia mieszały się z tymi trudnymi. Raz trzeba było podejść pod górę, a innym razem można było swobodnie z niej schodzić.

Ta chwila jest nasza

Autorka: Agata Przybyłek
Cykl: Seria Nadmorska (tom I)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 11/01/2023
Moja ocena: 7/10

Jeden zwyczajny dzień. Dwa zupełnie odległe światy. I trzy dni pełne namiętności.
Dla Julii to najgorszy dzień w życiu. Nie dostała pracy, z którą wiązała spore nadzieje. Musi opuścić ukochane miasto i wrócić na wieś, do domu rodzinnego. Dziewczynę przepełnia żal, jej plany legły w gruzach.
Paweł ma powody do radości. Negocjacje, które prowadził, zakończyły się podpisaniem intratnego kontraktu. Mężczyzna nie jest jednak w nastroju do świętowania.
Ścieżki tych dwojga krzyżują się na gdańskiej plaży. Ona siedzi na piasku, ociera łzy i wpatruje się w fale. On patrzy tylko na nią…
Wspólny weekend pełen długich rozmów i miłosnych uniesień mija zbyt szybko. Zaczyna się kolejny zwyczajny tydzień, a wraz z nim powrót do szarej rzeczywistości i zobowiązań, które czekają gdzieś daleko.
Tylko jak dalej żyć, gdy serce zostało w Gdańsku?

∾∾∾

    Ta chwila jest nasza to historia miłości, która zrodziła się w nieodpowiednim czasie. Julia i Paweł poznali się, gdy oboje na barkach nieśli ograniczenia, które wydawały im się niemożliwe do zrzucenia. Ich wybory były uzależnione od oczekiwań otoczenia. Kierowali się powinnościami, spychając swoje potrzeby i marzenia na dalszy plan. Jednym z pragnień, które porzucili na rzecz swoich zobowiązań, było bycie razem i sprawienie, by wspaniały weekend, podczas którego liczyli się tylko oni, stał się ich codziennością. Tak się jednak nie stało i pociągnęło to za sobą życie okupione licznymi rozczarowaniami.

    Uczucie między bohaterami rodzi się szybko i intensywnie. Czuć chemię unoszącą się w powietrzu, zatem nic dziwnego, że oboje są przekonani, iż zrodzone między nimi pożądanie tak szybko nie wygaśnie. Nie wygaśnie mimo podjętych przez nich decyzji i konsekwencji, jakie bez wątpienia za sobą poniosą.

Agata Przybyłek

    Po raz kolejny Agata Przybyłek napisała powieść pełną miłosnych uniesień i czułych słów, jednak ten słodki klimat przełamuje gorycz zobowiązań ciążących na bohaterach. W pewnym momencie fabuła skręciła w ciekawym i jakże zaskakującym kierunku. Uwielbiam, gdy w książkach niczym grom z jasnego nieba historia zmienia bieg wydarzeń. Fabuła tej książki skręciła w kierunku, którego się absolutnie nie spodziewałam, tym samym sprawiając, że nie mogłam doczekać się zakończenia. Chciałam wiedzieć, w jaki sposób ta historia się zakończy i czy los, który rozdzielił tych dwoje,  sprawi, że ich drogi na nowo się zejdą.

    Ta chwila jest nasza pokazuje, jak bardzo los bywa przewrotny. Potrafi postawić na naszej drodze osoby, które bez wątpienia są nam pisane, które sprawiają, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech, a w brzuchu fruwają motyle. Ten przewrotny los czasem dopuszcza się tortur, każąc wybierać między swoim szczęściem a powinnościami i zobowiązaniami.

(...) w życiu tylko łatwych decyzji i że czasami, gdy kogoś uszczęśliwiamy, to innego ranimy.

    Najnowsza powieść Agaty Przybyłek jest pełna życiowych problemów, trudnych wyborów i miłosnych uniesień podanych w nadmorskim klimacie. Jeśli macie ochotę przeczytać książkę, która zagwarantuje Wam kilka godzin przyjemne spędzonego czasu, to sięgnijcie po Ta chwila jest nasza — niemal baśniową opowieść, w której koniec końców miłość jest najważniejsza.

Recenzja powstała w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Czwarta Strona.


Komentarze

instagram