Zamknij drzwi | Rachel Abbott [PREMIERA]


Spokojne i szczęśliwe życie Jo Palmer wkrótce dobiegnie końca.

Ash – jej ukochany mężczyzna – zostanie aresztowany przez policję. Millie – jej najdroższa córeczka – zostanie jej odebrana. Jo utraci przyjaciół i zacznie wątpić w swoje zdrowie psychiczne. Ktoś kradnie wszystko, co Jo kocha, i nie powstrzyma się przed niczym.

W tej chwili Jo spędza beztrosko czas przy stole z rodziną i niczego nie podejrzewa. Na zewnątrz pada deszcz. Rozlega się pukanie do drzwi. Przyszli.


Zamknij drzwi
Rachel Abbott
Cykl Tom Douglas (tom IX)
Tłumaczenie Adrian Napieralski
Wydawnictwo Filia
Liczba stron 432
Ocena 8/10
Premiera 16/09/2020


~~~

Twórczość Rachel Abbott nie jest mi obca, chociaż bez wątpienia mam jeszcze dużo do nadrobienia. Na początku tego roku przeczytałam Zmuszoną, by zabić, to było moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale po lekturze tamtej książki wiedziałam, że z pewnością nie ostatnie. Dzisiaj premierę ma kolejna powieść Rachel Abbott, którą miałam przyjemność przeczytać przedpremierowo i za chwilkę, spróbuję Cię przekonać do sięgnięcia po nią, ponieważ Zamknij drzwi zasługuje na uwagę wszystkich miłośników thrillerów, zwłaszcza psychologicznych.

Cieszę się, że opis tej książki jest tak bardzo okrojony, jednocześnie wzbudzający ciekawość, ale przede wszystkim nie zdradzający zbyt wiele. Sięgnęłam po tę książkę, wiedząc o niej tyle, ile wydawca postanowił napisać na okładce i pierwsza "bomba" spadła na mnie już w okolicy pięćdziesiątej strony. Podejrzewam, że było to spowodowane głównie tym, że jestem mamą, a wszystkich rodziców historia Jo doszczętnie poruszy i sprawi, że czym prędzej będą chcieli się dowiedzieć, jak potoczą się dalsze losy tej rodziny.

Dosłownie tę powieść pochłonęłam! Nie potrafiłam się od niej oderwać, bo niemal każdy rozdział dokładał kolejne niewiadome. Rachel Abbott umiejętnie manipuluje czytelnikiem, podrzucając mylne tropy i odwracając uwagę od istotnych wątków. W tej historii wszystko podane jest jak na tacy. Dopiero po przeczytaniu całej książki odkryłam, że autorka wyposażyła mnie we wszystkie istotne szczegóły, pozwalające odkryć zakończenie, ale sprytnie i jakże skutecznie je zamaskowała...

Właśnie takie thrillery lubię! Wielowątkowe, trzymające w napięciu, przyprawiające o gęsią skórkę, poruszające i wciągające. Są autorzy, którzy potrafią stworzyć emocjonujący thriller, pozbawiony brutalnych scen pełnych przemocy. Do takich autorów bez wątpienia należy Rachel Abbott, która potrafi tak namieszać w głowie stworzoną przez siebie fabułą, że nie potrzeba brutalnych scen, by na skórze wystąpiła gęsia skórka, spowodowana napięciem i buzującymi emocjami.

Jeśli lubisz powieści w których kłamstwa i piętrzące się tajemnice przyprawiają o dreszcze, a pojawiające się na każdym kroku niedopowiedzenia mącą w głowie, to Zamknij drzwi jest idealną pozycją dla Ciebie. To powieść o zaufaniu, zdradzie i sile matczynej miłości, a wszystko okraszone jest tajemniczym klimatem i zaskakującym zakończeniem.
Gorąco polecam ☺.

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Filia.


Komentarze

 1. To książka jednej z moich ulubionych zagranicznych autorek, więc na pewno będę ją czytała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie jak będę miała ochotę na dobry thriller, to będę miała ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ląduje na liście książek pt:muszę ją mieć:) Pozdrawiam serdecznie 😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie polecam "Odwróć wzrok" autorki. Świetny thriller, który trzyma w napięciu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram