Będą z tego kłopoty | Agata Przybyłek

 

Będą z tego kłopoty


"Będą z tego kłopoty" 
Agata Przybyłek
Cykl: Dłuższa przerwa (tom I)
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania 14/07/2021
Ocena 7/10

    Jakby Asia miała mało obowiązków na głowie! Ktoś „uprzejmie doniósł” na nią i szanowne grono pedagogiczne pani burmistrz, nastoletnia córka przyprowadza do domu pierwszego chłopaka, a ciotka postanawia rozpocząć przygotowania do końca świata.
    Przyjaciółki zawsze wspierają ukochaną dyrektorkę, ale ich życie też nie jest usłane różami…
    Ela zawsze marzyła o własnej firmie, ale wszyscy w rodzinie przepowiadają jej katastrofę. Czy uda jej się spełnić marzenie i odnieść sukces?
    Magda z tęsknoty za byłym mężem wypłakuje oczy. Gdy tylko nadarza się okazja, prosi go o przysługę. Może istnieje cień szansy, by odzyskać utraconą miłość?
    Ciepła opowieść o tym, że szczęście jest bliżej, niż myślimy. I że czasami warto przestać za nim gonić i zacząć je dostrzegać w małych, codziennych rzeczach.

~~~

    W zeszłym miesiącu nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się powieść Agaty Przybyłek Będą z tego kłopoty. Jest to pierwsza część cyklu Dłuższa przerwa, w którym główne role grają przyjaciółki pracujące w szkole. Cała historia ma więc szkolną otoczkę, a czytelnik może zanurzyć się w nauczycielski świat, który nie zawsze jest usłany różami, zwłaszcza gdy w prywatnym życiu ma się prawdziwy rollercoaster, a w życiu zawodowym ktoś rzuca kłody pod nogi.

    Lubię styl Agaty Przybyłek, a jej powieści obyczajowe to prawdziwy reset dla przebodźcowanego umysłu. Gdy wokoło dzieje się za dużo, gdy zewsząd "atakują" mnie przerażające doniesienia ze świata, gdy obserwuję, co się dzieje w naszym kraju, momentami czuję, że potrzebuję od tego wszystkiego odetchnąć. Moja głowa najlepiej odpoczywa przy książkach, a komedie obyczajowe Agaty Przybyłek są idealnym lekarstwem, który sama sobie przepisuję na odprężenie. ☺

Będą z tego kłopoty

    Będą z tego kłopoty to historia trzech przyjaciółek, które zmagają się z problemami w pracy i w życiu prywatnym. Całość okraszona jest humorem, za który głównie odpowiada ciocia jednej z bohaterek, która uzmysłowiła sobie, że koniec świata zbliża się nieubłaganie i należy się na tę okoliczność porządnie przygotować. Każdy kolejny pomysł jest zabawniejszy od poprzedniego, chociaż gdybym miała z taką ciocią naprawdę do czynienia, to cierpliwości zapewne by mi zabrakło.

    W tej powieści jest wiele wątków, jednak żaden z nich nie został doprowadzony do końca, nad czym ubolewam, bo... TAK SIĘ KSIĄŻKI NIE KOŃCZY! Jak ja teraz wytrzymam do premiery kolejnego tomu? Przecież muszę wiedzieć już teraz, jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterek. Oczywiście rozumiem ten zabieg, w końcu Będą z tego kłopoty to pierwsza część serii i moim zdaniem jest świetnym wprowadzeniem — wciąga, a na koniec pozostawia lekki niedosyt. Jestem pewna, że większość czytelników i czytelniczek z wielką przyjemnością sięgnie po kolejny tom, by przekonać się, co wydarzy się w życiu nauczycielek.

Lekka, przyjemna, niezobowiązująca i okraszona świetnym poczuciem humoru...
Taka właśnie jest książka Będą z tego kłopoty. ☺

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona.


Komentarze

instagram