Seksuolożki. Sekrety gabinetów | Marta Szarejko

Kobiety uczone są tego, że nie powinny zbyt wiele wymagać i mieć niebotycznych oczekiwań, raczej spokojne i ułożone, najlepiej łagodne.


Seksuolożki. Sekrety gabinetów
Marta Szarejko
Wydawnictwo Znak Horyzont
Data wydania 12/08/2020
Liczba stron 352
Ocena 8/10

Ginekolog zapyta Cię o ostatnią miesiączkę, a seksuolog – czy czerpiesz radość z seksu.
Seks jest papierkiem lakmusowym relacji. Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? O seksie chcielibyśmy wiedzieć wszystko. Wstydzimy się, więc o nic nie pytamy.
Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu?
Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła?
Czy kobiety mogą mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów?
Czy kobieta, która nie ma ochoty na seks, jest „popsuta”?
Czy masturbacja jest powodem do wstydu?
Jak wygląda seks w ciąży i po porodzie?
Jak zaspokoić naturalne potrzeby seksualne osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym?
Czy po pięćdziesiątce wypada jeszcze być aktywnym seksualnie?
Czy w małżeństwie może dojść do gwałtu?

Z kobietami seksuolożkami o kobiecej seksualności szczerze rozmawia Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka. Razem ze swoimi rozmówczyniami odkrywa sekrety polskich gabinetów seksuologicznych. Zadaje pytania, na które chciałybyśmy poznać odpowiedzi, ale dotychczas nie miałyśmy kogo zapytać.

~~~

Lubię książki traktujące o kobiecej anatomii, zdrowiu czy seksualności, dlatego pewne było, że prędzej czy później sięgnę po Seksuolożki.

Marta Szarejko przeprowadziła czternaście szalenie ciekawych ​wywiadów​ z seksuolożkami. ​Każdy rozdział poświęcony jest rozmowie z jedną specjalistką, na konkretny temat. Ta książka skupia się na kobiecej seksualności i przedstawia ją w różnych barwach. Zdecydowana większość to jednak tematy trudne i dla wielu wręcz niewygodne. Zakres zagadnień poruszonych w tej pozycji jest naprawdę spory, m.in. problemy seksualne nastolatek, orgazmy, brak samoakceptacji co wpływa na życie intymne, gwałt czy problemy seksualne kobiet z niepełnosprawnością intelektualną.

Pierwszą myślą, która nasunęła mi się po przeczytaniu tej książki to - Seksuolożki powinna przeczytać każda kobieta. Jednak po krótkim zastanowieniu stwierdzam, że to jest idealna pozycja również dla mężczyzn, ponieważ w Seksuolożkach znajdują się odpowiedzi na nurtujące pytania, których nie mamy komu zadać. Ważne, by tę książkę przeczytali również rodzice nastolatek, ponieważ poruszone są tu problemy, z którymi zmagają się młode dziewczyny. Ważne, aby rodzice wiedzieli w jakich sytuacjach mają interweniować i co najważniejsze, w jaki sposób mogą pomóc swojemu dziecku.

Nagość jest u nas powszechnym problemem. A żeby mieć dobry seks, trzeba akceptować swoje ciało, lubić je, znać.

Seksuolożki to zbiór rzetelnych i ważnych wywiadów, które czyta się z wielkim zainteresowaniem. Osobiście zachwyciła mnie normalność i otwartość tych rozmów. Tutaj nikt nikogo nie oceniana, wszystko napisane jest otwarcie, bez owijania w bawełnę, a ta książka jako całokształt to kopalnia wiedzy, w którą każdy powinien być uzbrojony. Zwłaszcza kobiety.


Komentarze

 1. Bardzo ciekawa pozycja, twoje posty zmuszają do zastanowienia się nad niektórymi sprawami. Przyznam też, że nigdy nie zwracałam uwagi na książki tego typu... I to był błąd, który należy czym prędzej naprawić :). Pozdrawiam serdecznie😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście był to błąd, który należy naprawić ☺♥

   Usuń
 2. Rzeczywiście książka warta uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, które dotyczą życia. Książki, które wnoszą coś więcej niż tylko dobra historię. Książki, do których można wracać. Warto o nich pisać, by dotarły do większego grona. Przyznaje, że nie znam pozycji, ale Twój post sprawił, że nie przejdę obojętnie zwłaszcza, że sama prowadzę bloga, który dotyczy zdrowia i spełnionego życia. Super! Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że prędzej czy później sięgniesz po tę pozycję i będziesz z jej lektury równie zadowolona jak ja :)

   Usuń
 4. Forma wywiadów już mnie zachęca. Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ciekawa książka,
  historie przedstawione i dialogi na pewno bardzo wciągają!

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesująca, wielu osobom się spodoba

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram