Nauka języka niemieckiego z SuperMemo #1


Dzisiaj zaczynam naukę języka niemieckiego z SuperMemo. Dostałam dwa kursy- "Niemiecki. Kein Problem! Wszystkie poziomy" oraz "Extremes Deutsch podstawowy i średni". Co dwa tygodnie będę relacjonowała moje postępy w nauce. Mieszkam w Niemczech, więc mam ciągły kontakt z Niemcami- w sklepach, w urzędach czy u lekarzy. Więc będę mogła porównać czy więcej rozumiem, czy potrafię lepiej się porozumieć i czy mój zasób słów się powiększył.


JAK DZIAŁA METODA SuperMemo?
Metoda SuperMemo eliminuje zapominanie: odświeża informacje w Twojej pamięci dokładnie w momencie, gdy są u progu zapomnienia. Dzięki temu uczysz się do wielokrotnie szybciej niż tradycyjnymi metodami i na zawsze zachowujesz w pamięci to, czego nauczyłeś się wcześniej.

Pakiet zawiera:
 • 3 podręczniki do nauki słownictwa i gramatyki, zawierające dialogi, teksty, komentarze, ćwiczenia i słownik na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym
 • kursy multimedialne pozwalające nauczyć się 3 900 nowych słów i wyrażeń w kontekście dzięki ćwiczeniom interaktywnym, dostępne w aplikacjach SuperMemo.com na Androida, iOS oraz na komputery PC
 • nagrania MP3, 5 godzin nagrań w wykonaniu rodowitych lektorów niemieckich, do osłuchiwania się ze słownictwem i wymową, np. podczas spaceru, jazdy samochodem lub uprawiania sportu.
Komplet kursów "Niemiecki. Kein Problem!" zapewni Ci najlepsze wsparcie dla intensywnej i skutecznej nauki. Będziesz w stanie formułować spójne wypowiedzi, prezentować opinie podczas dyskusji, rozumieć teksty i wypowiadać się płynnie we wszystkich sytuacjach życiowych. Najważniejsze słowa i struktury gramatyczne zapamiętasz na zawsze dzięki wielokrotnie nagradzanej metodzie SuperMemo. Dodatkowo, SuperMemo sprawi, że nauczysz się języka niemieckiego szybciej niż tradycyjnymi metodami. 


Pakiet zawiera:
 • Podręcznik, który obejmuje kluczowe słownictwo i wyrażenia wybrane ze znacznie obszerniejszej multimedialnej wersji kursu, podzielone na 2 poziomy oraz 12 tematów przewodnich, z tłumaczeniami i przykładami użycia.
 • Kursy multimedialne do nauki 10 tysięcy słów, dostępne w aplikacjach SuperMemo.com dla systemów Android, iOS i Windows PC, zawierające 12 godzin nagrań w wykonaniu niemieckich lektorów oraz 10 tysięcy zdjęć do haseł i wyrażeń, które ułatwią naukę poprzez skojarzenia.
 • Nagrania MP3: blisko 90 minut nagrań w wykonaniu niemieckich lektorów, do osłuchiwania się ze słownictwem i wymową, np. podczas spaceru, jazdy samochodem lub ćwiczeń
Rozpocznij kurs do nauki ponad 10 000 słówek niemieckich na poziomie podstawowym i średnim! (...)
Słówka są ułożone w kolejności od najprostszych do najtrudniejszych oraz podzielone na kategorie tematyczne – sam zdecydujesz, jak chcesz się uczyć. Każde hasło jest zilustrowane przykładami i zdjęciem, dzięki czemu łatwiej przyswoisz znaczenie nowych wyrazów. Wszystkie niemieckie teksty są czytane przez niemieckich lektorów, co pomoże Ci w nabyciu właściwej wymowy.Powyższe kursy wam podlinkowałam. Jeśli klikniecie w nazwę kursu to od razu przekieruje was na stronę SuperMemo, gdzie będziecie mogli przeczytać więcej na temat powyższych kursów. 
Tutaj macie link do całej oferty SuperMemo, w której znajdziecie również inne języki, między innymi angielski, chiński czy hiszpański. Więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.


Za kursy językowe serdecznie dziękuję SuperMemo.

Komentarze

 1. Trzymam kciuki za efektywność nauki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby udało ci się jak najlepiej przyswoić ten język! :) Ja po trzech latach się poddałam heh :)
  Pozdrawiam, Daria z book-night

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie zapoznać się z tymi kursami.Może wybiorę coś dla siebie? Z ciekawością przyjrzę się twoim odczuciom po pierwszych lekcjach.Życzę powodzenia.
  Pozdrawiam.
  czytanestrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia życzę ;)
  ja miałam ten język od podstawówki aż po technikum i nic :D
  Odpuściłam ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Z SuperMemo korzystałam przygotowując się do matury i byłam zadowolona z efektów :)
  Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa, jakie będą efekty Twojej nauki :D Sama zastanawiałam się, czy nie zabrać się za niemiecki, bo ostatnio spodobał mi się ten jezyk.
  Pozdrawiam!
  welcome-to-my-little-big-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię SuperMemo, dużo mi dało, kiedy byłam na studiach. Z chęcią będę śledzić Twoje wrażenia i postępy :)
  Pozdrawiam,
  Ewelina z Gry w Bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 8. Za niemieckim jak już wspomniałam nie przepadam, ale do hiszpańskiego miałam już kilka podejść, może to by mi pomogło :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmmm w czasach licealnych po niemiecku mówiłam dokładnie tak samo, ja od lat mówię po angielsku - płynnie, a to za sprawą genialnę nauczycieli i jest nowatorski na tamte czasy metod nauczania - moim największym błędem było porzucenie języka w czasie studiów - od tamtej pory nie miałam z niemieckim nic wspólnego i na dzień dzisiejszy nie pamiętam nic oprócz pojedynczych słów 😞 Zatem powodzenia w nauce języka - tym bardziej, że mieszkasz w Niemczech i styczność z językiem w oryginale jest dodatkowym atutem 😌

  Pozdrawiam, she__vvolf 🍂🐺

  OdpowiedzUsuń
 10. doskonały post. Ja niemieckiego uczyłam się od podstawówki po studia. Obecnie nie używam tego języka ale sądzę że delikatne przypomnienie i nie byłoby z nim żadnego problemu. Czekam na relacje z nauki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie kojarzę abym miała okazję kiedykolwiek uczyć się z tej pozycji języka niemieckiego. Ja aktualnie uczę się ze słuchu z mp3 https://www.jezykiobce.pl/s/36/niemiecki-mp3 i muszę przyznać, że jak najbardziej taka nauka jest dla mnie najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy12/5/20 19:07

  Dla mnie język niemiecki jest jeszcze obcy gdyż zacząłem przygodę z językami obcymi od angielskiego. Bardzo fajnie, że dzięki nauce online https://lincoln.edu.pl/online/ bez większego problemu mogę to robić z domu, gdyż na takiej formie nauki bardzo mi zależało.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram