To tylko przyjaciel | Abby Jimenez

Kocha się kogoś na dobre i na złe, niezależnie od okoliczności.

Abby Jimenez
To tylko przyjaciel
Abby Jimenez
Tłumaczenie Paweł Wolak
Wydawnictwo MUZA
Data wydania 15/07/2020
Liczba stron 480
Moja ocena 9/10 ♥Kristen Peterson ceni w życiu niezależność i przyjaźń. Nie ma czasu dla facetów, którzy nie rozumieją jej poczucia humoru, ma go za to zawsze dla przyjaciół, ukochanego psa i własnej firmy, którą prężnie rozwija. Chciałaby mieć czas także dla swojego chłopaka Tylera, niestety on wiecznie nieobecny robi karierę w armii na zagranicznych kontraktach. Czas na macierzyństwo nigdy dla Kristen nie nadejdzie, niedługo przejdzie operacje, po której nie będzie mogła mieć dzieci. Wcześniej jednak odbędzie się ślub jej najlepszej przyjaciółki, Sloan. Kristen pomaga w przygotowaniach do wesela. Kiedy poznaje drużbę pana młodego, czuje że pojawia się między nimi niewytłumaczalnie silna chemia. Josh Copeland jest zabawny, seksowny, świetnie reaguje na jej sarkastyczne komentarze i wie, że kiedy Kristen robi się zła, trzeba po prostu dać jej dobrze zjeść. Jest jednak coś, co sprawia, że Josh może być dla Kristen jedynie przyjacielem, nigdy kimś więcej. Josh marzy o dużej rodzinie, a Kristen przecież nie mogłaby mu jej dać. Decyduje się więc na ryzykowny status relacji: friends with benefits. Choć taki układ teoretycznie wydaje się prosty, w praktyce jednak będzie bardzo skomplikowany.

~~~

Pragnę polecić Ci wyśmienitą powieść, która totalnie zaskoczyła mnie treścią. Okładka To tylko przyjaciel zwiastuje lekką powieść, idealną na lato. Rzeczywiście tak jest, ale historia Kristen i Josh'a jest również szalenie wciągająca, poruszająca i totalnie elektryzująca!

Kristen jest intrygującą bohaterką, która, jestem pewna, podzieli czytelników - jednych będzie ona irytować, drudzy, pomimo podejmowanych przez nią decyzji, polubią ją. Ja bez wątpienia należę do drugiej grupy. Urzekła mnie jej stanowczość, co niestety skutecznie utrudniło jej i Josh'owi życie, ale jednocześnie udowodniło, że Kristen jest konsekwentna i wierna swoim postanowieniom. Uwielbiam bohaterów, którzy idą swoją drogą i zachowują się inaczej, niż bym sobie tego życzyła, bo wywołują we mnie wiele emocji, a to lubię w książkach najbardziej. Poza tym Kristen kupiła mnie swoim poczuciem humoru, pracowitością, ciętym językiem i upartością ☺
Natomiast Josh to spełnienie marzeń niejednej kobiety - opiekuńczy, wyrozumiały, pracowity, czuły i pomocny. Razem tworzyli interesującą mieszankę, która zagwarantowała czytelnikom prawdziwy rollercoaster!

Nigdy nie dostałem od niej wszystkiego. Zawsze tylko jakąś część. Oferowała mi przyjaźń, ale bez seksu, a potem seks, lecz bez miłości. Teraz miałem jej miłość, jednak bez całej reszty.

rewelacyjny debiut!Abby Jimenez pod osłoną lekkości, przemyciła w tej historii ważne i dla wielu bolesne tematy, m.in. bezpłodność, z którą zmaga się wiele kobiet oraz par, co komplikuje ich życie i sprawia wiele przykrości. Z tej powieści bije normalność i prawdziwość. Historia głównych bohaterów jest wiarygodna, a ich problemy prawdziwe... Takie, z którymi każdy z nas miał lub może mieć do czynienia. To tylko przyjaciel to opowieść o prawdziwej przyjaźni na śmierć i życie, której nie sposób rozdzielić. To rodzinne relacje, które bywają skrajnie różne. To historia prawdziwej, ale jednocześnie trudnej miłości, wystawionej na wiele prób. I w końcu to opowieść samoakceptacji oraz wiary w siebie, do której często trzeba dojrzeć.


Ta powieść Cię rozbawi, wzruszy, czasami wywoła uczucie rozgoryczenia i z pewnością złamie Twoje serce, ale gwarantuję, że To tylko przyjaciel jest wartościową książką, której warto poświęcić swój czas oraz uwagę i która koniec końców niesie nadzieję na lepsze jutro. Ta historia żyje we mnie jeszcze długo po jej przeczytaniu. Wierzę, że i w Twoim sercu zajmie szczególne miejsce.
Takie debiuty chcę czytać i tak dobre debiuty życzę przyszłym autorom.
Emocjonalny majstersztyk ♥

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Muza.

Komentarze

  1. Muszę ją przeczytać!Po tych wszystkich kryminałach,będzie miło przeczytać coś lekkiego i przyjemnego :) Dzięki za polecenie
    😉🍀

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram