Między światłem a cieniem. Magiczny ekspres | Anca Sturm

 Różnica między tymi, którzy zmienili świat, a tymi, którzy tego nie czynią, polega na tym, że ci drudzy się poddają.

Magiczny ekspres

Między światłem a cieniem

Seria: Magiczny ekspres (tom II)
Autorka: Anca Sturm
Tłumaczenie: Elżbieta Ptaszyńska- Sadowska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 15/09/2021
Liczba stron: 432
Moja ocena: 8,5/10

    Flinn Nachtigall oficjalnie staje się uczennicą szkoły innej niż wszystkie, choć trudno jej uwierzyć, że miałaby należeć do osób, które pewnego dnia zmienią świat. Musi się jednak skupić na niebezpieczeństwie, jakie grozi Ekspresowi Międzykontynentalnemu – coś złego kryje się w cieniu.     Flinn oraz jej przyjaciele Pegs, Kasim i Fedor muszą rozwiązać zagadkę Pawi fantomowych, zagadkowego Domu Cieni i zniknięcia Jontego. Czy szkoła na szynach przestanie być przytulnym miejscem, jakie pokochała Flinn?

✮✮✮

    Wyobraźcie sobie szkołę z internatem mieszącą się w pociągu.
Jeśli takie miejsce połączyć z unoszącą się w powietrzu magią, sekretami poznawanymi na każdej stronie, obdarzonymi wyjątkowymi talentami dziećmi, wielką przyjaźnią i bohaterstwem, otrzymamy fascynującą historię, od której trudno się oderwać!

     Między światłem a cieniem to kontynuacja Magicznego ekspresu, na którą czekałam z niecierpliwością. Natomiast po jej przeczytaniu już przebieram nogami na myśl, że wkrótce (mam nadzieję, że prędzej niż później) w Polsce zostanie wydana ostatnia część tej trylogii. Nie mogę się doczekać, zwłaszcza że to, co zaserwowała czytelnikom Anca Sturm na koniec drugiej części zapowiada ekscytującą dalszą podróż Ekspresem Międzykontynentalnym!

Magiczny ekspres

    Tytuł tej serii wskazuje na to, że jest w niej pełno magii i muszę przyznać, że nie do końca tak jest... Wbrew pozorom jest jej tu mało, a już na pewno nie jest to magia, taka jak w Harrym Potterze czy Nevermoor. Ekspres Międzykontynentalny, czyli wspomniana wcześniej szkoła z internatem na kółkach nie jest bowiem szkołą dla czarodziejów. W ekspresie Międzykontynentalnym kształci się wyjątkowe dzieci, które kiedyś zostaną bohaterami. A prawdziwi bohaterowie to badacze, artyści i naukowcy, którzy każdego dnia walczą o lepszy świat. W tej szkole z internatem dzieci mają szansę nauczyć się wszystkiego, co będzie im potrzebne do stania się kimś wielkim, kimś, kto przyłoży rękę do zmiany świata na lepsze. Brzmi niesamowicie, prawda?
- (...) istnieją dwa rodzaje odwagi. Pierwsza pozwala robić ryzykowne i brawurowe rzeczy, na przykład zachowywać się arogancko wobec nauczycieli i tworzyć bandę rozrabiaków.
- To nie jest odwaga, tylko lekkomyślność.
- (...) Drugi rodzaj odwagi pozwala dokonywać rzeczy wielkich: nigdy się nie poddawać i walczyć o to, co ważne. Coś takiego nazywa się bohaterstwem.
    Wspomniałam wcześniej, że mało w tej serii magii i rzeczywiście tak jest, ale ona jest tu dostrzegalna, czuć ją w powietrzu, przecież, aby magiczny ekspres niezauważenie mógł przemierzać kontynenty, magia jest niezbędna. Poza tym szkoła, do której trafiła Flinn ma niesamowitą historię, jest pełna sekretów i ma intrygujące przedmioty lekcyjne (na przykład bohaterstwo lub strategia i pewność siebie). Kto by nie chciał uczyć się w takiej szkole? ☺

    W Między światłem a cieniem o wiele więcej się dzieje niż w pierwszym tomie. Jest tu więcej akcji, napięcia, a historia przedstawiona w tej części jest znacznie mroczniejsza i bardziej zaskakująca. Krótko mówiąc, kontynuacja jest jeszcze lepsza! Relacje między bohaterami się zmieniają, jednak niezmiennie tym, co napędza tę historię jest przyjaźń. Bez niej Flinn nie udałoby się rozwikłać wielu tajemnic, których w Ekspresie Międzykontynentalnym nie brakuje.
Czy Flinn w końcu odnajdzie brata? Jakie niebezpieczeństwo wisi nad magicznym ekspresem? Czy wszystkie elementy układanki zostały odnalezione? Tego musicie się sami dowiedzieć. Przeczytajcie tę serię. Gwarantuję, że spędzicie z nią bardzo miło czas.

Magiczny ekspres

    Magiczny ekspres to seria pełna tajemnic, intrygujących bohaterów i niezapomnianych przygód, w których czarne charaktery podgrzewają atmosferę. Niebezpieczeństwo wiszące w powietrzu dodaje świetnego klimatu, a coraz to nowsze sekrety wychodzące na światło dzienne sprawiają, że trudno się od Magicznego ekspresu oderwać.

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Media Rodzina.Komentarze

instagram