Grudniowe kwiaty | Karolina Wilczyńska

Na tej Kwiatowej to chyba skoncentrowało się szczęście całego świata (...). Jeszcze trochę i uwierzę w happy endy.

Grudniowe kwiaty

Grudniowe kwiaty

Karolina Wilczyńska
Seria: Rok na Kwiatowej
Wydawnictwo Czwarta Strona
Liczba stron
Ocena 7/10

    Norbert czuje, że nareszcie wszystko w jego życiu zaczyna się układać. Jego firma prężnie się rozwija, więc wraz ze wspólnikiem wynajmuje nowy lokal i przyjmuje coraz więcej zleceń. Gdyby tylko udało mu się naprawić relację z najlepszą przyjaciółką… Pojawia się doskonała okazja, bo zbliżają się święta, a to przecież szczególny czas, gdy możemy pokazać najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Jednak Norbert nie obawia się wyłącznie tego, czy Julia mu wybaczy. Chce jej zdradzić jeszcze pewien sekret, ale nie wie, jak dziewczyna zareaguje.
    Tymczasem Danuta szykuje świąteczne spotkanie dla znajomych i sąsiadów z bloku przy ulicy Kwiatowej. Nie zabraknie na nim również Norberta i Dominika – jaką rolę w ich życiu odegra prawniczka? I co zrobi Julia, gdy pozna tajemnicę Norberta?


    Każda kolejna część serii Rok na kwiatowej jest jak ponowne spotkanie z przyjaciółmi. Tę serię wyróżnia styl autorki i sposób narracji, za każdym razem czuję się bowiem, jakby bohaterowie mówili wyłącznie do mnie, jakby tylko mi zdradzali swoje najskrytsze tajemnice, jakby tylko ze mną dzielili się swoimi przemyśleniami i przeżyciami. To wszystko sprawia, że chętnie wracam do kolejnych części tej serii, wiedząc, że czeka mnie kolejne niezapomniane spotkanie z lubianymi przeze mnie bohaterami.

    Grudniowe kwiaty mnie zaskoczyły i myślę, że ta część zaskoczy również każdego fana tego cyklu. Pozwolę sobie wtrącić kilka słów o całej serii - została ona podzielona na dwa sezony, każdy sezon składa się z czterech części. Grudniowe kwiaty to czwarty i ostatni "odcinek" drugiego sezonu, więc jeśli zechcesz sięgnąć po tę książkę, najlepiej będzie jeśli wcześniej przeczytasz trzy poprzednie tomy (Zapach bzu, Kwitnące lilie, W kolorze wrzosu). Nie musisz zapoznawać się z pierwszym sezonem, bo dotyczy on innych bohaterów, chociaż podejrzewam, że po przeczytaniu przygód właścicieli czterech muszkieterów, zapragniesz poznać również pierwszy sezon. Wracając jednak do zaskoczenia, o którym wspomniałam wcześniej... Oczywiście nic Ci nie zdradzę z fabuły, bo nie chcę zepsuć Ci zabawy, ale powiem tylko, że takiego obrotu spraw to ja się kompletnie nie spodziewałam. Grudniowe kwiaty to piękne i jednocześnie w pełni satysfakcjonujące zwieńczenie drugiego sezonu (mam wielką nadzieję, że Karolina Wilczyńska szykuję już dla nas przygody nowych bohaterów!).

W tym tomie nie brakuje trudnych tematów i rozterek, jednak mimo wszystko uważam, że jest to najpogodniejsza część tej serii. Wszystkie niedopowiedzenia oraz problemy powoli odchodzą w zapomnienie, by na końcu spotkała czytelnika (i bohaterów) radość i ciepło w najczystszej postaci. Grudniowe kwiaty to prawdziwa przyjaźń; piękne, choć czasem trudne relacje i problemy, które mogą spotkać każdego z nas. Jeśli lubisz lekkie powieści obyczajowe, przy których można się odprężyć i zżyć z bohaterami, to koniecznie przeczytaj serię Rok na Kwiatowej! ♥Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona.

Komentarze

instagram