Nauka języka niemieckiego z SuperMemo #2

Przychodzę dzisiaj do Was z pierwszym podsumowaniem nauki języka niemieckiego z SuperMemo. Minęły dwa tygodnie, a ja już widzę efekty. Chociaż muszę przyznać, że efekty widzę po jednym kursie, ponieważ kurs Kein Problem dwa lata temu przerobiłam. Chociaż przerobiłam to za dużo powiedziane. Zaczęłam go ale nie skończyłam. Więc pierwsze lekcje mam już opanowane i traktuje je jako odświeżenie swojej wiedzy. Za to kurs Extremes Deutsch jest dla mnie nowością i po nim widzę duże efekty, ale o tym niżej.


Jak pisałam wyżej po tym kursie nie widzę póki co efektów, ponieważ kiedyś już go zaczęłam. 
Jedak musicie wiedzieć, że to dzięki kursowi Kein Problem zaczęłam lepiej porozumiewać się z Niemcami i dzięki niemu poznałam podstawy niemieckiego. Więc z całego serca polecam ten kurs osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym językiem.

Program pokazuje mi, że dotychczas przerobiłam 11,9%, co daje 67 dni do zakończenia poziomu podstawowego. Jak widać jeszcze dużo przede mną. 

Po tym kursie widzę duże efekty, mój zasób słów się powiększył. Program ustawił mi na początek 30 słówek dziennie do nauki oraz naukę według popularności słówek. Po pierwsze zmieniłam sobie 30 słówek na 15, ponieważ niestety było to dla mnie za dużo. Za dużo program generował mi powtórzeń, bo większość słówek nie znałam. Po drugie zmieniłam sobie naukę według popularności słówek na naukę według tematów. Wolę tak się uczyć, ponieważ powtarzam sobie słówka ze słownikiem, a słówka są w nim ułożone tematami. Do tej pory przerobiłam prawie cały dział pierwszy- Ciało, życie i istoty żywe, który dzieli się na zwierzęta; głowę i twarz; tułów, ręce i nogi; zdrowie i choroba; nauki przyrodnicze i rośliny. Oczywiście nie wszystkie słówka zapamiętałam od razu i niektóre w dalszym ciągu muszę częściej powtarzać (program sam ustala kiedy dane słówko musimy powtórzyć, zazwyczaj dzieje się to wtedy, gdy są bliskie zapomnienia). Niestety nie miałam okazji wykorzystać słówek, które do tej pory poznałam, w rozmowie z Niemcami. Jednak przeglądając niemieckie książeczki z Lenką (moją córką) wiedziałam dokładnie o jakich zwierzętach mowa, bo poznałam je w kursie. Również w radio "wyłapuję" słówka, które poznałam. 


Powyższe kursy wam podlinkowałam. Jeśli klikniecie w nazwę kursu to od razu przekieruje was na stronę SuperMemo, gdzie będziecie mogli przeczytać więcej na temat powyższych kursów. 
Tutaj macie link do całej oferty SuperMemo, w której znajdziecie również inne języki, między innymi angielski, chiński czy hiszpański. Więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Za dwa tygodnie na blogu pojawi się kolejne podsumowanie nauki z SuperMemo.


Za kursy językowe serdecznie dziękuję SuperMemo.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawy kurs. Przydałoby mi się podszkolenie języków. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za sukcesy w nauce:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka miesięcy i Madzia będziesz mówić, czytać i pisać perfect ~!

  OdpowiedzUsuń
 4. Również używam tego kursu i jestem z niego bardzo zadowolona,ale uczę się także z YouTube i Deutsche Welle oraz kupilam sobie w Aldi gramatykę dla podstawówki oczywiście całą po niemiecku. No i zapomniałam dodać czytam książki dla dzieci po niemiecku. Świetna sprawa tak samo jak i bajki w których znajdują się proste zdania. Polecam.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że jest więcej zadowolonych osób uczących się z SuperMemo :)

   Usuń
 5. Uczyłam się niemieckiego i po 6 latach nauki jestem w stanie się przedstawić i pamiętam sporadyczne słówka. Ale to też jest związane po trochu, że godom po Slunsku i jest dużo naleciałości z niemieckiego. Ale ja i niemiecki to związek bez jakiejkolwiek przyszłości. Ale Tobie życzę powodzenia z nauką !:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszymy się, że nauka z naszymi kursami Ci się podoba :) Dziękujemy i trzymamy kciuki za dalsze postępy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Oglądałam Twoje filmiki na temat tych kursów. Chyba będę musiała się zainteresować takimi lekcjami, ale języka rosyjskiego. Uczyłam się go na studiach, jednak widzę, że dużo słówek mi ucieka. Nadal umiem je przeczytać, bo cyrylica mi nie wyszła z głowy ;) ale mam problem ze zrozumieniem niektórych. Tylko czy ja będę potrafiła się zmotywować? :) To jest największy problem.

  Pozdrawiam, Natalia

  OdpowiedzUsuń
 8. Przerobilam cały kurs SuperMemo i o ile poziom mojego słownictwa się zwiększył to niestety nie potrafiłam sama sklecić ani jednego zdania ;(

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Madziu motywujesz nas bardzo😘
  A najbardziej swojego brata,który tak pilnie uczy się niemieckiego 😂planuje wyjechać do Niemiec i zamieszkać z Wami😂

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak to prawda, że odpowiednia motywacja na pewno przekłada się na odpowiednią formę nauki języka niemieckiego. Ja najchętniej korzystam na ten moment z podręczników https://www.jezykiobce.pl/s/174/niemiecki-dla-wiecznie-poczatkujacych które pozwalają mi zrozumieć ten język obcy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Akurat jeśli chodzi o mnie to ja nigdy się tego języka nie uczyłam i do zawsze bliski mi był język angielski. W sumie teraz moje dzieci się również go uczą. Jak czytałam niedawno na stronie http://www.angielski.nauczaj.com/nauka-jezykow-obcych/porady/quick-tricks-latwe-gry-i-zabawy-edukacyjne-do-nauki-angielskiego.php to są również ciekawe gry i zabawy dla dzieci do nauki angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 15. ajlepiej jest skorzystać z pomocy osoby, która ma świetnie opanowany język. Świetnie nauczyciele dostępni są np. na stronie https://www.jasne.online/.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niektórzy potrafią się samemu nauczyć języków obcych ale niestety ja do nich nie należe i chodzę do szkoły akcent która prowadzi kursy.
  ________
  https://www.szkola-akcent.pl/kursy-online/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram