Lipcowe zapowiedzi książkowe [2021]

    Pierwsza połowa roku za nami, chociaż przyznam szczerze, że nie mam pojęcia kiedy te sześć miesięcy zleciało. ☺

    Tradycyjnie, jak co miesiąc pragnę przedstawić Wam garść zapowiedzi książkowych, tym razem lipcowych. Co prawda w porównaniu do poprzednich miesięcy (kwiecień, czerwiec) lipiec wypada blado. Nie rzuciły mi się w oczy ciekawe poradniki, czy reportaże, ale za to powieści obyczajowych i thrillerów w tym miesiącu jest pod dostatkiem.

    Koniecznie dajcie znać, które tytuły przykuły Waszą uwagę. ☺

Lipcowe zapowiedzi książkowe


- thrillery, kryminały -

1. Ostatni dom na zapomnianej ulicy Catriona Ward
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 28/07/2021

    Oto historia seryjnego mordercy, ale nie tylko. To także opowieść o porwanym dziecku, zemście i śmierci. Oraz o pewnym zwyczajnym domu na końcu zupełnie przeciętnej ulicy. 
    Wszystkie te historie są prawdziwe, a jednocześnie w każdej z nich kryje się kłamstwo… 
Jedno jest pewne – pod ciemnym lasem na końcu zapomnianej ulicy czają się z dawna pogrzebane tajemnice.
    Być może uznaliście już, że dobrze wiecie, co mieści się w ostatnim domu na tamtej zwyczajnej ulicy. Myślicie, że znacie już tę historię. 
I tu się mylicie.

Premiera 28/07/2021
2. Wybaczam ci Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 14/07/2021

    Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny.
    Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością.
Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…

Premiera 14/07/2021

3. Płonące dziewczyny C.J. Tudor
Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera 28/07/2021

Witajcie w Chapel Croft.
W tej uroczej angielskiej wiosce w XVI wieku na stosie spalono grupę wieśniaków, w tym dwie nastolatki.  Trzydzieści lat temu zaginęły tam dwie dziewczyny, a przed dwoma miesiącami samobójstwo popełnił proboszcz miejscowej parafii.
Jack Brooks – pastorka Kościoła anglikańskiego oraz samotna matka piętnastoletniej córki – przybywa do wioski, aby objąć parafię po zmarłym poprzedniku. Wśród jego rzeczy znajduje między innymi zestaw do egzorcyzmów i notkę z cytatem z Pisma Świętego. „Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajnego, co by się nie stało wiadome”.
Im lepiej Jack i jej córka Flo poznają wieś i jej mieszkańców, tym głębiej zostają wciągnięte w podziały, tajemnice i podejrzenia. A kiedy Flo nawiedzają wizje w starej kaplicy, staje się jasne, że w Chapel Croft są duchy, które nie mogą znaleźć spokoju.
Jednak odkrycie prawdy może być niezwykle trudne. W Chapel Croft każdy ma coś do ukrycia i nikt nie ufa obcym.
Premiera 28/07/2021
4. Martwiec. Lipowo Katarzyna Puzyńska
Cykl: tom 13
Wydawnictwo Prószyński
Premiera 13/07/2021

    Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.
    Tymczasem, w niemal opustoszałej wsi pośród lasów, trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny podsuwa nowe przesłanki do podejrzeń, że być może się nie myliła. To nie jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja znajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna śmierci chłopaka jest zupełnie inna niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy?

Premiera 13/07/2021
5. Łowca Piotr Kościelny
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Premiera 28/07/2021

    W świecie przesiąkniętym przemocą, ktoś postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę…
Podczas kolonii w Karpaczu, dziesięcioletni chłopiec ginie pod kołami ciężarówki. Zrozpaczeni rodzice docierają na miejsce tragedii, by skonfrontować się z największym koszmarem swojego życia. 
    Policja rozpoczyna śledztwo, w które zamieszany jest wychowawca. Szybko na jaw wychodzą kolejne mroczne sekrety, które na zawsze odcisną piętno na pogrążonych w żałobie rodzicach tragicznie zmarłego chłopca.
    Wiele lat później, w innej części kraju, znalezione zostaje ciało dziecka. Czy sprawy, które dzieli niemal dekada, są ze sobą powiązane? Kto stoi za tajemniczą śmiercią?
Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym brutalna prawda wkrótce ujrzy światło dzienne…
Premiera 28/07/2021
6. Znam twój sekret Sue Watson
Wydawnictwo FILIA
Premiera 14/07/2021

    Clare ma dość. Ma za sobą trudny rok i marzy tylko o tym, by trochę odetchnąć. Cała rodzina zjeżdża na wakacje do willi we Włoszech, najwyższy czas, by mąż też dla odmiany kiwnął palcem. W końcu jest jej to winien…
    Dan stracił wprawdzie głowę dla kogoś innego, ale opamiętał się, wrócił i zapewnia, że na dobre. Clare może mu przecież zaufać…
Gdy ich syn przybywa do willi, okazuje się, że nie jest sam – towarzyszy mu żona, której wcześniej nie spotkali.
    Ella to zupełne przeciwieństwo Clare. Olśniewająca. Młoda. Wpływowa. I zna tajemnicę Clare, która może zniszczyć całą rodzinę…
Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by ten głęboko skrywany sekret nigdy nie wyszedł na jaw.

Premiera 14/07/2021
7. Samotna Lisa Garner
Wydawnictwo Albatros
Premiera 14/07/2021

Pierwszy z cyklu thrillerów kryminalnych z detektyw D.D. Warren.
Mroczna, niepokojąca powieść, która przyprawia o dreszcz przerażenia.

    Bobby Dodge, snajper policji stanowej Massachusetts, obserwuje przez lunetę tragiczne wydarzenia w domu na przeciwko. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się tam z żoną i dzieckiem. Mierzy do nich z broni, jego palec powoli naciska na spust. Bobby ma tylko ułamek sekundy na decyzję, która może zaważyć na całym jego życiu. 
    Dla kobiety, próbującej chronić dziecko przed ogarniętym szałem mężem, to nie pierwszy koszmar. Piękna, niedostępna i niebezpiecznie uwodzicielska Catherine Rose Gagnon ma za sobą bolesne wspomnienia. Dwadzieścia pięć lat wcześniej została porwana i uwięziona przez psychopatę, który bił ją i poniżał, uczynił z niej swoją seksualną niewolnicę, a później zakopał ją żywcem. 
    Dramatyczne wydarzenia w bogatej dzielnicy Bostonu połączą losy Cathrine, Bobby’ego i detektyw D.D. Warren, która prowadzi własne śledztwo. Już wkrótce będą musieli stawić czoła znacznie poważniejszemu niebezpieczeństwu. Ulice miasta przemierza bowiem żądny zemsty psychopatyczny morderca: człowiek-cień, który atakuje znienacka, i którego ofiarą może paść dosłownie każdy. Nikt nie jest bezpieczny i nikt nie spodziewa się istnienia śmiertelnej pułapki, dopóki nie zostanie osaczony, bezradny, samotny…
Premiera 14/07/2021

- powieści obyczajowe | romanse -

8. Miłość szuka właściciela Abby Jimenez
Wydawnictwo MUZA
Premiera 14/07/2021

    Historia skomplikowanej relacji Sloan i Jasona, których połączył niespodziewany splot wydarzeń. Ona mieszka w Los Angeles i od dwóch lat jest nieszczęśliwa. On jest wziętym muzykiem, dla którego międzynarodowa kariera jest priorytetem. Wydaje się, że tych dwoje nie może być razem…
    Sloan, ma 26 lat. Dwa lata temu w wypadku motocyklowym straciła narzeczonego – miłość jej życia. Mimo intensywnych starań najbliższej przyjaciółki, Kristen, kobieta nie potrafi pogodzić się ze śmiercią Brandona i zacząć żyć na nowo, bez niego.
    Niespodziewanie, w dniu rocznicy śmierci ukochanego, kobieta znajduje zbłąkanego psa. Na obroży zwierzęcia wygrawerowany jest numer telefonu. Sloan zostawia kilka wiadomości i czeka na odzew. Wreszcie zgłasza się do niej niejaki Jason – 29-letni muzyk przebywający właśnie w Australii. Połączona przez psa para zaczyna ze sobą flirtować. Wiadomości, które sobie wysyłają, z dnia na dzień stają się coraz bardziej pikantne, a rozmowy pełne erotycznych podtekstów. Co się stanie, kiedy w końcu spotkają się twarzą w twarz?

Premiera 14/07/20219. Będą z tego kłopoty Agata Przybyłek
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 14/07/2021

    Potrzebujesz chwili wytchnienia? Zrób sobie dłuższą przerwę na książkę, która pozwoli oderwać się od codzienności!
    Jakby Asia miała mało obowiązków na głowie! Ktoś „uprzejmie doniósł” pani burmistrz na nią i na szanowne grono pedagogiczne, nastoletnia córka przyprowadza do domu pierwszego chłopaka, a ciotka postanawia rozpocząć przygotowania do końca świata.
Przyjaciółki zawsze wspierają ukochaną dyrektorkę, ale ich życie też nie jest usłane różami…
Ela zawsze marzyła o własnej firmie, ale wszyscy w rodzinie przepowiadają jej katastrofę. Czy uda jej się spełnić marzenie i odnieść sukces?
Magda z tęsknoty za byłym mężem wypłakuje oczy. Gdy tylko nadarza się okazja, prosi go o przysługę. Może istnieje cień szansy, by odzyskać utraconą miłość?
    Ciepła opowieść o tym, że szczęście jest bliżej, niż myślimy. I że czasami warto przestać za nim gonić i zacząć je dostrzegać w małych, codziennych rzeczach.  

Premiera 14/07/2021

10. Zatańczmy w słońcu Joanna Szarańska
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 14/07/2021

    Gdy odchodzi ktoś, kogo kochasz, zabiera kawałek Twojego serca.
    Jezioro, letnia beztroska, romantyczne chwile na pomoście – tamten dzień sprzed sześciu lat miał zapisać się w pamięci Ady jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Los chce jednak inaczej. Ada traci cząstkę swojego serca. I choć ma przy sobie cudowną córeczkę i wspierającą rodzinę, nie wyobraża sobie, że mogłaby jeszcze kiedykolwiek się zakochać.
    Tymczasem nadchodzi kolejne lato, a w życiu Ady pojawia się dwóch mężczyzn: Szymon – przystojny i intrygujący właściciel letniska oraz Igor – przyjaciel z dzieciństwa, z którym łączy ją wiele wspomnień. Kobieta się waha… Czy nie za wcześnie na nowy związek? A może powinna wyciągnąć rękę w stronę miłości i znów zatańczyć w słońcu?
    Zatracisz się w lekturze tej książki i zapragniesz, by tak jak letnie wieczory, trwała jak najdłużej!

Premiera 14/07/2021


11. Krok do miłości Sylwia Kubik
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 14/07/2021

    W cieniu żuławskich wierzb odnajdziesz miłość.
  Ewa ma poważne kłopoty. Jednego dnia traci wszystko, co było jej drogie. Nawet jej ukochany wystawia jej walizki za drzwi. Ewa zostaje sama, bez środków do życia i z dużym rachunkiem za pobyt w szpitalu. Gdy już jej się wydaje, że cały świat runął jej z hukiem na głowę, przypomina sobie o domu odziedziczonym po babce i wyjeżdża na Żuławy. Tam stary przyjaciel rodziny oferuje jej pomoc
    Czy Ewa w nowym miejscu zapomni o przeszłości i zacznie czerpać radość z życia?
  Czy Kamil, młody właściciel gospody, w której dziewczyna znajduje zatrudnienie, zawalczy o jej uczucie mimo sprzeciwu rodziny? A może jej serce zdobędzie Antek?

Premiera 14/07/2021

12. Srebrna łyżka Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo FILIA
Premiera 14/07/2021

Pewnego dnia Lidia dostaje list od tajemniczej kobiety, która przedstawia się jako przyjaciółka rodziny. Chce jej przekazać spadek. Niczego więcej nie wyjaśnia.
Kim jest ta kobieta?
Dlaczego tak jej na tym zależy?
Do kogo należą piękne, srebrne łyżeczki odnalezione w starym pudełku?
Lidia powoli odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami.
Tajemnicę, dzięki której odnajduje spokój i szczęście. Ale przede wszystkim odpowiedź na pytanie, co, a właściwie kto, jest dla niej najważniejszy. I ile trzeba poświęcić, by odnaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość.
Premiera 14/07/2021

13. Wiele hałasu o ciebie Samantha Young
Wydawnictwo Słowne
Premiera 14/07/2021

    Eve ma trzydzieści trzy lata i jest redaktorką w wydawnictwie w Chicago. A właściwie była, bo właśnie złożyła wypowiedzenie po tym, jak ominął ją długo oczekiwany awans. Jakby tego było mało – facet, z którym się spotykała, wystawił ją do wiatru.
    A teraz, ledwie kilka dni później, prowadzi lokalną księgarnię w angielskim Alnster. Cztery tygodnie – właśnie tyle mają trwać jej wakacje połączone z pracą. Tylko Eve wie, jak bardzo potrzebna jej odmiana.
    Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Wręcz bardzo, bardzo NIEzgodnie. Eve zakochuje się w pięknym nadmorskim miasteczku i jego życzliwych mieszkańcach. Zwłaszcza w jednym – charyzmatycznym i zabójczo przystojnym farmerze imieniem Roane.
Tyle że przecież obiecała sobie: żadnych mężczyzn!
Tylko co zrobić, gdy serce wie lepiej?
Ta opowieść to miód na serce. I powód do płaczu ze śmiechu!

Premiera 14/07/2021
14. Nagie serca Colleen Hoover
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 28/07/2021

    Ponure życie i nazwisko to jedyne, co rodzice dali Beyah.
Resztę zawdzięcza samej sobie. Ciężko pracowała, żeby zdobyć stypendium i dostać się na wymarzone studia.
    Kiedy dwa miesiące przed wyjazdem na uczelnię jej matka niespodziewanie umiera, Beyah traci dach nad głową. Musi spędzić resztę lata z ojcem, którego prawie nie zna. Zamierza nie wychylać się i bezproblemowo przeczekać czas do studiów, ale jej nowy, przystojny sąsiad Samson torpeduje ten plan.
    Na pozór nic ich nie łączy. Ona wychowała się w biedzie, on pochodzi z bogatej rodziny.
Jednak oboje lubią smutne rzeczy i natychmiast wyczuwają swoją wrażliwość. Kiedy sympatia przeradza się w namiętność, wspólnie postanawiają, że połączy ich tylko wakacyjny romans. Jednak gdy prawda o przeszłości Samsona wychodzi na jaw, Beyah musi się wycofać lub zaryzykować kolejny cios prosto w serce…
Premiera 28/07/2021

- literatura dziecięca/ młodzieżowa -

15. Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Premiera 28/07/2021

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach.
Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy!
„Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

Premiera 28/07/2021

16. Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo Literatura
Premiera 14/07/2021

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę).
Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w książce są prawdziwe, inne nie – podobnie jak opisane tu sytuacje. Kamienica kota Dzbanka nie różni się jakoś szczególnie od innych sasko-kępskich kamienic, więc nie ma co jej szukać. Gdyby jednak ktoś się uparł, można ją rozpoznać po dwóch pająkach mieszkających w piwnicy.

Premiera 14/07/2021↠ Legimi ↞

Wiele z powyższych książek w dniu premiery pojawi się w katalogu Legimi ☺.

Kilka słów o Legimi...
Za 39.99 zł (same ebooki) lub 44.99 zł (ebooki i audiobooki) dostajesz dostęp do dziesiątek tysięcy książek w formie elektronicznej. Dzięki Legimi możesz czytać i słuchać książki na swoim telefonie, tablecie, komputerze lub czytniku, a to wszystko w pełni legalnie i w niskiej cenie. Opłata miesięczna jest w wysokości ceny okładkowej większości powieści na rynku. Warto wspomnieć, że z abonamentu można zrezygnować w dowolnym momencie.
Jeśli nie znasz jeszcze Legimi, a chcesz sprawdzić o co w tym wszystkim chodzi, to mam dla Ciebie świetną wiadomość! Możesz korzystać z Legimi przez 30 dni całkowicie za darmo. Wystarczy, że rejestrujesz się na stronie, korzystając z darmowego okresu próbnego.
↠ Przy okazji przypominam, że jakiś czas temu na blogu pojawił się pojedynek książka vs. ebook, sprawdź co wygrało ☺Komentarze

 1. J.Szarańska, S.Kubik, M.Witkiewicz - o ich książkach marzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozycja nr 6 Znam twój sekret - to książka,którą mam już za sobą. Mimo iż nie lubię się z thrillerami psychologicznymi w tym wypadku jestem pozytywnie zaskoczona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. W takim razie koniecznie muszę przeczytać! ☺

   Usuń
 3. Mam swoich faworytów-
  1.Ostatni dom na zapomnianej ulicy.
  6.Znam twój sekret.
  7. Samotna
  14.Nagie serca.
  😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mam wielką ochotę przeczytać "Ostatni dom na zapomnianej ulicy" ☺

   Usuń
 4. Kiedyś kochałam kryminały, ale ostatnio mam przesyt. Częściej sięgam po książki obyczajowe, lekkie, które nie wymagają myślenia. Dzięki temu mogę się trochę odstresować i zapomnieć o problemach. Smutne, łzawe tytuły są kompletnie nie dla mnie, bo mam wrażenie, że wpędzają mnie w przesadną melancholię. "Miłość szuka właściciela" brzmi całkiem ciekawie :) Chyba wszystkie te powieści 8-14 bym chętnie przygarnęła. Przez kilka ostatnich miesięcy zaniedbałam czytanie. Planuję kupić czytnik, bo jednak jest bardziej poręczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też często kryminały i thrillery się "przejadają", wtedy sięgam po książkę z innego gatunku - poradnik, reportaż lub powieść obyczajowa.
   "Miłość szuka właściciela" to cudowna książka! Polecam gorąco ♥

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram